Prezentacja Pixela 7a i Pixel Fold: rozpoczyna się nowa era telefonów komórkowych Google

Prezentacja Pixela 7a i Pixel Fold: rozpoczyna się nowa era telefonów komórkowych Google

Google właśnie rozszerzyło swoją serię Pixel 7 o dość tani model A, który wciąż ma dużo mocy. Na drugim końcu skali cenowej znajduje się Pixel Fold. Google mówi o najcieńszym składanym telefonie komórkowym w historii.

Google wprowadza Pixel 7a i Pixel Fold

Na konferencji deweloperskiej Google I/O producent nie tylko pokazał Pixel Tablet i dał zapowiedź Androida 14. Również w centrum uwagi dwa telefony Pixel 7a i Pixel Fold. Pixel 7a jest odchudzoną wersją Pixela 7, a Pixel Fold to pierwszy składany smartfon Google.

z Ekran o przekątnej 6,1 cala Pixel 7a jest nieco mniejszy niż inne telefony z tej serii. Jest to wyświetlacz OLED o częstotliwości odświeżania 90 Hz i proporcjach 20:9. Po wyłączeniu służy jako zawsze włączony wyświetlacz. Sam telefon komórkowy 5G waży 194 gramy i ma wymiary 152 x 72,9 x 9 mm. Jest odporny na kurz i wodę zgodnie z normą IP67.

Pixel 7a w kolorze Snow (źródło zdjęcia: Google)

Podobnie jak w przypadku Pixela 7 (Pro), jest dostępny Procesor Google Tensor G2 gotowy. W modelu A ma 8 GB pamięci RAM i 128 GB nierozszerzalnej pamięci. Google nie oferuje wariantu z większą pamięcią.

Bateria może być ładować z mocą 18 watów, obsługiwane jest również ładowanie bezprzewodowe. Google określa pojemność na 4300 mAh, podobnie jak w Pixelu 7. Preinstalowany jest Android 13, aktualizacje zabezpieczeń powinny być dostarczane „przez co najmniej pięć lat”.

Wersja Sea z etui i Pixel Buds (Źródło zdjęcia: Google)

Jest jeden z tyłu telefonu podwójny aparat znaleźć, co pozwala na robienie zdjęć o rozdzielczości do 64 MP (szeroki kąt). Jest też ultraszeroki kąt z 13 MP. Selfie są również możliwe dzięki 13 MP. W zestawie tryb noktowizyjny i magiczna gumka Google.

Google Pixel 7a za 509 euro

Pixel 7a jest już dostępny w Niemczech w cenie 509 euro dostać. Jeśli chodzi o kolory, klienci mogą wybierać między Charcoal, Sea, Snow i Coral. Ta ostatnia jest dostępna tylko w Google Store.

Google Pixel Fold można złożyć

Dzięki Pixel Fold, Google zaprezentowała swój pierwszy składany telefon komórkowy. Można go złożyć do środka, gdy główny wyświetlacz nie jest potrzebny. Według Google zawias ma być szczególnie wytrzymały.

Tak się dzieje, gdy jest rozwinięty Główny wyświetlacz o przekątnej 7,6 cala, podczas gdy zewnętrzny ekran oferuje 5,8 cala. Oba wyświetlacze OLED mają częstotliwość odświeżania 120 Hz.Telefon waży 283 gramy i ma wymiary 139,7 x 158,7 x 5,8 mm po rozłożeniu. Według Google jest to najcieńszy obecnie dostępny składany telefon komórkowy.

Pixel Fold otwarty i zamknięty (źródło obrazu: Google)

Zapewnia niezbędną wydajność Tensor procesora G2. W zestawie 12 GB pamięci RAM i, w zależności od modelu, 256 lub 512 GB pamięci. Bateria telefonu komórkowego 5G ma pojemność 4727 mAh, obsługiwane jest również ładowanie bezprzewodowe.

Google Pixel Fold w oficjalnym filmie:

Omówienie Google Pixel Fold

Umierać potrójny aparat z tyłu oferuje do 48 MP. Ultraszeroki kąt i teleobiektyw mają po 10,8 MP, a aparat do selfie ma 8 MP. W zestawie znajduje się również kamera wewnętrzna, oferująca maksymalnie 8 MP.

Po rozłożeniu przekątna wynosi 7,6 cala (źródło obrazu: Google)

Google Pixel Fold kosztuje 1899 euro

Pixel Fold jest dostępny w Niemczech od ceny 1899 euro w sklepie. Google nie ujawniło jeszcze, kiedy to nastąpi. Kolory to obsydian i porcelana do wyboru.

GIGA poleca

Popularny wśród czytelników GIGA

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech