Samsung Galaxy S23 w teście: Mały smartfon, naprawdę duży

Samsung Galaxy S23 w teście: Mały smartfon, naprawdę duży

Wraz z Galaxy S23 Samsung wprowadził na rynek kompaktowy smartfon z Androidem, który został tylko minimalnie zmieniony w porównaniu do Galaxy S22. Tak naprawdę Samsung wyeliminował największą słabość i tym samym oferuje jeden z najlepszych kompaktowych smartfonów. Korzystałem z Galaxy S23 na co dzień i wszystkie szczegóły na jego temat opowiem w raporcie z testu.

Samsung Galaxy S23 w teście: podsumowanie

Ocena GIGA: 8,4 / 10

The Samsung Galaxy S23 przekonuje w teście nawet bardziej niż już dobry Galaxy S22. To przede wszystkim zasługa nowego procesora Qualcomm, który jest używany również w Niemczech. Wydajność i wydajność są doskonałe w chwili pisania tego tekstu. Teraz jaśniejszy wyświetlacz nie tylko zapewnia doskonały obraz we wszystkich sytuacjach oświetleniowych, ale także zapewnia mniejsze zużycie dzięki zwiększonej wydajności.

Żywotność baterii Galaxy S22 była raczej umiarkowana. Przy odrobinie szczęścia przetrwałeś dzień. Z Galaxy S23 to już historia dzięki nieco większej baterii i wydajniejszym podzespołom. Samsung wyeliminował największą wadę Galaxy S22, która była naprawdę odczuwalna na co dzień i zbudował jeden z najlepszych kompaktowych smartfonów z Galaxy S23. Gdyby prędkość ładowania wynosiła co najmniej 45 watów, a nie 25 watów, byłby to dla mnie prawie idealny telefon komórkowy tej wielkości.

W ostatnich tygodniach nie zauważyłem większych wad Samsunga Galaxy S23. Aparat mógłby być może zrobić trochę mniej krzykliwe zdjęcia. Ale to styl Samsunga. Ale cena 949 euro jest o wiele za wysoka. Tutaj radziłbym poczekać na spadek ceny lub poszukać dobrego kontraktu. Kup bezpośrednio model 256 GB, ponieważ ma on szybszą pamięć na pokładzie i dzięki temu jest lepiej przygotowany na przyszłość.

Smartfon Samsung Galaxy S23 Android, 128 GB, bateria 3900 mAh, smartfon bez umowy Krem w tym 36

Smartfon Samsung Galaxy S23 Android, 128 GB, bateria 3900 mAh, smartfon bez umowy Krem w tym 36

Teraz cena może być wyższa. Cena od 26.02.2023 00:22

Zalety:

WyświetlaczAparatWzornictwoPostrzeganie jakościWydajnośćŻywotność bateriiWspółczynnik kształtuGwarancja aktualizacji 5 lat

Niedogodności:

Brak zasilacza w zestawieBrak możliwości rozszerzenia pamięci Wolniejsza pamięć w wersji 128GBCena

Jaśniejszy wyświetlacz przekonuje

Teraz jaśniejszy wyświetlacz Samsunga Galaxy S23 przekonuje w każdej sytuacji oświetleniowej. (Źródło obrazu: GIGA)

Wyświetlacz Samsunga Galaxy S22 był już bardzo dobry pod względem jakości wyświetlania i był łatwy do odczytania na zewnątrz. Ale zwłaszcza latem, gdy świeciło słońce, ekran podczas robienia zdjęć był dla mnie czasami trochę za ciemny. Zwłaszcza w podświetleniu. To już historia z Samsungiem Galaxy S23. Robiąc zdjęcia na plaży z podświetleniem lub słońcem za plecami, mogłem łatwo odczytać wszystko z teraz jaśniejszego wyświetlacza. Na co dzień zauważyłem też, że jasność jest ustawiona nieco wyżej, co pozytywnie wpływa na czytelność.

Jednak pozostaje faktem, że tylko Galaxy S23 Ultra ma panel LTPO o wyższej rozdzielczości, który naprawdę może taktować do 1 Hz. Na Galaxy S23 to od 48 do 120 Hz. Na co dzień nie przeszkadzało mi to zbytnio, a rozdzielczość Full HD+ na ekranie o przekątnej 6,1 cala była dla mnie wystarczająco ostra. Wyświetlacz LTPO mógł być jednak nieco wydajniejszy. W końcu jesteśmy w przedziale cenowym prawie 1000 euro, Samsung mógł dostarczyć trochę więcej. Ale wtedy różnica w stosunku do Galaxy S23 Ultra byłaby znacznie mniejsza.

Procesor Qualcomm to błogosławieństwo

Wydajność Samsunga Galaxy S23 jest znakomita. (Źródło obrazu: GIGA)

Od lat Samsung karmi nas w Niemczech i innych krajach europejskich procesorami Exynos w smartfonach Galaxy S, które po prostu nie mogą konkurować z procesorami Qualcomm w pozostałych częściach świata. Galaxy S23 kładzie temu kres. Nadchodzi zupełnie nowy Snapdragon 8 Gen 2 dla Galaxy używany, który ma nieco wyższy takt w porównaniu do innych procesorów z tej serii. Chociaż dostałem wersję z nieco wolniejszą pamięcią UFS 3.1 128 GB, ten telefon działa jak szalony.

Nie ma znaczenia, czy mam kilka otwartych kart w Chrome, korzystam z Messengera w tle i robię zdjęcia, zawsze jest moc. Podczas gry w Diablo Immortal zauważysz również, jak szybko i wydajnie działa procesor. Pomimo najwyższych możliwych ustawień gra działa płynnie nawet po kilku godzinach. Ulepszone chłodzenie działa więc idealnie, a smartfon nie zwalnia z upływem czasu. Ogólnie rzecz biorąc, telefon komórkowy pozostaje stosunkowo chłodny, nawet podczas grania w gry.

Gdybym miał kupić Galaxy S23, zrobiłbym to w każdym razie wersja z 256 GB. Zainstalowana jest tam pamięć UFS 4.0, która jest dwa razy szybsza, przynajmniej na papierze. Może teraz nie jest to zauważalne, ale za trzy, cztery lata różnica będzie zauważalna. Ponieważ Samsung dystrybuuje aktualizacje przez pięć lat, jest to dobra inwestycja nie tylko ze względu na dodatkową pamięć.

Oprogramowanie z małymi ulepszeniami

Najnowsze oprogramowanie jest zainstalowane na Samsungu Galaxy S23 z One UI 5.1 i Androidem 13. (Źródło obrazu: GIGA)

Samsung preinstaluje Androida 13 z One UI 5.1 na smartfonach Galaxy S23. W nowej wersji były w porównaniu do One UI 5.0 wprowadzono jednak tylko kilka innowacji. Na przykład masz więcej opcji w trybie Expert RAW podczas robienia zdjęć, możesz jeszcze lepiej edytować zdjęcia w aplikacji galerii, możesz łatwiej wyszukiwać osoby na zdjęciach i możesz zautomatyzować więcej. Bixby ma też nowe funkcje, dostajesz nowy widżet, który Samsung skopiował od Apple i wiele więcej. Podsumowując, jest to niewielka aktualizacja, ale działa czysto i wprowadziła wiele funkcji, które widzieliście już w telefonach Google Pixel.

Kamery przekonują

Aparaty Samsunga Galaxy S23 sprawdzają się niemal w każdej sytuacji. (Źródło obrazu: GIGA)

Czysto pod względem sprzętowym nic się nie zmieniło w Samsungu Galaxy S23 w porównaniu do Galaxy S22. Stosowane są te same czujniki. Samsung tylko trochę ulepszył oprogramowanie. Zdjęcia i filmy są doskonałe w większości sytuacji. Jednak nadal występuje opóźnienie migawki, którego nie udało się wyeliminować pomimo nowego procesora. Jeśli więc zrobisz wiele zdjęć w krótkich odstępach czasu, nastąpi opóźnienie od określonego momentu i możesz nie być w stanie zrobić zdjęcia, które naprawdę chciałeś zrobić, kiedy zrobiłeś zdjęcie. Może to być irytujące, zwłaszcza w sytuacjach, gdy obiekty poruszają się szybko. Galaxy S23 Ultra ma dokładnie ten sam problem, co pokazujemy na poniższym filmie:

Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze zdjęć wykonanych Galaxy S23. W zależności od sytuacji oświetleniowej jakość obrazu określiłbym jako bardzo dobrą. Jednak gdy tylko robi się ciemniej, szybko pojawiają się szumy obrazu. Każdy obraz wygląda idealnie na małym ekranie, ale nie całkiem na dużym. Obrazy są również ogólnie dość ciepłe. Pod światło kolory są lekko zniekształcone. Ale to naprawdę wyjątkowe sytuacje. Zoom też daje radę. Nie może być jednak zbyt ciemny, w przeciwnym razie jakość obrazu gwałtownie się pogorszy. Poniżej kilka zdjęć, które zrobiłem Samsungiem Galaxy S23:

Żywotność baterii jest wreszcie dobra

Żywotność baterii Samsunga Galaxy S23 jest absolutnie przekonująca w porównaniu do jego poprzednika. (Źródło obrazu: GIGA)

Galaxy S22 nie pokrył się chwałą, jeśli chodzi o żywotność baterii. W mojej codzienności smartfon przy odrobinie szczęścia wytrzymał dzień. Zwykle wieczorem musiałem ponownie naładować telefon. Z Galaxy S23 jest zupełnie inaczej. Bateria została powiększona o 200 mAh. W połączeniu z wydajniejszym procesorem i wyświetlaczem wystarczy to, by zauważalnie wydłużyć czas pracy. W moim codziennym życiu nie tylko łatwo przechodzę przez dzień, mam też trochę bufora. Tak musi być.

Zauważyłem też, że smartfon prawie nie traci energii, gdy nie jest używany. Więc jeśli rzadko korzystasz z Galaxy S23, możesz łatwo uzyskać dwa dni lub więcej. Szkoda tylko, że smartfon ładuje się stosunkowo wolno z maksymalną mocą 25 watów. Ładowanie zajmuje mi 1 godzinę i 15 minut. Jeśli jednocześnie korzystam z telefonu komórkowego, to odpowiednio dłużej. W tym miejscu Samsung w końcu musi zrzucić swoją powściągliwość. Konkurencja ładuje się znacznie szybciej. Telefony komórkowe można tam w pełni naładować w około 20 minut.

szczegółowe oceny

KategoriaOcena (maks. 10)Zrównoważony rozwój8Wykonanie, wrażenia dotykowe i wzornictwo9Wyświetlacz9Aparaty8Oprogramowanie9Wydajność9Telefon i audio8Pamięć masowa8Bateria i życie codzienne8Razem8.4

Uwaga: Kategoria „Zrównoważony rozwój” liczy się za 10 procent ogólnej oceny.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android