Google Pixel Fold: Wszystko, co wiemy do tej pory i co chcemy zobaczyć

Google Pixel Fold: Wszystko, co wiemy do tej pory i co chcemy zobaczyć

Aktualizacja, 6 marca 2023 r. (11:38 ET): Zaktualizowaliśmy centrum Google Pixel Fold, aby zawierało pogłoski o baterii Folda.


Oryginalny artykuł: Wiele innowacji na arenie smartfonów w ciągu ostatnich kilku lat miało postać składanych. Samsung jest liderem, ale firmy takie jak HUAWEI, OPPO, HONOR i Motorola wypuściły na rynek urządzenia ze składanymi ekranami (z różnym powodzeniem). Google jeszcze nie pokazał swojej ręki, ale spodziewamy się, że wypuści smartfon Pixel Fold w 2023 roku. Wraz z wprowadzeniem Androida 12L Google dąży do tego, aby jego mobilny system operacyjny był zoptymalizowany pod kątem nowej generacji urządzeń z większymi wyświetlaczami i nie tylko elastyczne układy. Toruje również drogę do pierwszego wejścia firmy na rynek składanych. Przyjrzyjmy się bliżej wszystkiemu, co wiemy do tej pory o Google Pixel Fold.

Czy na pewno będzie Google Pixel Fold?

makieta składanej ramki w pikselachReputacja Google w zakresie anulowania oprogramowania jest dobrze znana, ale to samo dotyczy sprzętu. Odłożona na półkę aktualizacja Pixel Book jest najnowszym przykładem planowanego urządzenia, które nigdy nie ujrzy światła dziennego. To powiedziawszy, rozwój jego pierwszego składanego wydaje się być znacznie dalej do przodu, więc byłoby bardzo zaskakujące, gdyby został anulowany na tym etapie. Widzieliśmy wiele ostatnich wycieków Pixel Fold (którymi zajmiemy się bardziej szczegółowo później), w tym specyfikacje, rendery CAD, a nawet pełną atrapę o rzekomo dokładnych wymiarach. Pojawiły się również pogłoski o łańcuchach dostaw o planach produkcyjnych, więc w tym momencie możemy być całkiem pewni, że nadchodzi Pixel Fold. Nie wiemy na pewno nazwy. Wewnętrznie Google użył nazw kodowych Passport (ma to sens) i Pipit w odniesieniu do pewnego rodzaju składanego produktu. Niedawno Felix był częściej wymieniany. Nie jest jasne, czy to wszystko to samo urządzenie, czy też nieco inne odmiany, które zostały prototypowane i przetestowane. Kiedy telefon trafia na półki sklepowe, Pixel Fold wydaje się być obecnie najbardziej prawdopodobnym pseudonimem, chociaż Pixel Notepad był kiedyś liderem. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co ostatecznie zrobi Google.

Kiedy jest data premiery Google Pixel Fold?

Od kilku lat słyszymy szepty o dacie premiery Pixel Fold, prawie od czasu premiery Samsunga Galaxy Z Fold pierwszej generacji. Wiemy również, że było to opóźniane co najmniej raz wcześniej, z wydaniem 2022 podobno na kartach wcześniej. Niedawno raporty sugerowały prawdopodobną premierę podczas Google I/O w maju wraz z Pixelem 7a. Sprzeczne informacje wskazują na datę premiery jesienią, a masowa produkcja rozpocznie się najwcześniej w trzecim kwartale. Mając to wszystko na uwadze, możemy przypuszczać, że Google pokaże przynajmniej zajawkę podczas majowej konferencji programistów, jeśli nie pełne ujawnienie. Więcej szczegółów prawdopodobnie pojawi się we wrześniu/październiku na dorocznym pokazie sprzętowym firmy Made by Google, a Pixel Fold, miejmy nadzieję, trafi do sprzedaży mniej więcej w tym samym czasie lub nieco później. Poproś o to Świętego Mikołaja w tym roku, a czas może idealnie się dopasować.

Jakie funkcje i specyfikacje będzie miał Pixel Fold?

Google Pixel Fold Jak rozwiązać 1Wycieki Pixel Fold narastały w ostatnich miesiącach, więc jest tu sporo do omówienia. Chociaż wszystkie te pogłoski pochodzą z dość wiarygodnych źródeł, nie ma gwarancji, że nie będzie pewnych różnic, gdy produkt zostanie ostatecznie ujawniony. Mimo to uważamy, że mamy przyzwoity obraz tego, co ma nadejść. Chociaż żadne oficjalne obrazy ani praktyczne filmy nie wyciekły jeszcze, zostaliśmy potraktowani renderami CAD z zawsze niezawodnego na Przecieki (przez HowToiSolve). Chociaż telefon ma kilka wspólnych cech z Pixel 6 i Pixel 7, takich jak wyśrodkowane logo G i poziomy pasek aparatu, istnieją również pewne odstępstwa od najnowszego języka projektowania Google. Zaokrąglony prostokątny kształt modułu kamery i większe ramki wokół wewnętrznego ekranu wyróżniają się jako mniej nowoczesne funkcje (przypominające być może Surface Duo 2). To powiedziawszy, nadal jest to atrakcyjne urządzenie z przyjemną krzywizną metalowej ramy i niepozornym zawiasem. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak wygląda naprawdę.

Skromna technologia wyświetlania

Najbardziej aktualne informacje sugerują, że Google nie idzie na całość, jeśli chodzi o ekrany Pixel Fold. Spodziewamy się elastycznego panelu wewnętrznego o przekątnej 7,57 cala (1840 x 2208), wykonanego z ultracienkiego szkła. Według 91Mobiles, jasność wyniesie średnio 800 nitów, maksymalnie 1200 nitów. Uważa się, że ten wyświetlacz będzie obsługiwał wyższe częstotliwości odświeżania, choć nie jest jasne, czy osiągnie 120 Hz. Górna i dolna część tego wyświetlacza najwyraźniej będą miały dość duże ramki, z aparatem do selfie umieszczonym nad ekranem, a nie pod nim lub w wycięciu. Google podobno nie zamierza korzystać z najbardziej zaawansowanej technologii składanego ekranu, jak widać w Galaxy Z Fold 4, chociaż mówi się, że oba panele zostały wykonane przez Samsung Displays. Oszczędność kosztów jest prawdopodobnym powodem powstrzymywania się tutaj, więc mamy nadzieję, że znajduje to odzwierciedlenie w cenie.

Sprytna konstrukcja zawiasu

Są lepsze wieści dotyczące wewnętrznego wyświetlacza. Dave 2D, który niedawno opublikował film na YouTube pokazujący model manekina Pixel Fold, uważa, że ​​zagięcie będzie prawdopodobnie łagodniejsze niż w przypadku Galaxy Fold. Te zauważalne zmarszczki są często dość odpychające, więc zminimalizowanie tego byłoby popularnym posunięciem. Mówi się, że po zamknięciu Pixel Fold ma przedni wyświetlacz o przekątnej 5,79 cala (1080 x 1900), który jest znacznie krótszy i grubszy niż Galaxy Zginać. Spodziewany jest również aparat do selfie z dziurkaczem. Wszystko, co słyszeliśmy do tej pory, prowadzi nas do przekonania, że ​​​​Pixel Fold będzie bliższy formie Find N Oppo niż długa, wąska oferta Samsunga.Pixel Fold vs Galaxy Z Fold 4 vs OPPO Find NHadlee Simons / Android Authority Zrzut ekranu Dzięki zawiasowi w kształcie kropli wody spodziewamy się również, że składany produkt Google będzie całkowicie równo po zamknięciu — byłby to kolejny plus w porównaniu z irytującą luką, którą znajdziesz w Samsungu. Głośniki stereo w lewym górnym i prawym dolnym rogu wewnętrznego wyświetlacza mogą usprawiedliwić większe ramki i sprawić, że Pixel Fold będzie idealny do korzystania z multimediów w podróży. wygląda na to, że Pixel Fold nadal będzie wyglądał jak urządzenie premium. Każda połowa telefonu mierzy 5,7 mm, zgodnie z modelem atrapy. Oznacza to, że byłby cieńszy niż Samsung Galaxy Z Fold. Po uwzględnieniu uderzenia aparatu w pomiarze grubość wzrosła do 8,3 mm, ale przynajmniej ma format poziomego paska podobny do serii Pixel 6 i 7. Nie będzie tu żadnego chybotania stołu. Po złożeniu słuchawki prawdopodobnie będzie miał grubość 11,4 mm bez wypukłości aparatu i 14 mm z nim. To wciąż nie jest tak źle jak na telefon tego typu.

Znane specyfikacje i funkcje

Podobnie jak Samsung Galaxy Z Fold 4, składany telefon Google prawdopodobnie będzie miał zamontowany z boku czujnik odcisków palców, który służy również jako przycisk zasilania (przez 9to5Google). Umożliwiłoby to odblokowanie go w ten sam sposób, niezależnie od tego, czy jest otwarty, czy zamknięty. Miejmy nadzieję, że będzie też jakaś forma odblokowywania twarzy, nawet jeśli jest to mniej użyteczna / bezpieczna odmiana, którą Google dostarczył z Pixel 7 i 7 Pro. Podczas kopania w wersji beta Androida 13 QPR1, programista Kuba Wojciechowski ujawnił szczegóły dotyczące układu kamer Pixel Fold. Kod odnosi się do głównego aparatu Sony IMX787, ultraszerokokątnego IMX386 oraz czujnika Samsung S5K3J1 do teleobiektywu i zewnętrznego aparatu do selfie. Nad wewnętrznym wyświetlaczem znajduje się również czujnik IMX355. Podczas gdy 64-megapikselowy IMX787 to nowy flagowy czujnik firmy Sony, pozostałe elementy aparatu są dość znajome. Jednak to oprogramowanie sprawia, że ​​​​zdjęcia Pixel błyszczą, i możemy spodziewać się tej samej magii obliczeniowej od Google. Wszystkie dotychczasowe dowody sugerują, że Pixel Fold będzie wyposażony w Tensor G2 SoC, ten sam układ, który napędza Pixel 7 i 7 Pro. Nie powinno być obaw o wydajność, ponieważ chociaż wewnętrzne procesory Google osiągają niższe wyniki niż najnowsze układy Qualcomm i Apple, wciąż są wystarczająco szybkie, aby zapewnić najwyższą jakość obsługi mobilnej. Spodziewalibyśmy się, że 12 GB pamięci RAM zapewni płynne działanie podczas uruchamiania więcej niż jednej aplikacji obok siebie na dużym wewnętrznym wyświetlaczu. Spekulowano, że Pixel Fold może zawierać obsługę rysika, ale teraz wygląda to mniej pewnie. Oczekuje się również opcji w kolorze czarnym i srebrno-białym, ale mogą one ulec zmianie.

Największa bateria w składanym

Pixel Fold może być po mocnej stronie, według źródeł zbliżonych do sprawy. Chociaż nie ma żadnych konkretów, plotka sugeruje, że Pixel Fold będzie nie tylko szerszy niż jego konkurenci, ale także cięższy. Uważa się, że waga wynika z rozmiaru baterii. Opierając się na plotkach, oczekuje się, że Google może dać Pixelowi Fold największą jak dotąd baterię składaną. Bateria nie będzie miała 5000 mAh, ale rzekomo nie będzie tak daleko.

Ile będzie kosztować Pixel Fold?

Pojawiły się różne liczby, od 1400 do 1800 dolarów. Jeśli specyfikacje, które już omówiliśmy, są dokładne, mamy nadzieję, że Google będzie dążyć do dolnej granicy tego zakresu, aby pozostać konkurencyjnym. Jeśli kosztuje podobną kwotę, co najnowszy Samsung Galaxy Z Fold, prawdopodobnie trudno byłoby go sprzedać. Nakłady na badania i rozwój dla Google nie byłyby tanie, więc wiele będzie zależało od tego, ile firma zamierza odzyskać. Przy odrobinie szczęścia trafienie w ręce konsumentów jak największej liczby jednostek będzie priorytetem, a niższa cena byłaby najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu. Nie licz jednak na to.


Google Pixel Fold: co chcemy zobaczyć

Wygodna forma

OPPO Znajdź wewnętrzny wyświetlacz N2 według pudełkaRobert Triggs / Android Authority Linia Samsung Galaxy Z Fold jest świetna, ale to także definicja kompromisu. Zewnętrzne ekrany są nienaturalnie wysokie i wąskie, a po rozłożeniu otrzymujesz wyświetlacz przypominający tablet zorientowany pionowo. Żaden współczynnik kształtu nie jest idealny. Podobało nam się to, co widzieliśmy z OPPO Find N i jego niedawno ogłoszonym następcą, ponieważ są krótsze, co skutkuje wewnętrznym wyświetlaczem o szerszym współczynniku proporcji, który bardziej przypomina tablet w układzie poziomym. Miejmy nadzieję, że Google weźmie tutaj przykład z książki OPPO i da nam urządzenie, które jest wygodniejsze w trzymaniu i bardziej intuicyjne w obsłudze.

Nowe doświadczenia z oprogramowaniem

Oprócz fajnego czynnika, jednym z najlepszych powodów, dla których warto kupić składany telefon, jest nowe oprogramowanie niedostępne na tradycyjnym sprzęcie. To jest coś, na czym Samsung skupił się z pewnym sukcesem. FlexCam w telefonach Galaxy Z Flip pozwala oprzeć telefon na powierzchni w kształcie litery L do robienia selfie, jak prowizoryczny statyw. Podobnie w przypadku Galaxy Z Fold możesz oglądać wideo lub spotkanie w górnej połowie wyświetlacza, jednocześnie robiąc notatki w dolnej części. Aby Pixel Fold odniósł sukces, Google musi wprowadzić nowatorskie oprogramowanie, które wykracza poza ulepszone funkcje wielozadaniowości i dobrze zoptymalizowane aplikacje na duży ekran – to absolutne minimum oczekiwane od tego urządzenia.

Wsparcie rysika

Galaxy Z Fold 4 z rysikiem S Pen i notatnikiemRyan Whitwam / Android Authority Rozszerzenie poprzedniego punktu — obsługa pióra to coś, co wyróżnia składane urządzenia Samsunga od samego początku. OPPO nie uwzględniło tego w swoim składanym urządzeniu pierwszej generacji, ale poprawiło to za pomocą Find N2. Google dobrze by zrobił, gdyby poszedł w ich ślady i obsługiwał wprowadzanie rysikiem, aby użytkownicy mogli jak najlepiej wykorzystać Pixel Fold i jego potencjał notatnika.

Przystępna cena

Okay, więc wiemy, że prawdopodobnie nie będzie tanio, ale uruchom tę rzecz za ponad 1500 USD i prawdopodobnie jest to DOA. Jeśli Google może trafić w dobre miejsce z przyzwoitym zestawem funkcji i świetnymi aparatami, nie kosztując prawie tyle, co odpowiednik Samsunga, będzie miał szansę. Najbliższe lata mogą być kluczowe dla składanych telefonów. Jeśli mają naprawdę trafić do głównego nurtu, cena musi być odpowiednia. I przez prawo, mam na myśli rozsądnie przystępne, aby ludzie spoza entuzjastów technologii z pieniędzmi do spalenia mogli się zaangażować.

Co najbardziej chcesz zobaczyć na Pixel Fold?

207 głosówObsługa pióra17%Przystępna cena51%Bez zagnieceń22%Nowe funkcje oprogramowania10%Komentarze

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android