Najnowszy test Netflixa zapobiegający udostępnianiu haseł pozwala użytkownikom „kupować” dodatkowe domy

Najnowszy test Netflixa zapobiegający udostępnianiu haseł pozwala użytkownikom „kupować” dodatkowe domy

Netflix testuje nowy sposób radzenia sobie z udostępnianiem haseł w Argentynie, Salwadorze, Gwatemali, Hondurasie i Dominikanie (jak donosi Bloomberg). Strona pomocy technicznej Netflix w Hondurasie wyraźnie stwierdza, że ​​test poprosi użytkowników o uiszczenie dodatkowej opłaty, jeśli przez ponad dwa tygodnie będą korzystać z konta na telewizorze lub urządzeniu podłączonym do telewizora w miejscu poza swoim głównym gospodarstwem domowym. Każdy dodatkowy dom będzie kosztował dodatkowe 219 pesos miesięcznie za dom w Argentynie (1,17 USD) i 2,99 USD wszędzie indziej. Według Netflix w obszarach testowych konta subskrybentów mają jeden główny „dom”, w którym mogą uzyskać dostęp do Netflix na dowolnym urządzeniu w domu, a także podróżować i korzystać z Netflix na laptopach i urządzeniach mobilnych w innym miejscu bez dodatkowego kroku. Test pozwoli użytkownikom na zakup dodatkowych „domów”, które zdecydują się dodać lub pominąć, aby korzystać z usługi na ekranach telewizorów. Strona pomocy wyjaśnia proces:

Dodaj dodatkowy dom
Od 22 sierpnia 2022 r., gdy zalogujesz się do serwisu Netflix na telewizorze poza domem, zobaczysz opcję dodania dodatkowego domu za dodatkową opłatą miesięczną. Jeśli będziesz korzystać z tego telewizora tylko przez ograniczony czas, możesz oglądać Netflix przez maksymalnie 2 tygodnie bez dodatkowych opłat, o ile Twoje konto nie było wcześniej używane w tej lokalizacji. Po tym czasie telewizor zostanie zablokowany, chyba że dodasz dodatkowy dom.

Strony pomocy technicznej zawierają również bardziej szczegółowe informacje na temat tego, w jaki sposób Netflix określa „dom” zdefiniowany jako „fizyczna lokalizacja – taka jak Twój dom – w której możesz korzystać z Netflix na dowolnym urządzeniu”. W dalszej części strony wyjaśniono, co robi Netflix, aby wykryć użycie w innym „domu”.

Jak Netflix wykrywa domy
Korzystamy z informacji takich jak adresy IP, identyfikatory urządzeń i aktywność na koncie. Jeśli używasz urządzenia w swoim domu i nadal widzisz komunikat, że zbyt wiele domów korzysta z Twojego konta, możesz: Upewnij się, że urządzenie jest połączone z tym samym połączeniem internetowym, co inne urządzenia w domu. Upewnij się, że urządzenie nie jest połączone z VPN, serwerem proxy ani żadną usługą odblokowującą.

Netflix wyjaśnia, że ​​korzystanie z serwisu Netflix na telewizorze poza domem podczas „podróży” jest kwalifikowalne bez dodatkowej opłaty przez okres do dwóch tygodni, „o ile Twoje konto nie było wcześniej używane w tej lokalizacji. Jest to dozwolone raz na lokalizację w roku”. W tych krajach Netflix pracuje również nad funkcją, która pozwoli Ci śledzić, gdzie używane jest Twoje konto, i ograniczać dostęp. Jeśli korzystasz z planu Basic, możesz dodać jeden dodatkowy dom, jeśli korzystasz z planu Standard, możesz dodać maksymalnie dwa, a w Premium możesz dodać do trzech.

„To wspaniałe, że nasi członkowie tak bardzo kochają filmy i programy telewizyjne Netflix, że chcą udostępniać je szerzej” – powiedział w oświadczeniu Chengyi Long, dyrektor ds. innowacji produktowych Netflix. „Ale dzisiejsze powszechne współdzielenie rachunków między gospodarstwami domowymi podważa naszą długoterminową zdolność do inwestowania i ulepszania naszych usług”. Jest to rozszerzenie istniejącego testu Netflix, który zmusza subskrybentów w Kostaryce, Peru i Kolumbii do płacenia dodatkowych opłat za użytkowników mieszkających poza domem. Netflix obecnie pobiera od użytkowników dodatkowe 2380 CLP (2,52 USD) w Chile, 2,99 USD w Kostaryce i 7,9 PEN (2,02 USD) w Peru za dodanie maksymalnie dwóch dodatkowych „subkont” do istniejącego konta. Firma zaczęła również eksperymentować z narzędziem do przenoszenia profili, które ma ułatwić komuś przesyłanie rekomendacji, historii oglądania i Mojej listy. W ten sposób platforma może biernie zachęcać osoby udostępniające hasła do otwarcia nowego konta lub uzyskania subkonta. W maju raport Rest of World ujawnił zamieszanie wśród subskrybentów, którzy biorą udział w teście w Peru. Niektórzy subskrybenci podobno nie byli pewni definicji „gospodarstwa domowego” stosowanej przez Netflix, podczas gdy inni byli w stanie obejść monit służący do weryfikacji właścicieli kont. Netflix po raz pierwszy ogłosił, że będzie testował sposoby pobierania opłat za udostępnianie haseł w marcu, zaledwie kilka tygodni po ogłoszeniu podwyżek cen dla klientów z USA. Netflix pracuje również nad opcją subskrypcji z reklamami, a zaledwie w zeszłym tygodniu poinformował, że będzie współpracować z Microsoftem, aby wspierać jego reklamy. Firma ma jasne powody, aby szukać nowych sposobów generowania przychodów; w kwietniu, po boomie abonenckim na początku pandemii, ogłosił w kwietniu, że stracił abonentów po raz pierwszy od ponad dekady. Kolejny kwartalny raport o wynikach spółki zostanie opublikowany we wtorek po południu.
Aktualizacja 18 lipca, godz. 19:30 czasu wschodniego: Dodano dodatkowe informacje ze stron pomocy technicznej serwisu Netflix dotyczące sposobu działania opcji, wyświetlania ich użytkownikom logującym się na telewizorze lub urządzeniu podłączonym do telewizora, sposobu definiowania przez serwis Netflix „domu” oraz informacji śledzonych przez serwis Netflix w celu wykrycia, gdzie i w jaki sposób korzystają z niego subskrybenci usługi. Ujawnienie: The Verge niedawno wyprodukował serial z Netflix.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android