Ukryte funkcje Androida

Ukryte funkcje Androida

Redakcja 25 listopada 2022 r

Dzisiejsze smartfony z Androidem pozwalają użytkownikom dostosować i poprawić jakość ekranu, dźwięk i wydajność, ale te funkcje są głęboko ukryte. W tym artykule dowiesz się, jak lepiej wykorzystać swój smartfon.

Źródło obrazu: Pexels

Ekonomiczny akumulator

Nowoczesne smartfony starają się oszczędzać energię baterii, pracując w trybie zrównoważonym lub ekonomicznym, przez co urządzenie nie jest w stanie pracować na pełnych obrotach. Jeśli użytkownik doświadcza problemów z wydajnością podczas uruchamiania wymagających gier i aplikacji lub handlu kryptowalutami na Bitcoin Profit, powinien sprawdzić, w jakim trybie działa urządzenie.

Na przykład w smartfonach Samsunga domyślnie włączony jest adaptacyjny tryb baterii, w którym smartfon może pracować zarówno z maksymalną, jak i minimalną mocą – urządzenie samo rozpoznaje ten moment, ale nie zawsze poprawnie.

Dlatego zaleca się wyłączenie tego trybu poprzez włączenie „Przetwarzania zaawansowanego”. W ten sposób smartfon pracuje ze 100% dostępnej mocy. Należy pamiętać, że w tym scenariuszu użytkowania urządzenie zużywa się zauważalnie szybciej.

tryby gry

Wiele smartfonów ma specjalny tryb gry, po aktywacji urządzenie działa zauważalnie lepiej. Urządzenia Samsung mają Game Launcher, Realme ma Game Assistant, a Xiaomi ma Game Accelerator. Wiele z nich ma podobne funkcje jak „Narzędzia wideo”. W ustawieniach takich trybów gry istnieje opcja zwiększenia responsywności czujnika ekranu.

Inteligentny zamek

Smart Lock to przydatna funkcja dostępna na każdym smartfonie z Androidem. Istnieje wiele trybów odblokowania, w tym rozpoznawanie głosu lub twarzy, dozwolona lokalizacja i zaufane urządzenia. Tym ostatnim może być dowolne akcesorium Bluetooth, np. B. zegarek lub monitor fitness. Tak długo, jak są sparowane ze smartfonem, ekran urządzenia nie zostanie zablokowany, co jest bardzo wygodne dla aktywnych użytkowników.

dane biometryczne

Właściciele smartfonów ze skanerami linii papilarnych pod ekranem mogą zarejestrować ten sam palec dwa lub trzy razy. Zwiększa to prawdopodobieństwo dokładnego odczytu, co zmniejsza ryzyko błędu.

Niektóre smartfony oferują możliwość zarejestrowania dwóch twarzy do odblokowania. Jeśli użytkownik nosi okulary, możliwa jest rejestracja zarówno w okularach, jak i bez – znacznie zwiększa to szansę na dokładny odczyt i szybkość odblokowania.

„Znajdź urządzenie”

Inną przydatną opcją jest funkcja Google Find Device. Jeśli użytkownik zgubi urządzenie, może zalogować się na swoje konto Google z dowolnego urządzenia, nawet ze strony internetowej, aby zlokalizować urządzenie, zadzwonić do niego, zablokować je tak, aby intruz nie znalazł go ponownie i usunąć wszystkie dane z urządzenia. Aplikacja wymaga, aby GPS pozostawał włączony, aby był w pełni funkcjonalny, co może szybciej wyczerpywać baterię.

ekran i dźwięk

Wiele nowoczesnych smartfonów jest wyposażonych w różne funkcje oprogramowania do obsługi i korzystania z treści multimedialnych. Na przykład smartfony Xiaomi mają funkcję „Narzędzia wideo”. Aby je włączyć, musisz przejść do „Ustawienia” – „Funkcje specjalne” – „Narzędzia wideo”. Funkcje wideo działają we wszystkich aplikacjach zainstalowanych na Twoim smartfonie, ale musisz je najpierw wybrać w sekcji „Aplikacje wideo”.

Kiedy więc otworzysz aplikację z lewej lub prawej krawędzi ekranu, pojawi się skrót, a przeciągnięcie go otworzy pasek narzędzi.

Pierwsze dwie ikony odpowiadają za nagrywanie ekranu i zrzut ekranu. Żadna z tych dwóch czynności nie przerywa wyświetlania wideo. Następną funkcją jest Casting, która umożliwia przesyłanie obrazu z telefonu na telewizor. Ważne jest, aby telewizor i smartfon były podłączone do tej samej sieci Wi-Fi. Po nawiązaniu połączenia wideo zostanie wstrzymane, ale jeśli połączenie się powiedzie, odtwarzanie będzie kontynuowane.

Narzędzia wideo mają również przydatną funkcję dla fanów podcastów – „Odtwarzaj dźwięk, gdy ekran jest wyłączony”. Jeśli więc dotkniesz ikony ucha, ekran smartfona wyłączy się, ale odtwarzanie wideo nie zostanie przerwane. Ta funkcja jest również interesująca dla użytkowników, którzy chcą oszczędzać energię baterii.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android