Kryptowaluta – co to jest?

Kryptowaluta – co to jest?

Od redakcji 26 lutego 2022 r.

Kiedy większość ludzi myśli o kryptowalutach, równie dobrze mogą myśleć o Bitcoin. Niewielu ludzi zdaje się wiedzieć, co to jest, iz jakiegoś powodu wszyscy mówią o tym tak, jakby wiedzieli. Ta recenzja, miejmy nadzieję, wyjaśni wszystkie aspekty kryptowalut, dzięki czemu zanim skończysz czytać, będziesz miał całkiem dobre pojęcie o tym, co to jest i o co w tym wszystkim chodzi.

Dzięki temu artykułowi możesz, ale nie musisz, przekonać się, że kryptowaluty są dla Ciebie, ale przynajmniej będziesz w stanie mówić z pewnością siebie i wiedzą, jakiej inni nie mają. Wiele osób osiągnęło już status milionera, handlując kryptowalutami. Oczywiste jest, że w tej branży jest dużo pieniędzy.

Źródło obrazu: Unsplash

Krótko mówiąc, kryptowaluta to waluta elektroniczna. Jednak to, co nie jest takie krótkie i proste, to sposób, w jaki uzyskuje swoją wartość. Kryptowaluta to cyfrowa, wirtualna, zdecentralizowana waluta stworzona za pomocą kryptografii, „wspomaganego komputerowo szyfrowania i deszyfrowania informacji”. Kryptografia to podstawa, która umożliwia korzystanie z kart debetowych, bankowości komputerowej i systemów e-commerce. Kryptowaluta nie jest wspierana przez banki czy rząd, ale przez niezwykle skomplikowany zestaw algorytmów. To elektryczność zakodowana w skomplikowanych algorytmach. To, co sprawia, że ​​zarabiają, to ich złożoność i bezpieczeństwo przed hakerami. Sposób, w jaki powstają kryptowaluty, jest zbyt trudny do odtworzenia.

Kryptowaluty są w bezpośrednim kontraście do tak zwanych pieniędzy fiducjarnych. Pieniądze fiat to waluta, której wartość wynika z decyzji lub prawa rządu. Dolar, jen i euro są tego przykładami. Każda waluta zdefiniowana jako prawny środek płatniczy to pieniądz fiducjarny. Innym powodem, dla którego kryptowaluty są cenne w przeciwieństwie do pieniądza fiducjarnego, jest fakt, że podobnie jak towary takie jak srebro i złoto, ich podaż jest ograniczona. Tylko 21 000 000 z tych niezwykle skomplikowanych algorytmów zostało stworzonych. Nie więcej i nie mniej. Nie można tego zmienić, drukując więcej, tak jak rząd drukuje więcej pieniędzy, aby podkręcić system bez wsparcia. Lub przez bank zmieniający księgę cyfrową, co Rezerwa Federalna nakaże bankom zrobić, aby zrównoważyć inflację.

Kryptowaluta to sposób kupowania, sprzedawania i inwestowania, który całkowicie pozwala uniknąć zarówno nadzoru rządowego, jak i systemów bankowych śledzących przepływy Twoich pieniędzy. W zdestabilizowanej gospodarce światowej system ten może stać się stabilną siłą. Zapewnia również wysoki poziom anonimowości. Niestety, może to prowadzić do nadużyć przez elementy przestępcze wykorzystujące kryptowaluty, podobnie jak zwykłe pieniądze mogą być nadużywane. Ale może również powstrzymać rząd przed śledzeniem każdego zakupu i naruszaniem prywatności.

Jak już wspomniano w tym artykule, kryptowaluty są pod pewnymi względami podobne do towarów. Podobnie jak towary, bitcoinami można również handlować, kupując je, aby później sprzedać je po wyższej cenie. Wielu nie wie, jak rynek zareaguje w najbliższych dniach lub tygodniach i czy możliwe jest poniesienie straty zamiast zysku. Z tego powodu wielu handlowców korzysta z oprogramowania takiego jak Bitcoin Era, aby uzyskać pasywny dochód z Bitcoin i innych kryptowalut oraz lepiej analizować rynek.

Na koniec powinieneś wiedzieć, że kryptowaluty występują w różnych formach. Bitcoin był pierwszym i jest standardem, na którym opierają się wszystkie inne kryptowaluty. Wszystkie są generowane na podstawie drobiazgowych obliczeń alfanumerycznych przy użyciu złożonego narzędzia do kodowania. Niektóre inne kryptowaluty to między innymi Etherium, Cardano, Litecoin, Namecoin, Peercoin, Dogecoin i Worldcoin. Są one ogólnie nazywane altcoinami. Cena każdej waluty zależy od podaży tej kryptowaluty i popytu rynkowego na tę walutę.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android