Facebook: Zmień adres e-mail – tak to działa

Facebook: Zmień adres e-mail – tak to działa

Źródło obrazu: IMAGO / NurPhoto


Aby zalogować się na Facebooku, potrzebujesz ważnego adresu e-mail. Jeśli adres nie jest już używany lub usunięty, należy również zmienić adres e-mail na Facebooku. Pokazujemy, jak to działa.

Facebook

Adres e-mail jest szczególnie ważny, jeśli zapomniałeś hasła do sieci społecznościowej. Hasło można zresetować za pomocą wiadomości e-mail. Jeśli nie masz już dostępu do odpowiedniej skrzynki pocztowej, będzie to również trudne przy logowaniu do Facebooka.

Zmień adres e-mail na Facebooku

W aplikacji zmieniasz adres e-mail w następujący sposób:

otwiera Aplikacja Facebook na smartfonie z systemem Android lub iPhonie. Steruje trzy punkty aby otworzyć menu. Stuknij w Ikona zębatkiaby przejść do ustawień. Następnie wybierz sekcję “Dane osobowe i informacje o koncie” od. Tutaj znajdziesz punkt “Informacje kontaktowe“.Pod “Dodaj adres e-mail“Możesz zapisać nowe ustawienie. Aby być bezpiecznym, musisz wejść potwierdź hasłem do Facebooka.Następnie możesz wprowadzić nowy adres e-mail w „Informacjach o koncie” jako „ustawić adres główny„. Informacje te będą w przyszłości wykorzystywane do logowania na Facebooku.

Jak założyć nowy adres e-mail na Facebooku

W ten sposób możesz ustawić nowy adres e-mail na Facebooku:

Źródło zdjęcia: GIGA Zaloguj się do swojego profilu. Kliknij strzałkę w prawym górnym rogu i otwórz ustawienia. W sekcji „Ustawienia i prywatność” znajdziesz wiersz „Ogólne”. Tutaj znajdziesz sekcję „Kontakt”. Bieżący adres e-mail znajduje się w tym obszarze. Wybierz „Edytuj” po prawej stronie. Tutaj możesz teraz użyć niebieskiego przycisku oznaczonego „Dodaj kolejny adres e-mail lub numer telefonu“ ustaw nowy adres kontaktowy. Jednocześnie stary adres e-mail, który nie jest już potrzebny, można w ten sposób usunąć. Proces usuwania musi przejść wpis hasła potwierdzone.
adres e-mail na FacebookuŹródło obrazu: GIGA

Po zmianie adresu e-mail otrzymasz wiadomość potwierdzającą. W tej wiadomości znajduje się link. Zmiana zacznie obowiązywać dopiero po kliknięciu łącza.

Zmień adres e-mail do logowania na Facebooku

Oprócz podstawowego adresu e-mail możesz określić inne konta e-mail w sieci społecznościowej. Są one używane przede wszystkim wtedy, gdy zapomniałeś danych dostępowych do swojego konta na Facebooku i nie masz już dostępu do podstawowego adresu e-mail. Alternatywnie możesz wybrać przyjazne kontakty dla tych przypadków, za pomocą których możesz otworzyć Facebooka bez hasła.

W ustawieniach konta w sieci społecznościowej możesz również ustawić, które e-maile chcesz otrzymywać z Facebooka. W ten sposób możesz zapobiec kontaktowaniu się z Tobą przez e-mail w sprawie każdej nowej wiadomości lub zaproszenia do grona znajomych.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android