Samsung Galaxy S23 Ultra vs S22 Ultra: Tryb nocny i strzelanina z zoomem

Samsung Galaxy S23 Ultra vs S22 Ultra: Tryb nocny i strzelanina z zoomem

Robert Triggs / Android AuthoritySamsung Galaxy S23 Ultra reprezentuje prawdopodobnie szczytowy obecnie smartfon. Pomiędzy podkręconym procesorem Snapdragon 8 Gen 2, ekranem QHD+ 120 Hz i głęboką integracją rysika S Pen, jest tu wiele do polubienia. Samsung zaktualizował także główny sprzęt aparatu, przechodząc od strzelanki 108 MP S22 Ultra do głównego czujnika 200 MP. W przeciwnym razie nadal masz parę aparatów z zoomem 10 MP (3x i 10x) oraz obiektyw ultraszerokokątny 12 MP, co czyni go jednym z najlepszych telefonów z aparatem na rynku na papierze. Przetestowaliśmy już aparat 200 MP firmy Samsung. Ale jak S23 Ultra wypada w porównaniu ze swoim poprzednikiem, jeśli chodzi o wydajność aparatu przy słabym oświetleniu i powiększenia? Aby przetestować, porównujemy najnowszą kamerę Samsung S23 Ultra z S22 Ultra. (Mówiąc dokładniej, użyliśmy modelu Exynos tego ostatniego.)

Aparaty Galaxy S23 Ultra vs S22 Ultra w słabym świetle

Samsung ponownie reklamuje swoje możliwości „Nightography” w Galaxy S23 Ultra. Główny obiektyw 200 MP jest w stanie łączyć 16-komorowe piksele w grupy, łącząc dane z 16 sąsiednich pikseli w jeden, a tym samym wypluwając zdjęcie 12 MP. Dla porównania, Galaxy S22 Ultra segreguje w stosunku 9 do jednego, przekształcając swoje 108 MP w 12 MP. Różnica polega na tym, że wynikowy rozmiar piksela wynosi 2,4 μm dla S23 Ultra w porównaniu do 2,0 μm dla S22 ultra. Rzućmy okiem na poniższe ujęcia, aby zobaczyć, czy to robi dużą różnicę. Zdjęcia w pełnej rozdzielczości można znaleźć pod tym linkiem do Dysku Google.Panoramę aparatu Samsung Galaxy S22 UltraS22 UltraPanoramę aparatu Samsung Galaxy S23 UltraS23 UltraSamsung Galaxy S22 Ultra ciemny aparat 12MPS22 UltraSamsung Galaxy S23 Ultra ciemny aparat 12MPS23 Ultra Najpierw spójrz na te standardowe zdjęcia panoramy (bez trybu nocnego). Nie ma dużej różnicy bez przycinania, ale kiedy już to zrobisz, zobaczysz znaczący postęp dla Galaxy S23 Ultra. Ujęcie S22 Ultra pokazuje znacznie więcej szumów, szczególnie podczas patrzenia w niebo. Ale ten hałas wkrada się również podczas inspekcji budynków. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, gdy przyjrzymy się drugiemu zestawowi zdjęć, który ma miejsce przy słabszym świetle. S22 Ultra zapewnia jaśniejszy obraz z bardziej realistycznymi odcieniami, podczas gdy S23 Ultra wydobywa ostrzejsze szczegóły, choć z bardziej nasyconymi kolorami i ciemniejszą ekspozycją. Jakość obrazu jest znacznie bliższa, gdy włączymy tryb nocny w obu telefonach, ponieważ S22 Ultra zapewnia wyraźnie jaśniejsze ujęcie sceny z panoramą.
Tryb nocny panoramy aparatu Samsung Galaxy S22 UltraTryb nocny S22 UltraTryb nocny panoramy aparatu Samsung Galaxy S23 UltraTryb nocny S23 UItra Jaśniejszy nie zawsze oznacza lepszy, ponieważ redukcja szumów S22 Ultra daje nam efekt wazeliny na niektórych elementach, co można zobaczyć na przyciętym obrazku poniżej. S23 Ultra oferuje więcej szczegółów przy bliższym przyjrzeniu się, ale powiedziałbym, że jasność działa na korzyść starszego telefonu, patrząc ogólnie na scenę. W każdym razie oba porównania pokazują, że S23 Ultra nie jest ulepszeniem w stosunku do zeszłorocznego Ultra. Jego największą wadą jest brak ekspozycji w słabo oświetlonych scenach.

Aparat Galaxy S23 Ultra vs S22 Ultra: Porównanie zoomu

Samsung Galaxy S23 Ultra Green Aplikacja do robienia zdjęć Wyświetlacz 30xHarley Maranan / Android Authority Oba telefony mają identyczny teleobiektyw, a mianowicie teleobiektyw 10 MP 3x i peryskop 10 MP 10x. Oznacza to, że Samsung będzie polegał na procesorze sygnału obrazu i oprogramowaniu, aby poprawić sytuację.

3-krotny zoom

Łuk aparatu Samsung Galaxy S22 Ultra 3xS22 Ultra 3xŁuk aparatu Samsung Galaxy S23 Ultra 3x zoomS23 Ultra 3xSamsung Galaxy S22 Ultra aparat uliczny 3xS22 Ultra 3xSamsung Galaxy S23 Ultra aparat uliczny 3xS23 Ultra 3x Na pierwszy rzut oka nie ma zbyt wiele do wyboru między tymi zatrzaskami, szczególnie w pierwszym porównaniu. Ale scena uliczna daje nam więcej do zrobienia, gdy podglądamy piksele. Po pierwsze, zauważysz bardziej kontrastowy wygląd S22 Ultra, co skutkuje ciemniejszymi cieniami. Twój przebieg będzie się różnić pod tym względem. W przeciwnym razie Galaxy S23 Ultra zapewnia bardziej rozdzielcze szczegóły (zauważalne na znaku drogowym po prawej stronie), ale mamy też brzydkie ziarno w tle, którego po prostu nie ma w snapie S22 Ultra. Ziarno tła niekoniecznie jest złe, jeśli robisz zdjęcie samego znaku ulicznego, ale to jest ujęcie ogólnej sceny. Sprawdź poniższe porównanie, aby lepiej zrozumieć, co mamy na myśli.

5-krotny zoom

Fotografowanie z powiększeniem 5x to duże wyzwanie dla aparatów S22 Ultra i S23 Ultra. Telefony nie mają dedykowanego aparatu 5x, więc polegają na fuzji obrazu między strzelanką 3x a aparatem 10x.
Samsung Galaxy S22 Ultra aparat Casa Batllo 5xS22 Ultra 5xSamsung Galaxy S23 Ultra aparat Casa Batllo 5xS23 Ultra 5x Naszym pierwszym wnioskiem jest to, że S22 Ultra ponownie zwiększa kontrast, podczas gdy S23 Ultra zapewnia stosunkowo wyblakły wygląd. Przyjrzyj się bliżej, a zauważysz więcej szumów na obrazie S22 Ultra, szczególnie w oknach, a także bardziej agresywne wyostrzanie. Tak czy inaczej, oba są dość miękkie, a telefon z dedykowanym obiektywem 5x, takim jak Pixel 7 Pro, zapewni znacznie lepszy obraz.

10x i więcej

Oczywiście jedną z najtrwalszych funkcji Ultra jest 10-krotny aparat peryskopowy, a oba telefony mają tę samą strzelankę 10 MP. Tak, aż do tej samej przysłony f/3,4 i rozmiaru piksela 1,12 mikrona. Ale czy twórca Galaxy jest w stanie wycisnąć lepszą jakość obrazu na natywnym poziomie 10x lub hybrydowym 30x? Zaczynając od 10x, odpowiedź brzmi „głównie”. Nasze pierwsze porównanie pokazuje, że Galaxy S23 Ultra zapewnia znaczną poprawę dokładności balansu bieli i ogólnie ostrzejszy, mniej zaszumiony obraz. Rozbieżność w wyrazistości obrazu i szumach jest szczególnie zauważalna, gdy patrzy się na cegły na górze i na dole zdjęć. Przechodząc do porównania 10-krotnego krajobrazu miejskiego, S23 Ultra dobrze radzi sobie z oswajaniem szumów na niebie, jednocześnie poprawiając ciemniejsze cienie . Niestety, to rozjaśnienie ma efekt uboczny w postaci większej ilości szumów w niektórych miejscach. Nowszy model oferuje jednak lepszy balans bieli. Przełączając się na 30-krotny zoom hybrydowy, również nie ma zbyt wiele do wyboru między tymi dwoma telefonami. Jest wystarczająco szczegółowo, ale oba telefony wyświetlają również szum na niebie, jeśli trochę przytniesz. Co ciekawe, S23 Ultra obniżył kontrast do punktu, w którym cienie budynku giną, ale dzięki temu obiekt wydaje się bardziej żywy.

Więc, który jest lepszy?

Samsung Galaxy S23 Ultra kontra Galaxy S22 UltraRobert Triggs / Android Authority Wchodząc w tę strzelaninę, pomyśleliśmy, że S23 Ultra będzie w stanie zapewnić stałe zyski w porównaniu z S22 Ultra. Ale przetwarzanie Samsunga na nowym telefonie wydaje się być co najwyżej łagodną aktualizacją, przynajmniej w porównaniu z Exynos S22 Ultra, którego używamy. Widzimy dokładniejszy balans bieli, lepszą jakość zoomu hybrydowego i nieco więcej zachowania szczegółów w naszych porównaniach zoomu. Ale to wszystko czasami odbywa się kosztem większego hałasu, który może pokonać którykolwiek z wyżej wymienionych zysków. Tymczasem nasza strzelanina w słabym świetle pokazuje, że podczas gdy S23 Ultra zapewnia czystszy obraz, Samsung musi pracować nad poprawą ekspozycji w ciemniejszych częściach obrazu. Dobrą wiadomością jest to, że firma powinna być w stanie poprawić sytuację poprzez aktualizację oprogramowania, i w to się wierzy aktualizacja skoncentrowana na aparacie rzeczywiście jest w drodze. Niemniej jednak nie możesz się pomylić z żadnym telefonem, jeśli cenisz sobie zdjęcia w słabym świetle i ujęcia z zoomem.Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android