Gotowe w teście: ryczałtowa opłata za czasopisma na telefony komórkowe, tablety i komputery PC

Gotowe w teście: ryczałtowa opłata za czasopisma na telefony komórkowe, tablety i komputery PC

Readly to zryczałtowana stawka za czasopisma i gazety, która jest funkcjonalnie porównywalna z usługą przesyłania strumieniowego Netflix: miesięczna opłata daje użytkownikom dostęp online do tysięcy czasopism, w których mogą czytać tyle i ile chcą . Dzielimy się naszymi doświadczeniami z serwisem online i mówimy, czy abonament Readly jest tego wart.

Aktualizacja z 18.07.2022: Ten artykuł jest zaktualizowaną recenzją. Należy przestrzegać następujących punktów:

Cena abonamentu Readly trochę wzrosła, teraz kosztuje 11,99 euro miesięcznie. Poprawiliśmy to w tekście, w porównaniu z poprzednim rokiem podwyższyliśmy ocenę „Wybór” o 0,5 pkt do 8,0 pkt. To prowadzi do łatwego poprawiona ocena ogólna GIGA 7,6 pkt (2021: 7,3 pkt.) Za pośrednictwem Freenet (dawniej Mobilcom-Debitel) masz obecnie możliwość bezpłatnego przetestowania ryczałtu czasopisma przez 2 miesiące (zobacz ofertę na Freenet). Ponadto istnieje kupon o wartości 5 euro na Amazon.

Czasopismo ryczałtowe Readly: Nasz werdykt

„Po co kupować czasopismo? Wszystkie informacje są dostępne za darmo w Internecie!” – każdy, kto uważa, że ​​to nieprawda. Readly jest dobrym dowodem na to, że niektóre informacje i rozrywkę nie jest łatwo znaleźć w sieci. Głębia i różnorodność treści zawsze robi wrażenie: tatuaże, psy, kuchnia włoska, słuchawki douszne, czołgi – jest magazyn na prawie wszystko. W zależności od tytułu będziesz bardzo dobrze poinformowany na dany temat.

„Ale czy czasopisma nie są już martwe?” Nie, nie to, ale czasopisma drukowane muszą dostosowywać się do zmian i nadal docierać do czytelnika, który od dawna spędza większość czasu na telefonach komórkowych i tabletach. Mimo wszystkich trudności czasopisma są nadal popularne, zwłaszcza w Niemczech.

Uwaga: Wszystkie czasopisma można pobrać, co jest dobrym pomysłem przed lotem (źródło zdjęcia: GIGA)

Doceniam również format magazynu i regularnie kupowałem w kiosku czasopisma z grami audio i wideo. Z kiosku online Readly korzystam (koszt: 11,99 euro/miesiąc) od około dwóch lat, zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Dwa kluczowe punkty z mojego doświadczenia są następujące:

W Readly można znaleźć wiele rzeczy, ale nie wszystko.Jeśli chcesz w pełni wykorzystać Readly, użyj tabletu.

Nie rób sobie nadziei: wybór Readly nie jest wyczerpujący. Podczas gdy serwisy strumieniowego przesyłania muzyki, takie jak Spotify, wydają się obejmować większość wszystkich tytułów, jakie kiedykolwiek wydano, ryczałt Readly oferuje tylko jeden Wyciąg z pełnej oferty na ogromnym rynku magazynów i gazet. Chociaż wiele interesów jest objętych, nadal będą tu i tam luki. Obsługa w przeglądarce desktopowej (go.readly.com) jest przydatna, ale nieco powolna – aplikacja mobilna jest znacznie lepsza i na tabletach pokazuje pełną moc. Używam Readly na iPadzie mini (5. generacji) i jestem usatysfakcjonowany: najważniejszych gestów szybko się uczy, po krótkim czasie naturalne jest „przeglądanie” czasopisma cyfrowo.

Readly: Działanie aplikacji mobilnej przebiegło pomyślnie (źródło obrazu: GIGA)

Logicznie rzecz biorąc, to, czy Readly jest warte, zależy od tego, ile faktycznie czytasz. Kiedy patrzę wstecz na ostatnie kilka lat, moja ocena jest jasna: mogę z łatwością odzyskać miesięczną opłatę w wysokości 11,99 euro w ciągu dwóch weekendów. To nie tylko czasopisma, które koniecznie chcesz przeczytać – ale także wiele tytułów, które możesz przeczytać na Przeglądaj odkryte i w które zagląda się kilka stron dalej. To fajna i miła odmiana od niekończących się streamów na Twitterze i Instagramie, które na dłuższą metę są męczące. Czytanie czasopism przez dwie godziny to zupełnie inne i pożyteczne doświadczenie, które teraz na nowo odkryłam. Przy okazji: dołączono 5 profili użytkowników (na maks. 5 urządzeniach), dzięki czemu Readly może być również używany jako rodzina.

Zalety:

Łatwy w użyciu bez skomplikowanych specjalnych zasad: wszystko, co znajdziesz w Readly, możesz przeczytać. Nie ma żadnych dodatkowych kosztów poza regularną opłatą miesięczną Bardzo dobre aplikacje mobilne do czytania na tabletach (Android, iOS) Dostępne międzynarodowe czasopisma (np. angielski, turecki), co wzbogaca ofertę, jeśli mówisz w języku

Niedogodności:

Wybór jest dobry, ale nie wybitny: ponad 1400 czasopism w języku niemieckim, ale wciąż brakuje znanych nazwisk (Spiegel, Focus) i większości gazet codziennych. jest po prostu za mały

Czasopismo ryczałtowe Readly: ocena testowa (lipiec 2022)

Wybór: pulpit operacyjny 8.0: obsługa 7.0 telefon komórkowy: tablet operacyjny 6.0: 8.5

Ocena GIGA: 7,6 na 10 (Ocena podrzędna „Wybór” stanowi 50 procent oceny ogólnej)

Oferta, której warto przyjrzeć się przed dokonaniem rezerwacji

„Frau mit Herz”, „AutoBild” czy wolisz „Gamestar”? Readly oferuje zainteresowanym wejście ze zniżką (pierwszy miesiąc 99 centów). Niemniej jednak warto przyjrzeć się bliżej całej ofercie i porównać ją z własnymi zainteresowaniami. Jest jeden na to Strona przeglądu wszystkich czasopism w Readly, który jest również dostępny bez abonamentu. Tutaj możesz wyszukiwać określone tytuły i filtrować wybór według kraju.

Ważne, aby wiedzieć: Readly obecnie wymienia łącznie ponad 5700 czasopism (23 kraje) – ale jeśli zawęzić je do Niemiec, jest “tylko” 1233 tytułów. Razem z Austrią i Szwajcarią to 1457 tytułów. Brakuje mi gazet codziennych: Ani FAZ, ani Süddeutsche Zeitung nie można znaleźć – tylko kilka tytułów, głównie od Axela Springera:

Readly: Wybór gazet mógłby być lepszy (Źródło zdjęcia: GIGA)

Readly - Czasopisma i gazetyReadly – Czasopisma i gazety

Gotowo

Ale myślę, że wybór magazynów z Wielkiej Brytanii i USA jest świetny, ponieważ większości z nich nie znam i rzadko natykam się na nie w kiosku. Jednak warunkiem wstępnym dla tej dodatkowej korzyści z „czasopism zagranicznych” jest opanowanie odpowiednich języków – nie ma funkcji tłumaczenia. Każdy, kto regularnie podróżuje za granicę, będzie zadowolony: Readly nie stosuje tak zwanego blokowania geograficznego, jak to ma miejsce na przykład w przypadku dostawców streamingu. Oznacza to, że wszystkie tytuły także z zagranicy można pobrać.

Ogólnie zaleca się wcześniejsze zapoznanie się z najczęściej zadawanymi pytaniami na stronie Readly. Tutaj napisano na przykład, że możesz zapłacić miesięczną opłatę przez PayPal, kartę debetową SEPA lub kartę kredytową (VISA, MasterCard) i że subskrypcję można anulować w dowolnym momencie.

Łatwa obsługa: tylko w połowie tak dobra bez tabletu

Jak wspomniano, Readly najlepiej sprawdza się podczas korzystania z aplikacji na tablecie. Chociaż niektóre czasopisma mogą być Tryb czytania otwarte, gdzie dostępny jest praktyczny zoom tekstu – ale doskonałego doświadczenia nie chce się osadzić na smartfonie. Magazyny przeznaczone są do większego formatu. Mój iPad mini jest prawie trochę za mały, od czasu do czasu muszę powiększyć, aby móc wygodniej czytać.

Niektóre czasopisma mogą być wyświetlane w Readly z powiększeniem tekstu, jeśli jest to wymagane (tryb czytania), dzięki czemu starsi użytkownicy mogą również obejść się bez okularów do czytania (źródło obrazu: GIGA)

Apple iPad (2021, 9. generacja)

Apple iPad (2021, 9. generacja)

Cena może być teraz wyższa. Cena z dnia 19.07.2022 00:53

Czytanie na laptopie lub monitorze komputera jest przydatne do krótkich badań. Interfejs użytkownika w przeglądarce i wprowadzanie danych za pomocą myszy / touchpada są szybko nauczone – ale nie sądzę, aby było to tak naturalne, jak czytanie Readly na tablecie.

Zaznaczanie lub kopiowanie tekstu nie jest możliwe. Możesz robić zrzuty ekranu (Readly w wersji 6.2.0, testowane w iOS), a poszczególne strony udostępniać jako czytelny podgląd, np. przez iMessage. Praktyczne: możesz ulubione ustaw i pobierz kompletne magazyny, na później czytanie offline. Funkcja wyszukiwania działa szybko i wybacza drobne literówki („Głośnik” zamiast „Głośnik”). Jednak wyszukiwanie w Readly nie zbliża się do wygody wyszukiwania Google, ale musiałoby być bardziej elastyczne przy kilku słowach wyszukiwania (kolejność).

Ogólnie dobrze zaimplementowany i całkiem odpowiedni do codziennego użytku, przynajmniej po kilku minutach przyzwyczajenia się. Oczywiście brakuje wrażenia dotykowego: tego, jak stylowy magazyn architektoniczny w satynowym macie leży uniesiony na szklanym stole w salonie, nie może być odtworzony cyfrowo. Wtedy jedyne, co pomaga, to pójście do kiosku.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech