Stan rynku urządzeń do noszenia dla kobiet

Stan rynku urządzeń do noszenia dla kobiet

Kaitlyn Cimino / Android AuthorityOd partnerstw do zaawansowanej technologii, wiele czynników nadal kształtuje rynek smartwatchów. Może nie przypinamy się do gadżetów na poziomie Jamesa Bonda, ale z pewnością nosimy więcej narzędzi niż kiedykolwiek wcześniej. Co jeszcze lepsze, potrzeby kobiet nie są pomijane w rozmowie. Ale jak kobiety wpisują się w ogólny rynek urządzeń do noszenia i jakie są nadchodzące trendy?
Czytaj więcej: Najlepsze smartwatche, które możesz kupić

Postęp dla wszystkich

Użytkownik Galaxy Watch 4 sprawdza dostępność aktualizacji oprogramowania w ustawieniach zegarka.Kaitlyn Cimino / Android Authority Na początek większość kupujących chce tego samego od swojego urządzenia. Nikt nie kupuje smartwatcha, mając nadzieję na niestabilne czujniki, minimalne wsparcie aplikacji lub straszną żywotność baterii. Charakter urządzeń do noszenia polega na tym, że są przydatne, dokładne i (jeśli nie jest to zbyt trudne) przyjemne dla oczu. W rzeczywistości najszybszym sposobem na utrudnienie widzom identyfikującym kobiety jest nadmierne uproszczenie urządzenia w naszym imieniu. Lily Katz z Android Authority stwierdziła, że ​​tak właśnie jest podczas recenzowania Garmin Lily. Garmin reklamował urządzenie jako „kobiety na smartwatche, na które czekały”, ale nasza Lily powiedziała, że ​​to pozostawiło jej brak. „Z tym sformułowaniem naprawdę chcielibyśmy zobaczyć coś bardziej zdolnego. Coś, co nie poświęca funkcji (Garmin Pay, wbudowanego GPS itp.) na rzecz ładnego projektu.” Nic dziwnego, że kobiety potrzebują tych samych podstawowych cech, co mężczyźni. Typowa kobieta kupująca smartwatch chce otrzymywać powiadomienia, obsługę aplikacji i śledzenie kondycji. Mamy, lekarze, dyrektorzy generalni i wszyscy inni chcą analizy snu, monitorowania SpO2 i przypomnień o ruchu. Sportowcy potrzebują zaawansowanych funkcji treningowych i narzędzi do regeneracji. Biegacze i rowerzyści chcą mieć wbudowany GPS. Krótko mówiąc, wszyscy (bez względu na identyfikacje płci) stoimy w tej samej kolejce do bufetu. Udoskonalenia wszelkich popularnych funkcji lub specyfikacji to wygrana dla każdego.

Rozmiar ma znaczenie

Różne smartwatche, w tym Apple Watch Series 7, Galaxy Watch 4, Garmin Vivomove Sport i inne, spoczywają obok siebie na taśmie pomiarowej.Kaitlyn Cimino / Android Authority Jak wspomniano, wszyscy korzystają z zaawansowanych czujników, wytrzymałych baterii i ekranów dotykowych. Jednak w wielu przypadkach kobiety chciałyby wszystkie te narzędzia w bardziej kompaktowym urządzeniu. Będę pierwszą, która powie, że niektóre kobiety wyglądają bardzo fajnie w oversize’owych akcesoriach, ale nie nadają się na najwygodniejsze biegi lub sesje podnoszenia ciężarów. A dla tych z nas, których łatwo przyćmiewają masywne urządzenia, oznacza to, że wyglądają zarówno głupio, jak i niewygodnie. Duże, ciężkie smartwatche po prostu tego nie wykończą. Kobiety cenią sobie celowe narzędzia, które nie pozostawiają im poczucia, że ​​są po namyśle. Pod tym względem rynek urządzeń do noszenia robi ruchy we właściwym kierunku. Wiele najpopularniejszych urządzeń jest teraz dostępnych w różnych rozmiarach, aby pomieścić mniejsze nadgarstki. Należą do nich Samsung Galaxy Watch 4, Apple Watch 7, a nawet wiele typów Garmin, takich jak Fenix ​​7 Series i Venu 2 Plus. Testując Instinct 2, doceniłem, że tak bogate w funkcje urządzenie może nadal wsuwać się pod moją piankę i nie ważyć na tyle, aby zakłócać moje treningi (lub przymykać oczy). Mówiąc wprost, kobiety cenią sobie celowe narzędzia, które nie pozostawiają czują się jak po namyśle. Opcje rozmiaru otwierają drzwi do większej liczby urządzeń do noszenia, które w przeciwnym razie nie byłyby prawdopodobnym wyborem. To samo dotyczy opcji kolorystycznych i muszę powiedzieć, że nie wszyscy kochamy róż.

Koncentracja na zdrowiu kobiet na rynku urządzeń do noszenia

Biały Garmin Instinct 2 na nadgarstku użytkownika wyświetla menu Menstrual Tracker.Kaitlyn Cimino / Android Authority Pod maską zdrowie kobiet jest gorącym tematem, a wiele firm koncentruje swoje wysiłki na narzędziach takich jak śledzenie cyklu i ciąża. Natywne aplikacje zdrowotne niektórych urządzeń zawierają narzędzia do śledzenia cyklu wraz z powiadomieniami, przypomnieniami i zasobami. Tymczasem zarówno Apple App Store, jak i Google Play Store są pełne aplikacji śledzących cykle innych firm. Te aplikacje w dużej mierze koncentrują się na pomaganiu każdemu, kto ma kobiece ciało, w śledzeniu objawów i osiąganiu lub unikaniu ciąży. Ponieważ niepłodność dotyka prawie dziesięć procent kobiet w USA, takie narzędzia mogą mieć ogromny wpływ. Ale te podstawowe funkcje śledzenia to dopiero początek. Skupienie się na cyklach i ciąży do tej pory zaledwie zarysowało powierzchnię problemów zdrowotnych kobiet i wciąż jest dużo miejsca do działania. Prawdopodobnie nadal będą się rozwijać szersze zasoby dotyczące cykli hormonalnych i głębszej integracji z narzędziami treningowymi i fitness. Poza niemowlętami i okresami, kobiety mają wiele problemów zdrowotnych, w które producenci urządzeń do noszenia mogą zainwestować. Cykle kobiece i zmiany hormonalne mają wpływ na temperaturę ciała, perfuzję, tętno spoczynkowe, zmienność tętna i wiele innych. Po niedawnym zerwaniu ACL podczas jazdy na nartach, wielu lekarzy pytało, w którym momencie mojego cyklu doszło do kontuzji. Nie miałem pojęcia, że ​​istnieje korelacja między określonymi fazami a zwiększonym ryzykiem pęknięcia ACL. Po zbadaniu tego odkryłem, że Garmin faktycznie powiadamia użytkowników o tym dokładnym ryzyku, jeśli korzystasz z ich natywnego śledzenia cyklu. Oczywiście większość ludzi będzie miała znacznie bardziej udane wyjazdy na narty, ale to tylko jeden z wielu przykładów na to, jak cenne mogą być zasoby zdrowotne kobiet związane z urządzeniami do noszenia.
Czytaj więcej: Najlepsze zegarki Garmin, które możesz kupić

Kobiety na czele

Apple Watch Series 7 opiera się na iPhonie, wyświetlając informacje o zdrowiu kobiet wraz z Galaxy Watch 4, kolejną wiodącą opcją dla kobiet na rynku urządzeń do noszenia.Kaitlyn Cimino / Android AuthorityWięc gdzie są kobiety? Mamy nadzieję, że dowodzimy. Ida Tin, założycielka i dyrektor generalna popularnej aplikacji śledzącej Clue, ukuła termin „femtech”, czyli sektor oprogramowania, usług i technologii, którego celem jest poprawa jakości życia kobiet. Tin jest tylko jedną z rosnącej liczby kobiet-liderów w wielomiliardowym przemyśle femtech. Każde urządzenie zaniedbujące konsumentkę jest, szczerze mówiąc, nieodpowiedzialne finansowo. Wraz z rosnącym nakładaniem się zdrowia i technologii, ważniejsze niż kiedykolwiek jest to, aby zdrowie i dobre samopoczucie kobiet było traktowane priorytetowo przez marki urządzeń do noszenia. Co więcej, przy zdumiewającym udziale siły nabywczej rynku kobiety mają nieograniczony potencjał do zakłócania samozadowolenia. Każde urządzenie zaniedbujące konsumentkę jest, szczerze mówiąc, nieodpowiedzialne finansowo.
Zobacz też: Najlepsze smartwatche dla kobiet Postęp technologiczny (i większe skupienie się na użytkownikach płci żeńskiej) oznaczają, że uprzedzenia związane z płcią zorientowane na mężczyzn w śledzeniu są, miejmy nadzieję, malejącym problemem. Jednocześnie nowe narzędzia i oprogramowanie przeznaczone dla kobiet, a także bardziej wszechstronne opcje projektowania sprawiają, że urządzenia do noszenia stają się coraz bardziej dostępne i przydatne dla kobiet. Według plotek zarówno Apple Watch 8, jak i nadchodzący Samsung Galaxy Watch 5 mogą być wyposażone w termometry, które mogą przynieść dodatkowe spostrzeżenia dla kobiet śledzących ich cykle. Chcielibyśmy to zobaczyć i wykorzystać korzyści. Trudno powiedzieć, co jeszcze rynek oferuje kobietom, ale mamy nadzieję, że kolejne innowacje są tuż za rogiem. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android