Gorzkie dla Telekomu i o2: 5G ma duży problem

Gorzkie dla Telekomu i o2: 5G ma duży problem

5G już dawno pojawiło się jako standard komunikacji mobilnej tu i teraz. Umożliwia to szybsze połączenia i przesyłanie ogromnych ilości danych w ruchu za pośrednictwem smartfona lub innych urządzeń końcowych. Wygląda na to, że niemieccy użytkownicy telefonów komórkowych powinni od razu chcieć podpisać umowę na 5G. Ale prawda w o2 and Co. wygląda inaczej.

Gorzkie dla Telekom, o2 i Vodafone: 5G ma problem z ceną

3G to już historia, 4G jest stopniowo wyprzedzane, sieć 5G jest po to, aby zawsze zapewniać nam szybki internet w naszych telefonach komórkowych, gdy jesteśmy w ruchu. Na razie przynajmniej w teorii, bo faktycznie jest mniej niż połowa Niemców raz wcześniej podłączony do sieci 5G został. Tak wynika z badania zleconego przez portal porównawczy Verivox.

Zgodnie z tym 40 proc. korzystało już z sieci 5G raz lub kilka razy, a 49 proc. nigdy z niej nie korzystało. Kolejne 10 procent nie wieco bardziej przemawia za nie.

Szanse na stabilne połączenie 5G nie są już takie złe: według Federalnej Agencji Sieciowej Pod względem powierzchni 85 procent Niemiec jest objętych 5G (Źródło: Verivox). Taka możliwość istniałaby, ale tylko nieliczni konsumenci korzystają z 5G. Dlaczego?

Odpowiedzią jest jasny komunikat dla dostawców takich jak Telekom, o2 i Vodafone: 5G jest za drogie. „Fakt, że wykorzystanie sieci 5G pozostaje poniżej jej potencjału, jest faktem nic dziwnego w czasach wysokiej inflacji”, mówi Jens-Uwe Theumer, wiceprezes Verivox odpowiedzialny za branżę telekomunikacyjną. Jeśli chcesz korzystać z 5G, potrzebujesz urządzenia, które jest do tego technicznie zdolne. Obecne smartfony ze średniej półki są dostępne z łącznością 5G i bez niej. Chipset obsługujący 5G jest standardem tylko w wyższej klasie.

Wskazówki dotyczące czytania

JEDNOSTKA TREŚCI GIGA

W przypadku smartfonów: 5G za drogie, 4G jest technicznie wystarczające

Teumer wie: „Oba komponenty są stosunkowo drogie. Nawet trzy i pół roku po starcie sieci nadal brak taryfy 5G w segmencie dyskontowym Jest to więc problem kosztowy, konsumenci muszą płacić więcej zarówno za sprzęt, jak i umowę 5G.

Czy przyszła technologia 5G spełniła swoje obietnice?

Ponadto pojawia się pytanie dla klientów: czy w ogóle potrzebuję 5G? „Do większości zastosowań Jednak taryfy 4G są dziś nadal wystarczające, co często wyraźnie więcej danych ofertę i kosztują mniej niż połowę” – wyjaśnia ekspert Verivox.

Felix Gräber, redaktor GIGA, ekspert od samochodów elektrycznych, mobilności i kwestii konsumenckich

Płacenie więcej bez rzeczywistej korzyści – klienci o2, Vodafone i Telekom nie chcą tego robić, co zrozumiałe. Albo potrzebuje bardziej atrakcyjnych ofert, albo prawdziwej potrzeby 5G. Co jest pierwsze? Moja wskazówka: dostawca zniżek oferuje mocną umowę 5G za niewielkie pieniądze, najlepiej w pakiecie z tanim smartfonem, który również może korzystać z tej technologii. Wtedy wszystko może naprawdę ruszyć.

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android