Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze edytora wideo?

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze edytora wideo?

Redakcja 1 maja 2023 r

Wybór odpowiedniego oprogramowania do edycji jest jednocześnie złożony i prosty. W końcu główni producenci oprogramowania do edycji wideo od dawna ścigają się ze sobą, tak że funkcje większości programów nakładają się na siebie.

Źródło obrazu: Pexels

Nawet wiele tańszych programów zawiera teraz funkcje, które wcześniej można było znaleźć tylko w profesjonalnym oprogramowaniu, a główną różnicą między programami jest często ich wizualizacja.

Zwróć uwagę na główne punkty, na których należy się skupić przy wyborze oprogramowania do edycji wideo.

1. Twój budżet

Podobnie jak w przypadku każdego innego zakupu, warto zbadać rynek i dowiedzieć się, które funkcje są oferowane za darmo, a za które trzeba dodatkowo zapłacić.

2. Interfejs użytkownika

Większość najlepszych obecnie konsumenckich programów do edycji wideo ma szeroki zakres funkcji i funkcji, a projektantom trudno jest utrzymać prosty i intuicyjny interfejs użytkownika, a jednocześnie zapewniać dostęp do zaawansowanych ustawień i elementów sterujących. Niezależnie od tego, jaki wybierzesz, nie przywiązuj zbyt dużej wagi do interfejsu użytkownika, ponieważ większość z nich będzie wyglądać nieznajomo.

3. Formaty przychodzące

Jest to ważny punkt, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze oprogramowania. Większość programów oferuje kompatybilność z szeroką gamą formatów plików wideo, ale obecnie istnieje niemożliwa do zarządzania liczba urządzeń i źródeł wideo.

Upewnij się, że wybrane oprogramowanie obsługuje format wideo, z którym pracujesz.

4. Liczba ścieżek audio i wideo

Odnosi się to do liczby ścieżek dostępnych podczas edycji. Niektóre programy oferują nieskończoną liczbę utworów. Może to być ważne, jeśli chcesz dodać do swojego filmu nieskończoną liczbę elementów jednocześnie. I duży ekran, na którym możesz zobaczyć te wszystkie dodatkowe utwory.

5. Przejścia

Obejrzyj kilka filmów i programów telewizyjnych, a przekonasz się, że najczęstsze przejścia między klatkami pozostają niezauważone przez widza!

Poniżej znajdują się przejścia, których potrzebujesz.

twarde cięcie Nie ma przejścia, tylko dwa fragmenty są ze sobą połączone. Zanikają lub rozpuszczają się. Płynne przejście od jednego ujęcia do drugiego. Wyblaknij do czerni. Scena jest najpierw całkowicie zaciemniona i czarna. Wtedy z ciemności wyłania się nowa scena.

Ze wszystkimi innymi przejściami należy obchodzić się ostrożnie!

6. Efekty specjalne i filtry

Nie ma tak naprawdę wielu podstawowych efektów, których można faktycznie użyć. Tutaj możesz zobaczyć niektóre z nich:

Stabilizacja wideo. Automatyczna ekspozycja. Automatyczny poziom. Jasność. balans bieli. Odcień i nasycenie. przyciąć. Powiększenie.

To są podstawowe i niezbędne efekty. Wszystko inne to tylko marketing. I większość programów na rynku ma takie efekty.

Przyjrzyjmy się teraz trzem popularnym programom do edycji wideo:

Filmora

Filmora to poręczny i potężny edytor wideo, który ma bezpłatną wersję.

Charakterystyka:

Szeroka gama oryginalnych efektów specjalnych, wstawek muzycznych, filtrów, naklejek, tytułów i przejść. Umożliwia podzielenie ekranu i wstawienie wielu obrazów i filmów jednocześnie.

Zalety:

Przyjazny dla użytkownika interfejs. Obsługuje ponad 30 formatów. Działa z Windowsem i MacOS. Funkcje sztucznej inteligencji. Jest mikser audio. Integracja z sieciami społecznościowymi. Pliki mogą być przechowywane w chmurze. Dostępna jest korekcja kolorów. Podręcznik użytkownika. Stabilizuje obraz. warstwa dostosowywania. Wygasza tło. Możesz pobrać dodatkowe efekty z oficjalnej strony internetowej.

Niedogodności:

Darmowa wersja dodaje znak wodny do wideo podczas zapisywania.

– Lightworks

Lightworks to darmowe oprogramowanie do edycji wideo, które zawiera zestaw standardowych narzędzi, które pomogą Ci szybko zrobić klip.

Charakterystyka:

Klasyczny edytor z odrobiną funkcjonalności, który oferuje wszystkie funkcje potrzebne do stworzenia klipu.

Zalety:

Prosty interfejs. Integracja z YouTube i Vimeo. Działa na systemach Windows, Linux i MacOS. Liczne tutoriale. Obsługuje najważniejsze formaty. Umożliwia edycję dźwięku. korekcja koloru. Wysoka precyzja cięcia i przycinania. Można dodawać i edytować wiele filmów.

Niedogodności:

Oprogramowanie może wyświetlać tylko do 720p w pliku wersji próbnej. Program jest dostępny tylko w języku angielskim.

– Magix wideo deluxe

Program łączy w sobie prosty interfejs z wieloma przydatnymi funkcjami. W ten sposób dość łatwo jest przyciąć wideo, oddzielić wideo i audio. Nie jest trudno dodawać przejścia, wstawiać obrazy, dostosowywać jasność i kontrast obrazów, głośność.

Zalety:

Prosty interfejs. Integracja z YouTubem. Duży wybór efektów. Umożliwia edycję dźwięku. korekcja koloru.

Niedogodności:

Jego szablony i zasoby są dostępne tylko w najdroższych planach.

Wniosek

Podsumujmy więc pokrótce, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze edytora wideo.

Zdecyduj, czego naprawdę potrzebujesz i jakie potrzeby narzucił Ci marketing.

Zdecyduj o swoim budżecie. Czy oprogramowanie działa z twoim typem pliku. Czy program generuje żądany typ pliku. Jakie efekty specjalne oferuje program.

Sprawdź, ile ścieżek audio i wideo może obsłużyć program. Jak potężne są funkcje edycji dźwięku. Jak często program jest aktualizowany i jakie są warunki uzyskania zaktualizowanej wersji.

Czy dostępna jest wersja próbna. Jak dobrze działa zespół wsparcia. Który projekt jest dla Ciebie najważniejszy.

Są to główne punkty, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze programu do edycji wideo.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android