Mądrze korzystaj z zielonej energii: ta bezpłatna aplikacja Ci w tym pomoże

Mądrze korzystaj z zielonej energii: ta bezpłatna aplikacja Ci w tym pomoże

Aplikacja Ökoheld chce wspierać konsumentów w lepszym i efektywniejszym korzystaniu z zielonej energii. Powinno to również zmniejszyć emisję CO2. W naszym artykule wyjaśniamy, jak działa aplikacja.

Aby zwrócić większą uwagę na zrównoważony rozwój, jeśli chodzi o zużycie energii elektrycznej, warto planować zużycie bardziej ekologicznie. Aplikacja Ekologiczny pomaga: Mając to na uwadze, kiedy i ile zielonej energii elektrycznej jest produkowane w twoim regionie i zasilane (źródło: Bayernwerk). Możesz wtedy zdecydować, kiedy warto na przykład włączyć pralkę lub naładować samochód elektryczny.

Chcesz zmienić dostawcę energii elektrycznej? Pokazujemy najlepsze taryfy w porównaniu:

Wskazówki dotyczące czytania

JEDNOSTKA TREŚCI GIGA

Zużycie energii: Prawidłowe korzystanie z energii odnawialnej

Aplikacja Ökoheld została opracowana pod koniec 2021 roku przez firmę Bayernwerk AG, a Spółka zależna grupy energetycznej E.ON, rozwinięty. Bayernwerk zajmuje się sieciami energetycznymi, wytwarzaniem energii, ale także np. zaopatrzeniem w wodę pitną i usuwaniem ścieków w Bawarii (więcej informacji na stronie Bayernwerk.de). Za pomocą aplikacji konsumenci powinni być w stanie lepiej ocenić, kiedy popłynie prąd wiatr, energia wodna, fotowoltaika i biomasa jest produkowany.

Ponieważ: Nawet jeśli otrzymujesz energię elektryczną od dostawcy ekologicznej energii elektrycznej, nie oznacza to automatycznie, że czysta zielona energia pochodzi z twojego gniazdka. Zamiast tego energia elektryczna ze źródeł odnawialnych jest dostarczana przez tę samą sieć, co energia elektryczna z paliw kopalnych.

Wraz z Ökoheld Bayernwerk chce zwrócić uwagę na problem, który wynika z tego miksu energetycznego wytwarzana regionalnie zielona energia elektryczna nie zawsze jest całkowicie zużywana staje się. Używając zielonej energii elektrycznej w sposób ukierunkowany jako konsument, zużywasz energię w sposób bardziej zrównoważony. Poza tym to promuje transformacja energetyczna – tj. większe wykorzystanie energii odnawialnej i surowców odnawialnych.

W naszym filmie pokażemy, czy elektrownia balkonowa jest opłacalna dla Twojego domu:

Ökoheld: Rejestracja i funkcje

Wszystko, co musisz zrobić, aby się zarejestrować, to Twój kod pocztowy wskazać. Masz wtedy możliwość włączenia powiadomień dla aplikacji. Jeśli się zgodzisz, będziesz otrzymywać powiadomienia push, gdy tylko w ciągu dnia zostanie wygenerowana energia w 100 procentach ze źródeł odnawialnych. Jeden Wyrażenie zgody na powiadomienia nie jest jednak obowiązkowe niezbędny.

Po tej krótkiej konfiguracji masz do dyspozycji różne funkcje: Na ekranie głównym możesz zobaczyć, kiedy codziennie „Eko czasy„ to – czyli czasy, kiedy produkuje się dużo zielonej energii elektrycznej. Wyświetlane są również emisje CO2. W pozycji „Oblicz oszczędności CO2” możesz kliknąć urządzenie, które chcesz włączyć lub naładować (samochód elektryczny, pralka, smartfon itp.). To powie ci, jak wysoki jest twój Oszczędność CO2 Jest.

W Ökoheld możesz zobaczyć aktualny udział energii odnawialnej w Twojej okolicy (Źródło zdjęcia: GIGA)

Oprócz ekranu głównego dostępna jest funkcja prognoza: Pokazuje pogodę na kilka następnych dni i jej wpływ na eko-czasy i emisje CO2. Jest też jeden w aplikacji Przegląd miksu energetycznego. Kiedy piszę ten artykuł, składa się on z Berlina 73 procent energii odnawialnej: 41% energia wiatrowa, 19% fotowoltaika, 9% biomasa i 4% niesklasyfikowana energia odnawialna. Pozostałe 27 procent pochodzi z paliw kopalnych i energii jądrowej. Wreszcie, znajdziesz swój profil po prawej stronie. Tam możesz zobaczyć nie tylko swoje prywatne oszczędności CO2, ale także sumę z Twojego regionu.

Zrzut ekranu pokazuje miks energetyczny w Berlinie według aplikacji Ökoheld.Ökoheld pokazuje miks energetyczny w Twoim regionie (Źródło zdjęcia: GIGA)

Do pobrania na Androida i iOS

Aplikacja Ökoheld jest dostępna zarówno w Google Playstore, jak i Apple Appstore. Aplikacja jest dobrze oceniana na obu platformach: Otrzymuje 4,5 gwiazdki w Apple Appstore i 4,0 gwiazdki w Playstore.

Upadek za korzystanie z aplikacji żadnych kosztów możesz korzystać ze wszystkich funkcji całkowicie bezpłatnie. W odniesieniu do danych zwraca się uwagę, aby wyszukiwane były tylko te informacje o użytkowniku, które są naprawdę niezbędne – tj. kod pocztowy. Czy twój zmień kod pocztowymożesz je łatwo dostosować w ustawieniach w swoim profilu.

W jaki sposób można zaoszczędzić energię elektryczną, gaz i wodę wyjaśniono w dalszych artykułach:

GIGA poleca

Oszczędzaj gaz, prąd i wodę

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android