Test słuchawek Bluetooth 2022 – zwycięzca testu i rekomendacje

Test słuchawek Bluetooth 2022 – zwycięzca testu i rekomendacje

Nauszne, douszne, sportowe, z aktywną redukcją szumów lub bez – GIGA audio expert Stefan prezentuje swój wybór najlepszych modeli słuchawek z bezprzewodowym połączeniem przez Bluetooth.

Słuchawki Bluetooth 2022: Wszyscy zwycięzcy testów i rekomendacje na pierwszy rzut oka

Zwycięzca Stiftung Warentest 2021 (douszne prawdziwe bezprzewodowe) Zwycięzca Stiftung Warentest 2021 (nauszne) Końcówka cenowa GIGA (douszna z pałąkiem na szyję) Dźwięk końcówki GIGA (nauszny) Bas końcówki GIGA (nauszny) GIGA tip sport (prawdziwe bezprzewodowe douszne) GIGA tip dźwięk (prawdziwe bezprzewodowe douszne z ANC) Konstrukcja końcówki GIGA (prawdziwe bezprzewodowe douszne z ANC) GIGA tip Individual (prawdziwe bezprzewodowe douszne z ANC) Model Samsung Galaxy Buds Pro SM- R190 Apple AirPods Max Beats Flex Beyerdynamic Amiron Wireless Skullcandy Crusher Evo Beats Powerbeats Pro Sony WF-1000XM4 Nic Ucho (1) Nura Nuratrue Cena (w przybliżeniu) 130 euro 450 euro 40 euro 550 euro 140 euro 180 euro 220 euro 100 euro 230 euro Korzyść Dobry chwyt Zrównoważona jakość dźwięku Niedrogie i stabilne Najwyższa jakość dźwięku Niezwykle silny efekt basów (regulowany) Mocne basy Dobry dźwięk i skuteczna redukcja szumów Unikalna konstrukcja Indywidualny profil dźwięku według pomiaru Wada Średnia żywotność baterii Drogie i głównie dla użytkowników Apple Brzmiało trochę szczegółowo ilarm Heavy Bass regulacja powinna być regulowana dla każdego utworu Niezawodna obsługa dotykowa Komfort noszenia przeciętny Tylko dźwięk przeciętny Aplikacja na telefon komórkowy z obowiązkowym logowaniem Oferta MediaMarkt Otto Saturn Beyerdynamic Amazon Amazon MediaMarkt Amazon Cyberport Porównanie cen ideał ideał ideał ideał ideał ideał ideał ideał ideał

Kup słuchawki Bluetooth: najważniejsze pytania

Co oznacza jakość dźwięku?

O dźwięku pisze się i dyskutuje wiele , także tutaj na GIGA. Niemniej jednak trzeba mieć świadomość, że jest to indywidualna percepcja zmysłowa . Jeden słuchacz lubi dźwięk neutralny (proste pasmo przenoszenia), inny uważa go za sterylny i nudny. Miłośnik muzyki klasycznej ma inne wymagania od słuchawek niż ktoś, kto lubi tech house. Ogólna zasada brzmi: wysokiej jakości słuchawki są szczególnie dobre w radzeniu sobie z różnymi wyzwaniami i są swego rodzaju wszechstronnym narzędziem . Z drugiej strony, źle brzmiące słuchawki nie da się uratować nawet za pomocą korektorów programowych za pośrednictwem aplikacji.

Interesujące również:
Słuchawki: Dlaczego brzmią inaczej niż ja Dlaczego dopasowanie jest tak ważne?

Słuchawki to coś, co nosisz bezpośrednio na ciele („do noszenia”). Oznacza to, że kluczowe jest dobre dopasowanie . Aby uniknąć drogich, złych zakupów i denerwujących zwrotów, powinieneś wcześniej wypróbować model, który chcesz – niezależnie od tego, czy jest wypożyczony od znajomego, czy w sklepie (gdzie, szczerze mówiąc, możesz od razu kupić odpowiedni przedmiot).

W przypadku modeli dousznych silikonowe łączniki określają, czy dopasowanie w przewodzie słuchowym jest prawidłowe. Tylko dobra izolacja zapewnia bogaty dźwięk: jeśli obudowa jest zbyt luźna w uszach, basy zostaną utracone. Jeśli są zbyt ciasne, prowadzi to do nieprzyjemnego uczucia ucisku, a nawet bólu w ciągu kilku minut. Zalecane są elastyczne adaptery z pianki zapamiętującej kształt. Przy obchodzeniu się z uszami należy również zwrócić uwagę na higienę (czyste ręce) – w końcu przykładasz przedmiot do błony bębenkowej.

Czy słuchawki Bluetooth są szkodliwe dla zdrowia?

Jeśli chodzi o zdrowie, istnieją również pojedyncze obawy dotyczące narażenia na promieniowanie pochodzące z urządzeń Bluetooth. Chociaż pola elektromagnetyczne można wyraźnie zmierzyć, nie są one łatwe do interpretacji nawet dla naukowców. „Zgodnie z obecnym stanem wiedzy (…) promieniowanie o wysokiej częstotliwości generowane przez sieci Bluetooth jest zbyt słabe, aby (…) wywołać ostre skutki zdrowotne”, zgodnie z arkuszem informacyjnym Szwajcarskiego Federalnego Urzędu Zdrowia Publicznego (PDF). Niemiecki Federalny Urząd Ochrony przed Promieniowaniem (BfS) generalnie zaleca minimalizację narażenia na promieniowanie w celu utrzymania na niskim poziomie możliwego, ale „nierozpoznanego zagrożenia dla zdrowia” (arkusz informacyjny w formacie PDF). Więcej informacji można znaleźć w artykule GIGA: „Czy Bluetooth jest szkodliwy czy nieszkodliwy? Łatwo wyjaśnić."

Bluetooth Multipoint: Dlaczego jest to ważne w przypadku korzystania z wielu odtwarzaczy?

Bezprzewodowe słuchawki z obsługą wielu punktów pozostają połączone z wieloma sparowanymi urządzeniami jednocześnie. Oznacza to, że możesz łatwo przełączać się między różnymi odtwarzaczami (np. smartfonem, tabletem) podczas odtwarzania muzyki bez konieczności ich ponownego parowania za każdym razem.

A co z aplikacjami mobilnymi, a co z prywatnością?

W zasadzie każdy, kto kupuje nowoczesne słuchawki Bluetooth, płaci nie tylko za same słuchawki (sprzęt), ale także za oprogramowanie i towarzyszącą im aplikację (oprogramowanie). Niektórych słuchawek nie da się w pełni wykorzystać bez aplikacji na smartfona – na to zwracamy uwagę, gdy do korzystania z aplikacji trzeba utworzyć login , która z kolei zbiera dane i przekazuje je do producenta. Każdy, kto przywiązuje dużą wagę do ochrony danych, powinien wziąć ten aspekt pod uwagę i wcześniej dowiedzieć się, jak producent wyobrażał sobie zastosowanie.

Redukcja szumów (ANC) w słuchawkach: co robi ta technologia?

W ostatnich latach temat redukcji hałasu coraz bardziej dociera do konsumentów. Aktywna redukcja hałasu zewnętrznego poprzez tłumienie hałasu może faktycznie zapewnić przyjemny odpoczynek, w szczególności blokując źródła zakłóceń o niskiej częstotliwości i monotonne (szum silnika, hałas klimatyzacji). Należy jednak mieć świadomość, że niektóre obietnice reklamowe składane przez producentów są przesadzone . Nawet najlepsze słuchawki ANC nie mogą osiągnąć absolutnej ciszy, jak w pokoju bezechowym, co jest technicznie (jeszcze) niewykonalne. Jednak słuchanie muzyki podczas podróży samolotem lub pociągiem jest słyszalnie przyjemniejsze. Od czasu do czasu użytkownicy zadają sobie również pytanie, czy redukcja hałasu jest szkodliwa dla ich zdrowia: odpowiedź brzmi „nie”, co potwierdził nam na życzenie ekspert laryngolog z Uniwersytetu w Dreźnie.

Najlepsze słuchawki Bluetooth: tak je przetestowaliśmy i wybraliśmy

Wyjaśniliśmy tutaj, w jaki sposób testujemy w GIGA i dlaczego możesz zaufać naszej ocenie:

Pasjonuję się słuchawkami od ponad 20 lat i sam wypróbowałem prawie wszystkie omawiane tutaj słuchawki Bluetooth. W przypadku niektórych produktów znajdziesz również szczegółowe raporty z testów GIGA, które są powiązane z odpowiednim modelem. Próbki testowe zostały nam udostępnione przez producentów. Prezentowane są tu również aktualne i popularne modele słuchawek, które otrzymały szczególne uznanie prasy i klientów i dlatego są polecane do zakupu.

Korzyści:

Dobry dźwięk Bezpieczne dopasowanie do uszu, odpowiednie również dla sportowców

Niekorzyść:

Średnia żywotność baterii Funkcja telefonii może być lepsza

Na liście najlepszych słuchawek dousznych Stiftung Warentest, prawdziwy bezprzewodowy model Samsung Galaxy Buds Pro jest obecnie na szczycie. Ogólna ocena to 1,9 („dobry”), za dźwięk był nawet 1,6 („dobry”) – patrz Stiftung Warentest, wydanie 11/2021. Podkreśla się przydatność jako słuchawki sportowe, ponieważ dopasowanie do ucha jest bardzo dobre.

Firma GIGA przeprowadziła również szeroko zakrojone testy modelu Samsung Galaxy Buds Pro:

Nasz autor Peter Hryciuk uzyskuje ogólną notę 8,3 na 10 punktów . Podobała mu się kompaktowa konstrukcja, skuteczna redukcja szumów i zrównoważony dźwięk. Jednak żywotność baterii (około 4 godzin na jednym ładowaniu) jest tylko przeciętna i nawet jako zestaw słuchawkowy do wykonywania połączeń te prawdziwe słuchawki bezprzewodowe nie mogą wyraźnie wyróżnić się na tle konkurencji. Podsumowując, solidne wykonanie koreańskiego producenta.

Korzyści:

Bardzo dobra jakość dźwięku Najwyższa jakość przetwarzania Idealny dla użytkowników Apple

Niekorzyść:

Ciężki i nie składany Stosunkowo drogi

Według Stiftung Warentest, Apple AirPods Max to jedne z najlepszych bezprzewodowych słuchawek dousznych (wydanie 11/2021). Przede wszystkim jakość dźwięku była w stanie przekonać testerów: dźwięk jest genialny i niezniekształcony, a punktacja z mocnym basem – to ostatecznie prowadzi do ogólnej oceny 1,9 ("dobry"). Słabymi punktami są wysoka waga i przeciętna żywotność baterii w porównaniu do konkurencji (ok. 22:30 godzin na jednym ładowaniu).

Apple AirPods Max: szlachetny, ciężki i drogi. (Zdjęcie: GIGA)

Ocena GIGA: zasłużone zwycięstwo Apple w testach – AirPods Max z pewnością nie przebijają cen, ale mają dobry (3D) dźwięk, silną redukcję szumów, szlachetną jakość przetwarzania i głęboką integrację ze światem Apple (np. funkcja wyszukiwania z Aplikacja „Gdzie jest?” i szybkie przełączanie się między graczami) oferujące wiele korzyści. Brakuje gniazda do podłączenia kabla słuchawkowego, AirPods Max są przeznaczone tylko do bezprzewodowego użytkowania przez Bluetooth – niepotrzebne ograniczenie.

Należy więc rozważyć również bardzo dobre alternatywy Weźmy pod uwagę Sony WH-1000XM4 (test GIGA), słuchawki Bose 700 (test GIGA) i Bang & Olufsen BeoPlay H9 (3. gen.). W wyższej klasie słuchawek nausznych góra jest gęsto zajęta.

Korzyści:

Bogaty dźwięk z głębokimi basami i zaokrąglonymi tonami wysokimi Dobra jakość dźwięku podczas wykonywania połączeń (funkcja zestawu słuchawkowego)

Niekorzyść:

Brak odporności na kurz, wodę i pot (brak certyfikatu IPX) brak redukcji hałasu

Niedrogie słuchawki Bluetooth są dostępne w niemożliwych do opanowania liczbach. Model Beats Flex od marki Beats, która należy do grupy Apple, jest niezwykle ciekawy – zarówno dla użytkowników iOS, jak i Androida. Technicznie rzecz biorąc, otrzymujesz oryginalny markowy produkt o solidnym wykonaniu i solidnej jakości dźwięku, który zdecydowanie nadaje się do codziennego użytku.

Co osobiście zauważyłem: The Beats Flex może być bardzo dobrze używany jako zestaw słuchawkowy do wykonywania połączeń. Nawet droższe (prawdziwie bezprzewodowe) słuchawki z przytłumionym dźwiękiem i słabym połączeniem zawodzą w tej dyscyplinie – ale Beats Flex okazały się niezawodne i praktyczne. Więcej na ten temat w naszym szczegółowym raporcie z testów:

Korzyści:

Znakomita jakość dźwięku, pokazuje wszystkie szczegóły nagrań Obsługuje aptX, aptX HD, aptX LL i AAC Przetwarzanie i komfort noszenia są doskonałe

niekorzyść

Trochę za ciężki (400 g) Wysoka cena, zwłaszcza identyczna technicznie wersja „Miedziana” sprawia, że portfel płacze

Od dziesięcioleci profesjonalni muzycy zaufali małej firmie z Heilbronn o nazwie Beyerdynamic. Bezprzewodowy topowy model Amiron Wireless w niczym nie ustępuje słuchawkom studyjnym pod względem jakości dźwięku i komfortu noszenia.

Cechą szczególną jest personalizacja dźwięku, w której słuchawki dostosowują się do zdolności słuchowych użytkownika. Redukcja szumów nie jest wliczona w cenę. Amiron Wireless jest sterowany za pomocą pola dotykowego na prawym nauszniku – do tego trzeba się trochę przyzwyczaić. W sumie jedne z najdroższych słuchawek Bluetooth na rynku, ale w domu zwracają się w pełni.

Korzyści:

Ekstremalny efekt basowy (bezstopniowa regulacja)

niekorzyść

Jeśli regulacja basów jest ustawiona nieprawidłowo, muzyka zabrzmi okropnie

Jeśli słuchawki mają w nazwie słowo „Crusher”, możesz zadać sobie pytanie: Co dokładnie przez to rozumieją? Co się tam „rozbija”? Cóż, z Skullcandy Crusher Evo odpowiedź jest prosta: twoja kość czaszki.

Skullcandy Collina Strada Crusher Evo: Ten projekt specjalnej edycji wystawia na próbę smak. Ale są też bardziej umiarkowane warianty kolorystyczne słuchawek basowych. (Zdjęcie: GIGA)

Na pierwszy rzut oka są to całkowicie normalne bezprzewodowe słuchawki nauszne z Bluetooth: dość wygodne w noszeniu, przyzwoita jakość wykonania i prosta obsługa za pomocą przycisków sprzętowych.

Cechą szczególną jest suwak, którym można włączyć fizycznie zauważalne podbicie basów . W zależności od utworu i głośności, może to prowadzić do niesamowitego poziomu zanurzenia, który sprawia, że muzyka ożywa – tak, jakbyś był tam na żywo. Jeśli jednak podkręcisz go trochę za wysoko, doświadczenie przechyli się, a wibracje będą przypominać oparcie głowy na wirującej pralce. Grzmot w szczękach. W zależności od utworu wzmocnienie basów powinno być regulowane z wyczuciem, aby uzyskać najlepszą interakcję. Wyjątkowej przyjemności słuchania, jaką oferuje Crusher Evo, trudno znaleźć nigdzie indziej.

Korzyści:

Konsekwentnie zaprojektowane do uprawiania sportu z bezpiecznym dopasowaniem Doskonała żywotność baterii

Niekorzyść:

Zaczepy na uszy zapewniają bezpieczeństwo podczas przenoszenia, ale mogą przeszkadzać osobom noszącym okulary. Stosunkowo duży futerał transportowy

Beats Powerbeats Pro za 249 euro (sugerowana cena detaliczna) to to, czego od zawsze oczekują od oryginalnych słuchawek AirPods wyczynowi fani Apple: całkowicie bezprzewodowe słuchawki („prawdziwe bezprzewodowe słuchawki douszne”), które są odporne na pot i wodę, a dzięki elastycznym zaczepom na uszy zapewniają bezpieczne trzymanie – nieważne co z nim zrobisz. Żywotność baterii jest wyjątkowo dobra dzięki wydajnemu chipowi H1, który zapewnia do 9 godzin na jednym ładowaniu. Ważny szczegół dla każdego, kto jest krytyczny wobec sterowania dotykowego na słuchawkach: głośność można regulować za pomocą przycisków sprzętowych na obudowie. Etui jest dość duże i przy okazji nie wodoszczelne.

Beats Powerbeats Pro są przeznaczone przede wszystkim dla użytkowników iPhone'a, ponieważ mają funkcję „Hej Siri” – cyfrowego asystenta można uruchomić po prostu przez wywołanie podczas treningu, nie trzeba naciskać przycisku. W niedalekiej przyszłości zobaczymy coś podobnego od innych producentów. Poza tym model jest również ciekawym wyborem dla użytkowników Androida, ale tylko z ważnymi podstawowymi funkcjami. Opinie na temat brzmienia są podzielone: niektórzy uwielbiają porywający tuning, dla innych dźwięk jest na dłuższą metę zbyt wyczerpujący. Więcej informacji można znaleźć również w naszym szczegółowym raporcie z testów (ocena: 86 procent).

Korzyści:

Fantastyczna jakość dźwięku Bardzo dobra redukcja szumów (ANC) Przydatna aplikacja

Niekorzyść:

Komfort jest przeciętny

Jeśli nie chcesz iść na kompromis w kwestii jakości dźwięku, Sony WF-1000XM4 jest właściwym wyborem. Bogaty bas, naturalne tony średnie i krystalicznie czyste tony wysokie – tutaj wszystko jest w sam raz. Do tego dochodzi bardzo dobra redukcja szumów, dzięki czemu Sony są idealnymi towarzyszami podróży pociągiem i samolotem.

Niezręczna obsługa dotykowa i nieco niezgrabny komfort noszenia nie do końca mnie przekonały. Więcej na ten temat w szczegółowym raporcie z testu:

Korzyści:

Dobry stosunek jakości do ceny Użyteczne tłumienie hałasu Udany projekt

Niekorzyść:

Jeśli chodzi o dźwięk, szumi tylko przeciętny tryb dźwięków otoczenia

W ramach przygotowań do nowego produktu Carla Pei, współzałożyciela OnePlus, powstał szum, który można by napisać w podręczniku marketingu. Teraz wiemy, że tajemniczy gadżet to prawdziwy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy, jak na rynku są już setki – przynajmniej z czysto technicznego punktu widzenia. Ale mały, wyjątkowy punkt sprzedaży przyciąga wzrok, gdy tylko go rozpakujesz: obudowa „ Nocnego ucha (1) ” jest częściowo przezroczysta .

Sam niezwykły design jest prawdopodobnie uzasadnionym powodem do zakupu. Tam, gdzie marka Beats kiedyś oznaczała najlepsze słuchawki lifestylowe, z biegiem lat pojawiło się miejsce na nowe i świeższe projekty. Nic z uchem (1) pewnie przeskakuje dokładnie do tego punktu. Dźwięk i funkcje to tylko standard – ani audiofile, ani entuzjaści technologii nie będą skakać z radości. Ale jeśli chodzi o modę (techwear), trudno jest obejść futurystyczne ucho Nic (1).

Korzyści:

Indywidualny pomiar dźwięku Wszechstronna aplikacja

Niekorzyść:

Duża obudowa wymusiła logowanie do aplikacji

Niewiele jest słuchawek, które wykorzystują najnowszą technologię i uwzględniają indywidualną zdolność słyszenia użytkownika dzięki sprytnym funkcjom. Dobrym przykładem wykorzystania nowoczesnego oprogramowania jest Nuratrue firmy Nura . W ciągu kilku sekund za pomocą aplikacji na smartfona tworzony jest osobisty profil słuchu – całkowicie automatycznie i bez gry pytań i odpowiedzi („Czy słyszysz ten dźwięk?”).

W szczególności: Jeśli słuchawki i głośniki często brzmią zbyt niewyraźnie, Twój słuch przy wysokich częstotliwościach może odbiegać od średniej lub być w jakiś sposób osłabiony. Nuratrue rozpoznaje takie „utrudnienia” i kompensuje je poprzez kalibrację – (nieustanne) używanie korektora nie jest już konieczne, wszystko po prostu brzmi teraz znacznie czyściej.

Aplikacja na smartfona (na iOS i Androida) jest dobrze wykonana i umożliwia nie tylko tworzenie kilku profili dźwiękowych, ale także dowolne przypisywanie przycisków dotykowych. Dla mnie niezrozumiałe jest to, że konieczna jest rejestracja w Nura – jest to również możliwe u innych producentów bez logowania.

Ale nie powinieneś rezygnować z aplikacji, ponieważ bez aktywnego profilu dźwiękowego dźwięk Nuratrue wydaje się metaliczny i pozbawiony życia, ale z (m) osobistym profilem jest czysty i muzykalny. Wysokie tony są nieco przesadzone, co z czasem może stać się męczące – z drugiej strony ta cecha nadaje muzyce silną obecność i żywotność. Tryb immersji, który podnosi basy, jest świetny – zawsze dobrze zintegrowany z ogólną sytuacją. Nie ma nic specjalnego do zgłoszenia, jeśli chodzi o redukcję szumów i korzystanie z zestawu słuchawkowego: dobra średnia, ale brak miejsca na szczycie. Wniosek: Uderzający design i unikalny dźwięk w dosłownym tego słowa znaczeniu – Nuratrue mogą być słuchawkami, których szukałeś od wieków.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android