Marketing wideo na żywo: dlaczego Twitch i Instagram stały się witrynami ekspertów kosmetycznych i influencerów?

Marketing wideo na żywo: dlaczego Twitch i Instagram stały się witrynami ekspertów kosmetycznych i influencerów?

Od redakcji 9 sierpnia 2022 r.

Źródło obrazu: Unsplash

Firmy coraz częściej przyjmują strategię marketingu wideo na żywo, aby zwiększyć swoją widoczność i dotrzeć do konkurencji. Według niektórych badań 80% znanych marek korzysta dziś z marketingu wideo.

Treści przekazywane za pośrednictwem tych strategii marketingowych szybciej i skuteczniej docierają do nowych i starszych pokoleń użytkowników. Obecne platformy mediów społecznościowych i nowe sposoby przekazywania wiadomości umożliwiły firmom lepsze wytwarzanie i wykorzystywanie ich zasobów cyfrowych.

Nawet kasyna online wykorzystują wszystkie te zalety i tworzą profile w mediach społecznościowych dla kanałów, które mają największe znaczenie dla ich użytkowników. Biorą udział w dyskusjach na temat najlepszych kasyn online dla graczy w Niemczech, hazardu, lokalnych wiadomości, samego kasyna i innych rzeczy dziejących się w społeczności graczy oraz tego, co można wykorzystać w marketingu wideo na żywo.

Faktem jest, że filmy wideo są obecnie najłatwiejszym i najbardziej bezpośrednim sposobem na przekazanie wiadomości w mediach, dlatego dobra strategia w tej dziedzinie jest tak ważna, niezależnie od tego, czy dotyczy to branży kosmetycznej, motoryzacyjnej czy kasyn online.

Czym jest marketing wideo i co sprawia, że ​​jest tak interesujący?

Marketing wideo na żywo to narzędzie marketingu online, które opiera się głównie na wykorzystaniu obrazów wideo przesyłanych przez Internet i media cyfrowe do osiągania lub zwiększania różnych celów.

Przede wszystkim te filmy mają być udostępniane w różnych sieciach społecznościowych i pojawiać się na platformach takich jak Instagram, Facebook, Twitch itp. Aby to zrobić, te pliki muszą zostać zoptymalizowane, aby uzyskać najlepszą jakość na tych platformach.

Marketing wideo na żywo: trend w 2022 r.

Większość badań nad marketingiem wideo stwierdza, że ​​w 2022 r. będzie nadal gwałtownie rosnąć. Tutaj dane mówią same za siebie:

53% ludzi chce dowiedzieć się więcej lub uzyskać więcej filmów od osób lub marek, które śledzą w mediach społecznościowych. 87% pracowników w zespołach marketingowych firm wykorzystuje to narzędzie w swoich strategiach. 80% osób jest zadowolonych z wyników swoich filmów pod względem zwrotu z inwestycji w mediach społecznościowych. Użytkownicy spędzają więcej czasu na stronach z treściami wideo niż na tych bez. 95% użytkowników jest bardziej podatnych na wezwanie do działania podczas oglądania filmu niż podczas korzystania z nieruchomego obrazu.

Dlaczego Twitch i Instagram stały się witrynami ekspertów od urody i influencerów?

W branży marketingu wideo na żywo istnieje kilka platform, które wyróżniają się na tle reszty i konkurencji. Obecnie najczęściej używane są Twitch i Instagram, a następnie TikTok.

Skurcz

Ta sieć społecznościowa opiera się głównie na grach wideo i jest tą, która najbardziej się rozprzestrzeniła w ciągu ostatniego roku. Chociaż większość użytkowników interesuje się grami, jest ona również wykorzystywana do innych tematów, takich jak moda, sport czy muzyka.

W ujęciu realnym platforma Twitch przejęła 66% całego rynku streamingu w 2021 roku. Przekonujący powód, dla którego wiele firm zwróciło się do tej platformy, aby przesłać swoje treści.

Twitch okazał się idealnym miejscem dla tych, którzy chcą w pewien sposób zarabiać na swoich treściach i korzystać z sieci społecznościowej. Według własnych badań platformy 70% użytkowników oferuje pewnego rodzaju wsparcie finansowe swoim ulubionym streamerom lub wpływowym osobom.

Grupą docelową tej platformy są osoby bardzo młode, w wieku około 10 do 26 lat, poszukujące rozrywki. To sprawia, że ​​sieć społecznościowa jest miejscem, w którym musisz wymyślić konkretne, świeże i dynamiczne strategie, aby przyciągnąć uwagę tej młodej publiczności.

Należy zwrócić uwagę na to, że algorytm platformy nie faworyzuje szczególnie nowych streamerów ani nowych kanałów, więc praca z uznanymi wpływowymi osobami jest najlepszą opcją.

Znani streamerzy są bohaterami lub wpływowymi osobami na Twitchu, a współpraca z nimi to najlepsza opcja, aby uzyskać świetne wyniki marketingowe. Marki wykorzystują widoczność i zasięg, których potrzebuje dany streamer, aby dotrzeć do znacznie większej liczby osób i ostatecznie zwiększyć sprzedaż.

Marketing wideo na żywo: dlaczego Twitch i Instagram stały się witrynami ekspertów kosmetycznych i influencerów?

Źródło obrazu: Unsplash

Instagram

Instagram to popularna platforma dla firm i influencerów do transmisji na żywo i promowania produktów lub usług. Od dawna jest używany przez firmy do swoich kampanii marketingowych na żywo ze względu na jego znaczenie i łatwość użytkowania.

Pytania i odpowiedzi stały się jedną z najczęściej używanych opcji przez influencerów w swoich transmisjach, ponieważ pozwalają na uporządkowaną interakcję z subskrybentami. Twórcy treści tworzą pola treści, w których użytkownicy mogą zadawać pytania, na które uzyskają odpowiedzi w miarę postępu filmu.

Twórcy treści mogą wybrać, na które pytania chcą odpowiedzieć. Inną opcją są podwójne transmisje na żywo, w których influencerzy zapraszają inne osoby do bezpośredniej rozmowy na określony temat. Powiadomienie zostanie wysłane do każdego obserwatora, gdy tylko rozpocznie się rozmowa.

Aby w pełni wykorzystać tę funkcję, ważne jest posiadanie znanych Instagrammerów, którzy mają dużą bazę obserwujących, a także podzielają te same wartości, co promowany produkt lub marka.

Krótko mówiąc, marketing wideo na żywo to strategia, której nie można przegapić, ponieważ dostosowuje się do różnych trendów i rynków. Dostępne są filmy instruktażowe, kursy, interaktywne filmy i kampanie, z których wszystkie są bardzo przydatne w nawiązywaniu kontaktu ze społecznością marki.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android