Jak zarabiać na bitcoinie

Jak zarabiać na bitcoinie

Od redakcji 28 lipca 2022 r.

Źródło obrazu: Pexels

Bitcoin pojawił się w 2009 roku po tym, jak jego anonimowy twórca Satoshi Nakamoto wprowadził koncepcję zdecentralizowanej waluty cyfrowej. Bitcoin stał się punktem wyjścia dla wielu innych wirtualnych walut i zainspirował globalny przemysł wart ponad 3 biliony dolarów. Jednak Bitcoin jest nadal najsłynniejszą kryptowalutą na świecie, nawet w Chinach, której coraz częściej wymagają firmy, inwestorzy i biznesmeni w całym kraju, korzystając z tej oficjalnej strony Yuan Pay Group Official Site w języku angielskim, najbardziej niezawodnej platformy.

Zdecentralizowany system Bitcoina pozwala użytkownikom na samodzielne wysyłanie i otrzymywanie płatności bez interwencji z zewnątrz. Sieć składa się z niezależnych górników, którzy weryfikują transakcje blockchain i generują nowe bitcoiny, które mają być rozpowszechniane w zamian za nagrody. Ułatwia to bezpieczeństwo transakcji i sieci bitcoin. Jednak o Bitcoinie jest o wiele więcej, co powinieneś wiedzieć, aby zrozumieć, jak na nim zarabiać.

Ein Peer-to-Peer-elektroniczny-system gotówkowy

Bitcoin ma pewne podobieństwa z prawdziwymi pieniędzmi, ale ma też pewne unikalne cechy. Na przykład zdecentralizowana sieć peer-to-peer oparta jest na oprogramowaniu typu open source, które pozwala każdemu uczestniczyć w zarządzaniu publicznym rejestrem handlowym. Bazowa technologia blockchain przesyła wszystkie transakcje do górników w sieci, którzy osiągają konsensus i grupują je w bloki.

Górnicy weryfikują transakcje w blokach w porządku chronologicznym, tworząc publiczny rejestr wszystkich transakcji Bitcoin. Walidacja transakcji bitcoin na blockchain zmniejsza również ryzyko podwójnych wydatków lub obciążeń zwrotnych i chroni użytkowników przed oszustwami.

Kopalnia bitcoinów

Zdecentralizowana sieć Bitcoina umożliwia każdemu wysyłanie i odbieranie środków na całym świecie bez konieczności interwencji banków lub regulatorów. Umożliwia także niezależnym firmom lub górnikom udostępnianie swoich serwerów do przetwarzania transakcji. Używają zaawansowanych komputerów i oprogramowania do synchronizowania zapisów transakcji i tworzenia konsensusu, który chroni sieć przed jakąkolwiek formą scentralizowanej kontroli.

Górnicy otrzymują opłatę transakcyjną za weryfikację płatności i generowanie nowych tokenów. W tym procesie wykonywane są obliczenia kryptograficzne i tylko pierwszy górnik, który rozwiąże zagadkę, otrzymuje nagrodę w postaci Bitcoina. Nagrody są zmniejszane o połowę co cztery lata w procesie zwanym halving. Warto również zauważyć, że Bitcoin ma ograniczoną podaż zaledwie 21 milionów tokenów.

Wartość Bitcoina

W przeciwieństwie do walut fiducjarnych, których wartość jest powiązana z aktywami fizycznymi i regulowana przez rządy, Bitcoin jest walutą cyfrową, która nie jest powiązana z żadnym fizycznym towarem ani agencją. Zamiast tego jego wartość wynika z chęci ludzi do używania go jako środka płatniczego i inwestycji. Wartość Bitcoina waha się głównie w oparciu o odbiór publiczny.

Pozytywne recenzje bitcoina, takie jak B. kampanie liderów branży, pozwalają mu zyskać wartość. Negatywne recenzje, takie jak B. Hacki na giełdzie kryptowalut rzucają Bitcoin w złym świetle, powodując spadek jego ceny.

Wysoka zmienność Bitcoina sprawia, że ​​jest to atut o ostrych i znaczących wahaniach cen. Wartość Bitcoina poszybowała w górę jesienią 2020 roku, by wiosną następnego roku stracić prawie połowę. Kilka miesięcy później zaczęła ponownie rosnąć, podwajając w listopadzie cenę 68 000 USD za bitcoina. Bitcoin udowodnił, że może wytrzymać inflację lepiej niż waluty fiducjarne i inne tradycyjne aktywa.

To spowodowało ogromny wzrost ceny, a dzienny wolumen obrotu na głównych giełdach wzrósł. Chociaż podaż Bitcoina jest ograniczona do zaledwie 21 milionów tokenów, każda moneta jest podzielna przez osiem miejsc po przecinku. Dzięki temu użytkownicy mogą wydawać bitcoiny na większe, średnie i mniejsze mikrotransakcje. Ograniczona podaż Bitcoina powoduje niedobór, który pozwala mu osiągnąć i utrzymać większą wartość w czasie. Eksperci przewidują, że Bitcoin stanie się jeszcze bardziej wartościowy ze względu na rosnący popyt i zmniejszającą się podaż.

Bitcoin jest dziś bez wątpienia najpopularniejszą i najbardziej dochodową kryptowalutą. Powyższy artykuł nakreślił, co musisz wiedzieć o tym, jak to działa i jak zarabia pieniądze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android