Internet wszędzie: Oto jak GigaCube, HomeSpot i Speedbox wypadają w porównaniu

Internet wszędzie: Oto jak GigaCube, HomeSpot i Speedbox wypadają w porównaniu

Elastyczny i niedrogi: opcje „WLAN z gniazdka” Telekom, Vodafone i o2 umożliwiają szybki i nieskomplikowany dostęp do Internetu w domu iw podróży – bez DSL. W naszym porównaniu Speedbox, GigaCube i HomeSpot zebraliśmy wszystkie istotne szczegóły, aby ułatwić Ci wybór między dostawcami.

Internet przez sieć komórkową w domu: dlaczego go potrzebujesz?

Jeśli trzej główni operatorzy sieci w Niemczech postawią na swoim, w przyszłości będzie taka potrzeba brak połączenia DSL lub kablowego we własnych czterech ścianach, aby mieć szybki dostęp do internetu. Jak również Telekom jak również Vodafone I o2 Posiadać routery LTE i 5G w ofercie z którym tylko podłączenie do prądu i wystarczający zasięg telefonii komórkowej potrzebne, aby szybko rozpocząć surfowanie. Routery są po prostu podłączane do gniazdka, urządzenie nawiązuje połączenie z siecią komórkową, a smartfony, tablety itp. mogą łączyć się z siecią WLAN routera.

Oszczędzający miejsce i stylowy — GigaCube firmy Vodafone (źródło zdjęcia: Vodafone)

Routery idealnie nadają się zatem dla osób mieszkających na obszarach wiejskich lub tych, które z innych powodów nie mają łącza DSL ani kablowego. Ale ludzie, którzy regularnie są mobilni, mogą również znacznie skorzystać z „WLAN na wynos”. Ponieważ router mobilny nie jest powiązany z gospodarstwem domowym, może zabrać ze sobą w dowolne miejsce w Niemczech. Jeśli więc Internet stacjonarny potrzebujesz tylko na chwilę, na przykład w podróży służbowej lub na wakacjach, możesz po prostu zabrać ze sobą domowy Internet.

W zależności od tego, jak duże jest zużycie danych lub jak szybkie powinno być połączenie i jaką sieć preferujesz, możesz zestawić indywidualnie dopasowany pakiet. Poniżej przedstawiamy możliwości głównych niemieckich operatorów sieciowych.

Vodafone: GigaCube z 4G i 5G

Vodafone to ma GigaCube w repertuarze dostarczania Internetu mobilnego. Często pojawiają się oferty na podstawowe pakiety, takie jak darmowe 6 miesięcy na start lub zwiększona ilość danych. Zawsze jest to możliwe, najpierw zrób wszystko 30 dni za darmo testować. Do wyboru jest w sumie 6 różnych pakietów – wolumen danych 100 GB, 200 GB lub nieograniczony z maksymalnie 500 MBit/s można połączyć z GigaCube 4G lub 5G.

Zobacz ofertę w Vodafone

Koszty w skrócie:

Vodafone GigaCube 4GVodafone GigaCube 5GJednorazowa cena sprzętu 9,90 euro 1 euro Miesięczna cena sprzętu 0 euro 10 euro Jednorazowa cena połączenia 49,99 euro 49,99 euro Ilość danych 100 GB 34,99 euro miesięcznie
(wydajny 37,49 Euro)44,99 euro miesięcznie
(wydajny 47,11 Euro)200 GB wolumenu danych 44,99 euro miesięcznie
(wydajny 47,49 Euro)54,99 euro miesięcznie
(wydajny 57,11 Euro) Nieograniczona ilość danych64,99 euro miesięcznie
(wydajny 67,49 Euro)74,99 euro miesięcznie
(wydajny 77,11 Euro)

Uwaga: minimalny okres 24 miesięcy, później można anulować co miesiąc. The efektywny koszt obliczane są na podstawie całkowitych kosztów danego pakietu, podzielonych przez minimalny okres – uwzględniając ceny sprzętu i jednorazowe płatności.

Możesz dowiedzieć się, jak łatwo zainstalować GigaCube w naszym artykule:

Telekom Speedbox: MagentaMobil z wolumenem danych 100 GB

Telekom oferuje kompleksowe rozwiązanie dla telefonów komórkowych i Internetu z Speedbox. Otrzymujesz go za 39,95 euro miesięcznie 100 GB wolumenu danych z prędkością pobierania ok do 300 Mb/s (maks. LTE). 5G można zarezerwować jako opcję za 4,95 EUR miesięcznie, ale potrzebny jest również router 5G, który podlega dodatkowej opłacie.

A nielimitowana taryfa w sieci 5G jest również dostępny – ale kosztuje 74,95 euro. Jeśli chcesz najpierw wypróbować taryfę i zachować elastyczność, możesz również podpisać umowę w Taryfa „Flex“ wyciągnąć wniosek. Tutaj płacisz cenę połączenia 39,95 euro jednorazowo i od 99,95 euro za router, a następnie, w zależności od potrzeb, 44,95 euro za 100 GB wolumenu danych na 31 dni.

Istnieje również taryfa Speedbox dla młodzi ludzie: Jeśli masz od 18 do 27 lat, otrzymujesz pakiet 4G i 5G 10 euro taniej miesięcznie.

Zobacz taryfy Speedbox w Telekom

Koszty w skrócie:

Speedbox 4GSpeedbox 5GJednorazowa cena sprzętu1 149,95 EUR / 99,95 EURJednorazowa cena połączenia39,95 EUR39,95 EUR100 GB wolumenu danych39,95 euro miesięcznie
(wydajny 41,65 Euro)44,95 euro miesięcznie
(wydajny 52,86 Euro)Nieograniczona ilość danych-74,95 euro miesięcznie
(wydajny 80,78 Euro)

Uwaga: minimalny okres 24 miesięcy, później można anulować co miesiąc. The efektywny koszt obliczane są na podstawie całkowitych kosztów danego pakietu, podzielonych przez minimalny okres – uwzględniając ceny sprzętu i jednorazowe płatności.

o2 HomeSpot: Internet LTE/5G z gniazdka

Każdy, kto znajdzie dobrze rozwiniętą sieć o2, może skorzystać z tej właściwej HomeSpot znajdź równoważną ofertę innym dostawcom (zobacz taryfy w o2). Jednak wycena jest nieco skomplikowana, ponieważ koszt wzrasta po 12 miesiącach. Poniżej podzieliliśmy dla Ciebie najważniejsze punkty. Podsumowując, „WLAN na wynos” znajduje się na o2 stosunkowo najtańszy – i Stała opłata za telefon do niemieckiej sieci stacjonarnej jest również zawarty we wszystkich taryfach. Kolejna zaleta o2: ilość danych jest nieograniczonaWada: Maksymalna prędkość 100 MBit/s jest stosunkowo niska.

Koszty w skrócie:

o2 mój dom Mo2 mój dom SJednorazowa cena sprzętuod 0 eurood 0 euroJednorazowa cena połączenia49,99 euro nie dotyczy49,99 euro nie dotyczyTaryfa miesięczna12 × 24,99 euro +
12 × 34,99 Euro12 × 19,99 Euro +
12 × 29,99 euroIlość danychnieograniczonanieograniczonaPrędkośćPobieranie do 100 MBit/s
Przesyłaj do 40 MBit/s Pobieraj do 50 MBit/s
Prześlij do 10 MBit/s efektywnej ceny miesięcznie29,99 Euro24,99 Euro

Uwaga: minimalny okres 24 miesięcy, później można anulować co miesiąc. The efektywna cena obliczane są na podstawie całkowitych kosztów danego pakietu, podzielonych przez minimalny okres – uwzględniając ceny sprzętu i jednorazowe płatności.

Wniosek

Vodafone oferuje różne taryfy GigaCube dla mobilnego Internetu z 4G i 5G od tanich do drogich. Taryfy Telekom ze Speedboxem oferują dobre prędkości pobierania, ale są też najdroższe. HomeSpot o2 ma najniższe ceny, ale prędkości są niższe, a koszty rosną po 12 miesiącach. Zasadniczo jednak ważne jest również, aby najpierw wypróbować różne sieci w głównym miejscu użytkowania, a następnie wybrać dostawcę o najlepszym zasięgu w stosunku do ceny i pakietu usług.

Wskazówki dotyczące czytania

Marco Kratzenberga

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android