7 ulepszeń, które technologia inteligentnego domu naprawdę musi się rozwijać

7 ulepszeń, które technologia inteligentnego domu naprawdę musi się rozwijać

Ostatnio zajmowałem się zmianami w branży obiecującymi „naprawienie” inteligentnego domu do końca 2022 r., łagodząc takie problemy, jak przeciążone Wi-Fi i zepsuta obsługa platformy. Zmiany te powinny sprawić, że technologia będzie bardziej atrakcyjna zarówno dla weteranów, jak i nowicjuszy, ale aby sprzedaż osiągnęła szczyt, a adopcja była mniej stresująca, firmy muszą prawdopodobnie wprowadzić wiele innych długoterminowych ulepszeń.
Czytaj więcej: Najlepsze inteligentne urządzenia domowe, jakie możesz kupić

Konfiguracja „bez dotyku”

Inteligentna żarówka LED LIFX Zdjęcie stockowe 4Konfiguracja inteligentnego domu stała się nieco łatwiejsza w ciągu ostatnich kilku lat. Firmy próbowały wyeliminować niepotrzebne przeszkody, być może najbardziej godnym uwagi przykładem jest proces „Bez frustracji” firmy Amazon: w przypadku zgodnych produktów wystarczy podłączyć coś, otworzyć aplikację Alexa na karcie Urządzenia, a już uzyskaj wyskakującego kreatora, który poprowadzi Cię przez ten proces. A co, jeśli nie musiałeś nawet posuwać się tak daleko? Wyobraź sobie, że kupujesz czteropak inteligentnych żarówek, wkręcasz je i automatycznie łączysz z wybraną platformą. Jest to technicznie wykonalne, szczególnie w przypadku uniwersalnych protokołów, takich jak Matter i Thread. Wyobraź sobie, że kupujesz czteropak inteligentnych żarówek, wkręcasz je i automatycznie łączysz z inteligentnym domem. Jednak wciąż jest kilka przeszkód. Technologia wymagałaby ciągłego skanowania centrum w poszukiwaniu nowego sprzętu i / lub akcesoriów, które wysyłają „ping” po pierwszym włączeniu. Nadal chciałbyś wskoczyć do aplikacji, aby zmienić nazwy i ustawienia pokoju, a także musiałbyś uniemożliwić akcesoriom próbę połączenia się z domem sąsiada. Niemniej jednak w pełni automatyczna konfiguracja jest jednym z celów, do którego należy dążyć.
Kop głębiej: Protokół inteligentnego domu Matter i dlaczego to wielka sprawa

Więcej uczenia maszynowego

Uczący się termostat Nest trzeciej generacjiUczenie maszynowe jest z pewnością wykorzystywane w branży — Nest Learning Thermostats istnieje od 2011 roku. Ale dziwnie nie ma go w niektórych obszarach, takich jak procedury automatyzacji oparte na aplikacjach. Platformy takie jak Amazon Alexa i Google Assistant przechowują bezpieczne rejestry korzystania z akcesoriów, więc dlaczego nie proponują procedur opartych na częstych czynnościach? Jeśli będę włączać grzejnik każdego ranka około 6 rano, nie powinno być rozsądku, aby zalecić odpowiednią procedurę. Można to zrobić całkowicie przy użyciu przetwarzania AI. Konkretne podejście Nest – w którym nawyki użytkowników są replikowane za kulisami – powinno być bardziej rozpowszechnione jako opcja. Oczywiście nie chciałbyś, aby był to inteligentny zamek, ale zastanów się, jaki byłby przydatny, gdyby światła włączały się w tym samym odstępie czasu przed zachodem słońca, bez konieczności planowania czegokolwiek.

Lepsze opcje obecności i wykrywania

Alarm czujnika szkła pierścieniowegoWszystkie główne platformy są (rozsądnie) dobre w automatyce opartej na tym, czy telefon wchodzi lub opuszcza strefę geofence, ale powinno być prostsze tworzenie procedur dla wielu osób, a także wyjątków opartych na tym, kto jest w domu. Sprawy mogą się naprawdę skomplikować w sytuacjach rodzinnych, w których niektórzy ludzie mogą korzystać z różnych mobilnych systemów operacyjnych — jeśli w ogóle mają telefon. Powinno być prostsze tworzenie procedur dla wielu osób, nie wspominając o wyjątkach opartych na tym, kto jest w domu. Jednym ze sposobów obejścia tego jest wykrywanie obecności na podstawie kamer, czujników pokojowych lub beaconów Bluetooth. W pewnym momencie inteligentne domy powinny zacząć ich używać do dostosowywania ustawień pokoju do poszczególnych osób, zamiast stosować ogólne ustawienia wybrane przez właściciela konta lub osobę, która ostatnio rozmawiała z asystentem głosowym.

Lepsze zarządzanie wieloma użytkownikami

Wersje tygrysa i pandy Echo Dot 4. generacji dla dzieciMówiąc o rodzinach, potrzebujemy usprawnionego zarządzania gospodarstwami domowymi wielu użytkowników. Chociaż każda platforma oferuje teraz wiele profili i kontroli rodzicielskiej, te systemy są niespójne i nie ma prostego sposobu na ograniczenie dostępu do czyjegoś urządzenia. Ulubioną rzeczą na świecie mojego czteroletniego syna jest rozmowa z Alexą — ale jeśli nie używa Echo Dot w swoim pokoju, który jest specjalnie przystosowany do Amazon Kids, nie możemy powstrzymać go przed przejęciem innych głośników bez ich wyciszania wprost. Właścicielom głównych kont powinno być łatwiej ograniczać kontrolę dziecka na podstawie jego profilu i/lub głosu, wybierając i wybierając elementy, z którymi może wchodzić w interakcję. Z drugiej strony potrzebujemy również ochrony przed nieuczciwymi partnerami i łatwiejszego przekazywania własności. Chcąc przenieść choćby jedną inteligentną żarówkę, trzeba wykonać reset fabryczny i pozwolić nowemu właścicielowi zająć się instalacją. Przenoszenie akcesoriów między kontami na tej samej platformie powinno być banalnie proste. Heck, na tym samym koncie, platformy czasami wymuszają zmianę konfiguracji funkcji geolokalizacji po uaktualnieniu do nowego telefonu. To żmudne i powinno się zmienić.
Związane z: Jak korzystać z kont Alexa House

Czystsze pulpity nawigacyjne

Każdy, kto codziennie korzysta z aplikacji Google Home, prawdopodobnie tęskni za lepszym pulpitem nawigacyjnym. Chociaż Google poprawiło nieco za pomocą skrótów, nadal nie możesz wyświetlić wszystkich akcesoriów na pierwszy rzut oka. Musisz przewijać długą listę uporządkowaną według pokoi, a nawet wtedy niewiele jest informacji powierzchniowych o aktualnym stanie urządzenia. Możesz powiedzieć, że twój Nest Audio coś odtwarza, ale nie co, i możesz stwierdzić, że światła w salonie są włączone, ale nie które i jak jasne. Cała platforma Google zakłada, że ​​chcesz włączyć każde światło w pomieszczeniu jednocześnie – musisz wykopać warstwę, aby sterować poszczególnymi urządzeniami, powiedzmy, czy chcesz wyłączyć panele Nanoleaf, ale nie żarówki. Pulpity nawigacyjne inteligentnego domu powinny być na tyle proste, aby przypominały pilota do telewizora, a jednocześnie wyświetlały jak najwięcej danych. Schematy wydają się być jeszcze mniej wygodne w aplikacjach innych firm. Niezależnie od tego, czy są zaprojektowane do sterowania całym inteligentnym domem, czy nie, pulpity nawigacyjne powinny być na tyle proste, aby przypominały pilot do telewizora, jednocześnie wyświetlając jak najwięcej danych. Być może najlepsze pulpity nawigacyjne należą do aplikacji Alexa i Apple Home, zarówno które używają kafelków, które wyświetlają podstawowe informacje o stanie ulubionych akcesoriów i pozwalają dotknąć większości z nich, aby uzyskać podstawową funkcjonalność włączania/wyłączania. Zawsze możesz zanurkować głębiej, aby sterować produktami, takimi jak termostaty. Istnieją sposoby na dalsze ulepszanie aplikacji — na przykład Alexa nie używa kafelków nigdzie poza pulpitem nawigacyjnym Ulubione — ale jest przyzwoita podstawa do pracy.

Kompleksowe listy obsługiwanych akcesoriów

Kategorie akcesoriów Apple HomeKitJeśli jesteś nowicjuszem w inteligentnych domach, znalezienie listy kompatybilnych akcesoriów z Twoją platformą może być dziwnie trudne. Większość wyników wyszukiwania Google wskazuje na „najlepsze” artykuły, takie jak Android Authority. Apple po raz kolejny wykonuje najlepszą robotę z bardzo dokładną listą uporządkowaną według kategorii, ale prawie oszukują, biorąc pod uwagę mniejszą liczbę partnerów HomeKit i surowe wymagania certyfikacyjne. Oficjalne listy powinny być łatwo dostępne, ponieważ alternatywa zwykle przeszukuje internet na wiele godzin, zwłaszcza jeśli szukasz niszowych akcesoriów, takich jak oczyszczacze powietrza. Jeszcze lepsze byłyby porównania funkcji, a przynajmniej listy urządzeń obsługujących funkcje platformy, takie jak konfiguracja bez frustracji Alexy lub bezpieczne wideo HomeKit.
Zobacz też: Najlepsze urządzenia kompatybilne z Alexa

Prostsze rozwiązywanie problemów

Echo Amazona 2019 czerwone dzwoni na stoleDopóki masz przyzwoity router Wi-Fi 6 (i / lub koncentrator) i wszystko jest zasilane i w zasięgu, inteligentne domy mogą działać bez problemu przez miesiące lub lata. Ale kiedy pojawia się problem, często trudno jest ustalić, co jest nie tak. Aplikacje wyjaśniają niewiele więcej niż utrata połączenia z urządzeniem lub akcesorium. Aby produkty inteligentnego domu mogły sprzedawać się równie dobrze jak te „głupie”, muszą być równie łatwe w obsłudze i naprawie. Nie powinniśmy tego mówić, ale tam, gdzie to możliwe, komunikaty o błędach powinny zawęzić problem. Czy sygnał bezprzewodowy jest słaby? Czy odcięło się zasilanie? Czy mój koncentrator lub router na siłę przerwał połączenie? Nawet jeśli nie jest to możliwe, firmy powinny zrobić więcej, aby poprowadzić użytkowników przez kroki rozwiązywania problemów. Taktyki, takie jak cykl zasilania, usuwanie barier sygnałowych i modernizacja routera, mogą być oczywiste dla weteranów, ale nie są dla przeciętnego człowieka. Aby produkty inteligentnego domu mogły się sprzedawać tak samo, jak te „głupie”, muszą być równie łatwe w użyciu i naprawianiu.
Kontynuuj czytanie: Polityka prywatności inteligentnego domu Amazon, Apple i Google

Jak myślisz, która modernizacja inteligentnego domu jest ważniejsza?

21 głosów Konfiguracja bezdotykowa.10%Więcej uczenia maszynowego.14%Lepsze opcje obecności i wykrywanie.43%Lepsze zarządzanie wieloma użytkownikami.10%Czystsze pulpity.14%Pełna lista obsługiwanych urządzeń.0%Prostsze rozwiązywanie problemów.10%Inne. Powiedz nam w komentarzach.0%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android