Problem z przesyłką DHL: WhatsApp pomoże Ci

Problem z przesyłką DHL: WhatsApp pomoże Ci

Jeśli Twoja paczka DHL czeka na Ciebie długo lub masz jakieś pytania dotyczące wysyłki, które wymagają wyjaśnienia, możesz skontaktować się z nami przez WhatsApp. Można tam dotrzeć do obsługi klienta Deutsche Post i DHL. Jednak nie obiecuje się, że można ci w tym pomóc.

DHL i Deutsche Post: chatbot WhatsApp może pomóc

Z obsługą klienta DHL i Deutsche Post można skontaktować się nie tylko za pośrednictwem konwencjonalnych kanałów, ale także za pośrednictwem WhatsApp . Jeśli więc coś jest nie tak z Twoją dostawą – czy zostało wysłane przez Ciebie, czy oczekiwano – możesz to sprawdzić bezpośrednio w Messengerze (źródło: Twitter). Możliwe są również ogólne pytania dotyczące oferty.

Korzyści są oczywiste: klienci mogą oszczędzić sobie wchodzenia na stronę DHL, gdy potrzebują obsługi klienta, lub klikania w aplikację „Post & DHL”. WhatsApp jest już dostępny dla wielu użytkowników smartfonów. W ten sposób można również uniknąć połączeń z możliwą kolejką. Z obsługą klienta Deutsche Post i DHL można się skontaktować pod numerem 0228/76363719.

Nie jest jednak powiedziane, że faktycznie otrzymasz szczegółowe informacje. Najpierw lądujesz na Chatbocie Marie przez WhatsApp. „Ona” uzyskuje dostęp do odpowiedzi z obszaru pomocy DHL i Deutsche Post, co widać na naszym zdjęciu:

Konkretne pytania czy przypadki szczególne są nadal wyzwaniem dla programu czatu DHL, co potwierdza firma. „ Marie wciąż się uczy i dlatego nie może jeszcze odpowiedzieć na wszystko. Ale my, ludzie, również ciągle się uczymy ”- wyjaśnił DHL latem (źródło: Twitter).

W filmie znajdziesz pomocne wskazówki dotyczące wysyłania przesyłek za pośrednictwem DHL, nawet jeśli obsługa klienta nie jest wliczona w cenę:

DHL na WhatsApp: zły moment?

Dla wielu klientów na Twitterze start nadchodzi w nieodpowiednim momencie: WhatsApp jest krytykowany od miesięcy. W tym czasie wzrosły obawy o ochronę danych za pomocą popularnego komunikatora, a także zwiększył się wskaźnik rezygnacji z komunikatorów alternatywnych, takich jak Signal, Threema i Telegram. W związku z tym niektórzy domagają się aktywacji usługi DHL dla innych komunikatorów.

Osobista ocena Felixa

Deutsche Post i DHL podjęły właściwą decyzję o korzystaniu z WhatsApp. Nawet po zarzutach wobec WhatsApp i spadku liczby użytkowników komunikator jest nadal niekwestionowanym numerem 1 w Niemczech. Żadna z alternatyw nie ma porównywalnej liczby użytkowników. Dopóki tak pozostanie, Grupa Deutsche Post DHL nie powinna i nie obejdzie się bez WhatsApp na rzecz innych. Opcją byłaby aktywacja innych komunikatorów do obsługi klienta, ale zachowanie WhatsApp.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android