Smartfon w życiu codziennym: zdrowie

Smartfon w życiu codziennym: zdrowie

Philipp Lumetsberger 25. luty 2022

W Play i App Store jest teraz niezliczona ilość aplikacji zdrowotnych do niemal każdego możliwego celu. Poniżej przedstawiamy wybrane przykłady, które będą przypominać m.in. o przyjmowaniu leków, piciu i relaksacji.

Przyjmuj niezbędne leki na czas

W przypadku wielu chorób pilnie potrzebne są regularne leki. Ta aplikacja zapewnia, że ​​terapia nie zawiedzie i niezawodnie przypomina o jej wzięciu.

Przypomnienie o tabletach MyTherapy

1. Dodaj przypomnienie
Na ekranie głównym dotknij Dodaj pierwsze przypomnienie (a)aby utworzyć nowe przypomnienie. Następnie wybierz, czy przypomnienie ma dotyczyć zażywania leku, mierzenia wartości zdrowotnych, aktywności fizycznej czy badania objawów.

Smartfon w życiu codziennym_przypomnienie o tablecie 1

2. Ustaw parametry
Jeśli zdecydujesz się na lek, najpierw wpisz nazwę preparatu i potwierdź wpis przyciskiem „Dalej”. Potem inne parametry (b) takie jak czas trwania terapii, częstotliwość użytkowania, czas użytkowania i przypomnienie o zakupie. Na koniec dotknij „Zapisz”.

Smartfon w codziennym życiu_przypomnienie o tablecie 2

Pij wystarczająco dużo wody każdego dnia

Pij wodę - pij budzik

Pij wodę - pij budzik

W stresujących sytuacjach dnia codziennego często zapomina się sięgnąć po szklankę wody. Budzik do picia zapewnia cenną pomoc i zapewnia, że ​​codziennie pijesz wystarczającą ilość płynów.

1. Uruchom budzik
Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji zostaniesz zapytany o swoją wagę i ile chcesz pić dziennie, a także o ustawienie interwału przypomnień. Po wprowadzeniu swoich danych dotknij „Rozpocznij” (a).

Smartfon w życiu codziennym_budzik do picia 1

2. Dodaj ilość do wypicia
Aby zapisać ilość wypitej wody w aplikacji, najpierw dotknij symbolu szklanki wody, a następnie wybierz odpowiednią ilość w mililitrach (b) koniec.

Smartfon w życiu codziennym_budzik do picia 2

Zmniejsz stres za pomocą kojących dźwięków

Endel: koncentracja, relaks i sen

Endel: koncentracja, relaks i sen

Dźwiękowe dywaniki aplikacji Endel nadają się między innymi do zmniejszania stresu, zwiększania produktywności, jako pomoc w zasypianiu lub po prostu do relaksu.

1. Kontroluj odtwarzanie
Odtwarzanie dźwięku rozpoczyna się automatycznie przy każdym uruchomieniu aplikacji. Jeśli chcesz zatrzymać odtwarzanie, po prostu dotknij ikony pauzy (a). Stuknij ponownie, aby kontynuować.

Smartfon w życiu codziennym_Endel 1

2. Ustaw timer
Wybierz ikonę stopera, dotykając ją. Następnie przewiń w górę lub w dół w następnym oknie (b)aby ustawić dokładny przedział czasu. Opcjonalnie można również włączyć dźwięk alarmu, który informuje o zakończeniu odtwarzania. Na koniec dotknij przycisku „Ustaw minutnik” (C).

Smartfon w życiu codziennym_Endel 2

Trening pleców ze smartfonem

ćwiczenia bólu pleców

ćwiczenia bólu pleców

Z biegiem lat ból pleców stał się istną powszechną chorobą. Za pomocą tej aplikacji możesz zapobiec tej irytującej dolegliwości.

1. Wybierz sesję treningową
Jednostki treningowe podzielone na kategorie są wymienione na ekranie startowym aplikacji (a). Stuknięcie w odpowiednią kategorię otwiera okno informacyjne ze szczegółowym przeglądem poszczególnych ćwiczeń.

Smartfon w życiu codziennym_ćwiczenia na ból pleców 1

2. Wykonuj ćwiczenia
Aby rozpocząć sesję treningową, dotknij przycisku Start (b) prawy dolny. Trening można wstrzymać w dowolnym momencie, dotykając symbolu pauzy. Aby wyjść, dotknij strzałki wstecz w lewym górnym rogu ekranu. Zgodnie z instrukcjami” (C) znajdziesz szczegółowy opis poszczególnych ćwiczeń danej jednostki treningowej.

Smartfon w życiu codziennym_ćwiczenia na ból pleców_2

wykryć zanieczyszczenie powietrza

jakość powietrza

jakość powietrza

Chcesz dowiedzieć się o jakości powietrza w Twojej obecnej lokalizacji? Ta bezpłatna aplikacja udzieli Ci odpowiedzi w mgnieniu oka.

1. Wybierz lokalizację
Aby aplikacja mogła dostarczyć Ci informacje, Twoja lokalizacja musi być zarejestrowana. W tym celu wpisz swoje miejsce pobytu (a) w oknie wyszukiwania u góry wyświetlacza lub alternatywnie aktywuj funkcję GPS w swoim smartfonie.

Identyfikuj smartfon w życiu codziennym_zanieczyszczenie powietrza 1

2. Uzyskaj szczegóły
Jeśli chcesz wywołać zmierzone wartości dla poszczególnych zanieczyszczeń, dotknij obszaru „Szczegóły” u dołu wyświetlacza. Wartości zanieczyszczeń wyświetlane są w formie graficznej w poniższym oknie (b).

Identyfikuj smartfon w życiu codziennym_zanieczyszczenie powietrza 2

Zmień swój telefon w krokomierz

Krokomierz - śledzenie aktywności

Krokomierz - śledzenie aktywności

Za pomocą aplikacji „Krokomierz” możesz szybko i łatwo zmienić swojego codziennego towarzysza w urządzenie do śledzenia aktywności bez dodatkowego sprzętu.

1. Wywołaj dzienne statystyki
Po zainstalowaniu aplikacji i przyznaniu niezbędnych uprawnień, automatycznie śledzi ona kroki, jeśli masz telefon przy sobie. Aby wywołać dzienne statystyki, dotknij ikony aplikacji na ekranie głównym. Liczba kroków jest wyświetlana bezpośrednio na ekranie startowym (a). Stuknięcie w statystyki przeniesie Cię do tygodniowego lub miesięcznego przeglądu podjętych kroków.

Smartfon w życiu codziennym_krokomierz 1

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android