Musisz kupić do domowego biura: ta lampa Xiaomi ogromnie poprawiła moje codzienne życie

Musisz kupić do domowego biura: ta lampa Xiaomi ogromnie poprawiła moje codzienne życie

Pasek świetlny „Xiaomi Mi Computer Monitor Light Bar” mocowany jest do górnej krawędzi monitora i ma zapewniać przyjemne oświetlenie. Testowaliśmy lampę ze specjalnym światłem na komputerze iMac przez kilka miesięcy.

Chińska marka Xiaomi jest najbardziej znana ze swoich tanich telefonów. Producent produkuje również wszelkiego rodzaju przydatne gadżety z innych dziedzin, czy to e-hulajnogi, sprzęty kuchenne czy oświetlenie. Po tym, jak znajomy polecił mi jeden „Lampa monitorująca” kupić, stałem się ciekawy. Mam już oświetlenie w domowym biurze, a przecież nie siedzę po ciemku – jaką korzyść ma przynieść listwa świetlna?

Pasek świetlny monitora komputerowego Xiaomi Mi: Fazit

Ocena GIGA: 8,7 / 10

Lampkę od Xiaomi mocuje się do monitora w kilka sekund. Wydajność świetlna jest dobra pod każdym względem: kąt świecenia jest odpowiedni, nic nie oślepia ani nie odbija, jasność i temperaturę barwową można regulować bezstopniowo. W życiu codziennym (praca biurowa 8 godzin dziennie lub więcej) już po jednym dniu zauważyłem pozytywne efekty: nie męczysz się tak szybko, oczy są chronione dzięki ogólnie bardziej równomiernemu i przyjemnemu oświetleniu. Klawiatura nie jest już w półmroku, ale wygląda tak, jakby była umieszczona pod własnym małym świetlikiem.

Listwa świetlna Xiaomi Monitor Light Bar promieniuje w dół, nie powoduje żadnych irytujących refleksów na wyświetlaczu i nie oślepia, gdy patrzy się bezpośrednio z przodu (źródło zdjęcia: GIGA)

Listwa świetlna monitora komputerowego Xiaomi Mi, listwa świetlna

Listwa świetlna monitora komputerowego Xiaomi Mi, listwa świetlna

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 4.08.2023 13:48

Szkoda tylko, że z tyłu mojego iMaca zwisa kolejny kabel. Jednak ta skaza estetyczna jest do zniesienia, ponieważ ergonomiczna zaleta światła monitora jest niezwykła. Zapłaciłem około 50 euro za pasek świetlny Xiaomi Mi Computer Monitor na Amazon cztery miesiące temu. To była bardzo dobra inwestycja.

Zalety:

elastyczny: regulacja jasności, temperatury barwowej i kąta świecenia minimalistyczny design, który nie psuje monitora z przodu łatwa obsługa za pomocą pilota

Niedogodności:

Kabel zwisa nieco luźno z tyłu. Wspornik może nie pasować idealnie do niektórych monitorów

Światło monitora od Xiaomi: uczta dla oczu

Dobra konfiguracja domowego biura obejmuje również optymalne warunki oświetleniowe. Możliwe, że hakerzy lubią gapić się krzywo w bluzie z kapturem na ekran komputera w ponurym pokoju – tak przynajmniej utarło się na zdjęciach stockowych. Nie jest to jednak wskazane, zwłaszcza dla osób starszych. Oczy są zbyt nadwyrężone przez ostry kontrast i przyćmione światło na biurku, co na dłuższą metę jest po prostu męczące.

Jasność i temperaturę barwową można regulować w sposób ciągły. Wszystko jest możliwe, od światła laboratoryjnego po atmosferę przy świecach – czyli w sposób, który najlepiej odpowiada osobistym wymaganiom (źródło zdjęcia: GIGA)

W zależności od sytuacji oświetleniowej w pomieszczeniu można szybko uzyskać optymalne warunki. Ale czasami jest to trudne, na przykład dlatego, że lampa sufitowa jest zbyt daleko lub lampa biurkowa oślepia. Jednym z nich jest specjalny pasek świetlny na górnej krawędzi monitora proste i przede wszystkim spójne rozwiązanie: Pożądane oświetlenie można ustawić bezpośrednio w miejscu pracy – niezależnie od lamp sufitowych, okien czy innych czynników.

Bez kleju, bez śrub: lampka monitora Xiaomi jest umieszczona na górnej krawędzi iMaca i trzyma się sama. Właściwy pasek świetlny LED jest magnetycznie przymocowany do uchwytu, a kąt można regulować. (Źródło obrazu: GIGA)

Oświetlenie monitora od Xiaomi od razu stworzyło przyjemniejszy klimat na moim biurku. Ale dlaczego tak jest? Większość pozytywnego efektu przypisałbym klawiaturze. Odbija światło LED świecące z góry, tworząc coś w rodzaju wizualna przeciwwaga dla ekranu formy – wyraźna korzyść, zwłaszcza wieczorem. Trudne do opisania, ale może niektórzy z Was znają efekt telewizorów Philips z Ambilight: co z głównym źródłem światła (= telewizor, monitor) w pobliżu się dzieje, ma zasadnicze znaczenie dla ogólnego wrażenia.

Łatwy w użyciu, ale niezbyt inteligentny

Listwa świetlna Xiaomi ma kształt krążka pilot: Naciśnij, aby włączyć/wyłączyć, obróć, aby uzyskać jasność lub temperaturę barwową. Szybko się uczy i jest bardzo dyskretny na biurku.

Okrągły pilot działa bezprzewodowo (2,4 GHz) i jest zasilany 2 bateriami AA. Nie mogłem wykryć żadnych zakłóceń z innymi urządzeniami (np. WLAN) (Źródło obrazu: GIGA)

Listwa świetlna monitora komputerowego Xiaomi Mi, listwa świetlna

Listwa świetlna monitora komputerowego Xiaomi Mi, listwa świetlna

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 4.08.2023 13:48

Sama listwa świetlna nie wymaga baterii, podłączana jest za pomocą wolnego kabla (w zestawie). Port USB-A w monitorze lub komputer i pobiera stamtąd wymaganą moc. Od czasu paska świetlnego nie to „inteligentny” gadżet z kontrolą aplikacji, automatyzacją i tym podobnymi, gaśnie, gdy tylko w gnieździe USB zabraknie soku. W moim przypadku wtedy całkowicie wyłączam iMaca. Gdy system macOS znajduje się w trybie „uśpienia”, ekran jest wyłączony, ale pasek świetlny Xiaomi nadal jest zasilany. Jeśli ci to przeszkadza (np. w nocy), to musisz użyć pilota ręcznie Mam nadzieję

Opakowanie paska świetlnego monitora komputerowego Xiaomi Mi to nie do utrzymania: Błyszczący drukowany karton, plastik, pianka – Xiaomi powinien był tutaj dokonać bardziej współczesnego wyboru. W końcu baterie w pilocie są wymienne. są potrzebne AA (np. Eneloop na Amazon), nie są uwzględnione.

Ładniejszy tył mógłby zachwycić

Mój iMac (27 cali, 2017) wygląda świetnie od tyłu – ale tylko w „stanie fabrycznym”. Dzięki przewodowej klawiaturze, zewnętrznemu dyskowi twardemu, a następnie Xiaomi Lightbar szybko tworzy się bałagan kabli, który estetyka ściąga plecy. Jasna naklejka produktu na ciemnym świetle również nie jest idealna.

Zasilanie pochodzi z gniazda USB-A z tyłu komputera iMac. Kabel zwisa luźno, może trzeba go zoptymalizować (Źródło zdjęcia: GIGA)

Umierać Wspornik paska świetlnego jest dostarczany bez kleju i śrub. Umieszcza się go po prostu na górnej krawędzi iMaca i dzięki swojej konstrukcji (elastyczny zawias) i własnemu ciężarowi trzyma się tam całkiem nieźle. Czego nie mogę wykluczyć: Można sobie wyobrazić, że niektóre monitory nie będą odpowiednie, na przykład dlatego, że są zbyt grube (lub zbyt cienkie) lub mają specjalną krzywiznę. Zewnętrzna kamera internetowa może przeszkadzać, a na laptopie nie ma miejsca na Light Bar. Ale jak powiedziałem: wszystko w tym modelu iMaca jest świetne.

Szczegółowa ocena testu GIGA: Listwa świetlna monitora komputerowego Xiaomi Mi

KategoriaOcena (maks. 10)Zrównoważony rozwój6Przetwarzanie, dotyk i design8Wydajność10Razem8.7Uwaga: Kategoria „Zrównoważony rozwój” odpowiada za 10 procent ogólnej oceny. Możesz dowiedzieć się, jak i dlaczego oceniamy zrównoważony rozwój w naszym artykule GIGA.

Dane techniczne: Listwa świetlna monitora komputerowego Xiaomi Mi

Numer modeluMJGJD01YL (patrz strona producenta)Szerokośćok. 45 cmOświetlenie80 × 0,2 W LED (łącznie maks. 8 W), maks. 270 lumenów (regulowane), temperatura barwowa 2700 – 6500K (regulowana)ZasilanieŚwiatło: USB-A; Pilot zdalnego sterowania: 2 baterie AA (brak w zestawie)
Listwa świetlna monitora komputerowego Xiaomi Mi, listwa świetlna

Listwa świetlna monitora komputerowego Xiaomi Mi, listwa świetlna

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 4.08.2023 13:48

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android