Po prostu gówno na Netflixie?  Znajdź dobre rzeczy dzięki tej poufnej wskazówce

Po prostu gówno na Netflixie? Znajdź dobre rzeczy dzięki tej poufnej wskazówce

Dzięki Netflix, Amazon Prime Video, Disney+ i Co. subskrybujesz już niezliczone usługi przesyłania strumieniowego i po pewnym czasie znajdujesz tylko śmieci. Jak więc znaleźć dobre rzeczy? Dzięki mojej poufnej wskazówce możesz to zrobić z łatwością.

Przede wszystkim Netflix codziennie rzuca nowe filmy i seriale na ludzi streamingowych, ale konkurencja ze strony Amazon Prime Video, Disney+ i Co. w niczym nie ustępuje. Ponadto dostępne są bezpłatne oferty bibliotek mediów publicznych ARD, ZDF i ich podprogramów. Kto jeszcze może przez to przejrzeć i jak uniknąć wstrętnych „min lądowych”, treści, które można sobie bezpiecznie podarować?

Pozbądź się śmieci z Netflix and Co: po prostu filtruj według jakości za pomocą JustWatch

Sami dostawcy nie są zbyt pomocni, ponieważ praktycznie nie można filtrować, a jeśli tak, to tylko w bardzo ograniczonym zakresie. Amazon na przykład czasami ukrywa oceny renomowanej IMDb (International Film Database) tu i ówdzie lub można je znaleźć tylko na drugi rzut oka. Inni gracze na boisku w ogóle nie oferują czegoś takiego – to po prostu chaos. Więc jeśli nie chcesz dowiedzieć się w środku filmu, że oglądasz bzdury, powinieneś być w stanie wcześniej określić jakość treści.

JustWatch (tutaj jako aplikacja na iPhone’a) oferuje wiele opcji filtrowania (źródło obrazu: zrzut ekranu GIGA)

Gdyby tylko istniała jakaś wyszukiwarka Netflix i innych usług przesyłania strumieniowego, wyszukiwanie, które uwzględnia również jakość. Na szczęście faktycznie istnieją i używam ich od dłuższego czasu. Mówię o “JustWatch” – możesz go używać jako strony internetowej (link) lub bezpośrednio jako aplikacji na iPhone’a i Androida (zobacz w App Store, w Google Play Store) Jeśli nie znasz jeszcze usługi, zdecydowanie powinieneś ją wypróbować, prawdziwa wskazówka dla poufnych.

Ten mały filtr IMDb robi różnicę, góra lub klapa (źródło obrazu: zrzut ekranu GIGA)

JustWatch mapuje katalogi prawie wszystkich serwisów streamingowych i bibliotek multimediów. W sekcji „Nowe” znajdziesz nowe dodatki w sekcji „Popularne” na końcu znajduje się cała oferta, którą możesz filtrować według swojego nastroju. Na przykład według typu treści (film, serial), roku wydania, gatunku, oceny FSK i wielu innych. To, co nas tutaj interesuje, to filtrowanie według oceny IMDb, wtedy w ogóle wyświetlane są tylko filmy i seriale z pożądaną liczbą punktów. I jak to pomaga nam znaleźć „perły”? Po prostu musisz być w stanie zrozumieć i zinterpretować wynik IMDb. Jest to bardzo pomocne, ponieważ duża liczba ocen daje bardzo realistyczny obraz filmów i seriali.

Tegoroczne zestawienia Netflix od naszych kolegów z Kino.de:

Jak interpretować ocenę IMDb?

Po latach „praktyki” i doświadczeń, obecnie wymyślam następującą klasyfikację oceny IMDb. Przypominamy, że maksymalnie 10 punktów lub gwiazdek. Ale oczywiście nikt nie otrzymuje pełnej liczby punktów, więc obowiązuje następująca zasada:

Poniżej 5 punktów: Absolutne gówno, nie patrz na to.5 do 6 punktów: Niższa kategoria, jeśli nie masz nic innego do roboty, możesz zmarnować swój czas.6,1 do 6,9 punktów: W porządku, możesz rzucić okiem. Ale niczego nie przegapisz, jeśli tego nie zrobisz.7 do 7,9 punktów: To dobry film lub dobry serial. Warto zajrzeć.Od 8 punktów w górę: Absolutny obowiązek, musi i powinien być widziany.

W końcu możesz łatwo ukryć wszystkie treści, które Ci nie odpowiadają lub nie spełniają Twoich własnych standardów jakości. Takie podejście sprawdza się u mnie idealnie i z pewnością możesz z niego skorzystać w przyszłości. Mała wskazówka: Pracuję w dół od góry do dołu, więc najpierw ustaw filtr IMDb na przykład na 8.0, a następnie powoli go obniżaj, gdy już zobaczę wszystkie dobre kawałki.

Jak myślisz, jak znaleźliśmy następujące wskazówki Netflix:

Warty wspomnienia: JustWatch jest darmowy sam w sobie. Jeśli jednak potrzebujesz więcej opcji filtrowania i nie chcesz widzieć żadnych reklam, musisz subskrybować wersję Pro – kosztuje 2,49 euro. Moim zdaniem jednak, aby w opisany sposób znaleźć prawdziwe perełki na Netflix and Co., członkostwo Pro nie jest absolutnie konieczne.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android