Jak usunąć kontakty na iPhonie

Jak usunąć kontakty na iPhonie

Aplikacja, która stale się zmienia w Twoim telefonie, to aplikacja Kontakty. W miarę postępów w życiu kontakty są dodawane, a inne usuwane, gdy stopniowo tracisz kontakt z ludźmi. Dobrym pomysłem jest regularne utrzymywanie aplikacji kontaktów w czystości i porządku, ponieważ nie ma nic gorszego niż zduplikowane wpisy i nieaktualne informacje. Oto, jak usunąć kontakty na iPhonie, aby łatwiej znaleźć potrzebne teraz numery.
Czytaj więcej: Jak przenieść swoje kontakty z iPhone’a na Androida

SZYBKA ODPOWIEDŹ
Aby usunąć pojedynczy kontakt na iPhonie, przejdź do kontaktu i dotknij Edytować. Przewiń w dół, gdzie znajdziesz Usuwać połączyć. Aby usunąć wiele kontaktów na iPhonie, musisz użyć aplikacji Kontakty na Macu lub w witrynie iCloud.com. Na koniec, jeśli synchronizujesz kontakty Google z iOS, musisz dokonać wszelkich usunięcia w Kontaktach Google, które następnie zostaną zsynchronizowane z iPhonem.


SKOK DO KLUCZOWYCH SEKCJI

Jak usunąć pojedynczy kontakt na iPhonie

Usunięcie pojedynczego kontaktu na iPhonie jest bardzo proste i szybkie. Najpierw przejdź do listy kontaktu, przechodząc przez aplikację Telefon lub Kontakty. Następnie dotknij Edytować w prawym górnym rogu.Teraz przewiń do samego dołu ekranu i dotknij Usuń kontakt.usuń kontakt z iphone'a usuń link

Jak usunąć wiele kontaktów na iPhonie

Jeśli chcesz zbiorczo usunąć kontakty na iPhonie, niestety nie można tego zrobić na samym iPhonie. W tej sytuacji masz dwie opcje. Możesz użyć Maca (jeśli go masz lub możesz uzyskać do niego dostęp) lub skorzystać z witryny iCloud.com.

Korzystanie z komputera Mac

Przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w aplikacji Kontakty najpierw przejdź do Preferencje systemu i wtedy Apple ID w prawym górnym rogu.Preferencje systemu MacPrzejdź do iCloud zakładkę i zaznacz pole Łączność. Zapewni to, że wszelkie zmiany wprowadzone na komputerze Mac zostaną automatycznie zsynchronizowane z iPhonem.mac apple id icloudGdy to zrobisz, otwórz aplikację Kontakty. Wybierz pierwszy kontakt, który chcesz usunąć, klikając go i podświetlając. Następnie przytrzymaj klawisz CMD i wybierz inne, które chcesz usunąć. Jeśli chcesz usunąć je wszystkie, kliknij pierwszy kontakt, a następnie przytrzymaj klawisz CMD i dolny klawisz strzałki, aż wszystkie zostaną wybrane.zbiorcze usuwanie kontaktów macGdy wszystkie te, które chcesz usunąć, zostaną podświetlone, naciśnij CMD i klawisz Delete. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie usunięcia. Gdy to zrobisz, kontakty znikną, a iCloud zapewni synchronizację zmian z aplikacją kontaktów na Twoim iPhonie.

Korzystanie z iCloud.com

Jeśli nie masz komputera Mac, inną opcją jest użycie aplikacji Kontakty w witrynie iCloud.com.kontakty z icloud.comPodobnie jak w przypadku metody Mac, kliknij pierwszą, która ma zostać usunięta. Następnie, przytrzymując klawisz CMD, podświetl pozostałe do usunięcia. Gdy je podświetlisz, pojawią się po prawej stronie ekranu.icloud.com usuń kontaktyGdy wszystkie zostaną podświetlone, naciśnij CMD i klawisz Delete. Możesz też kliknąć prawym przyciskiem myszy podświetloną sekcję i wybrać Usuń kontakty. Kontakty zostaną usunięte, a zmiany natychmiast zsynchronizowane ze wszystkimi urządzeniami Apple.

Jak usunąć kontakty na iPhonie za pomocą Kontaktów Google

konta internetowe iosWiele osób decyduje się na połączenie swojego konta Google z iOS. W ten sposób wszelkie kontakty z Kontaktów Google automatycznie pojawią się w kontaktach iPhone’a. Możesz to również zrobić za pomocą Microsoft Exchange, Yahoo i AOL. Jeśli to Ty, zignoruj ​​poprzednie sekcje i po prostu zrób to zamiast. Dokonaj wszelkich niezbędnych usunięć listy kontaktów na swoim koncie. Po kilku minutach zsynchronizuje się z aplikacją Kontakty iPhone’a. Jeśli usuniesz kontakty bezpośrednio w aplikacji Kontakty iPhone’a, istnieje realne ryzyko, że Google (lub dowolna usługa, z której korzystasz) doda je ponownie i cofnij całą swoją pracę. Więc lepiej usunąć je bezpośrednio ze źródła.


Czytaj więcej: Jak przenieść kontakty z Androida na iPhone’a

FAQ

Czy istnieje szybki sposób na usunięcie zduplikowanych kontaktów na iPhonie? Jedynym sposobem na to jest przewinięcie listy kontaktów, aż zobaczysz obok siebie dwie identyczne nazwy. Następnie usuń jeden z nich. Czy możesz usunąć wszystkie kontakty na iPhonie jednocześnie? Jeśli używasz metody masowego usuwania opisanej powyżej, możesz podświetlić pierwszy kontakt, a następnie przytrzymać klawisz CMD i klawisz strzałki w dół, aby zaznaczyć je wszystkie. Następnie usuń je. Ale musisz to zrobić na komputerze Mac lub przez iCloud.com. Nie możesz tego zrobić bezpośrednio na iPhonie. Jeśli synchronizujesz kontakty Google z iPhonem, możesz po prostu odłączyć konto, aby kontakty zniknęły. Ale oczywiście pojawią się ponownie, jeśli ponownie połączysz konto. Czy usunięcie konta e-mail na iPhonie powoduje również usunięcie kontaktów? Jeśli korzystasz z aplikacji Poczta i usuniesz konto e-mail, wszystkie kontakty powiązane z tym kontem również zostaną usunięte. Możesz temu zapobiec, tworząc kopię zapasową kontaktów i przywracając je później w telefonie za pomocą nowego konta e-mail. Czy istnieje aplikacja do usuwania zduplikowanych kontaktów na iPhonie? Jedną z aplikacji, która wydaje się dobrze wykonywać tę pracę, jest Smart Merge Pro, ale nie jest bezpłatna. Jeśli nie masz naprawdę dużej listy kontaktów, lepiej po prostu ręcznie sprawdzić duplikaty samodzielnie. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android