Problemy ze Spotify i jak je naprawić

Problemy ze Spotify i jak je naprawić

Spotify to jedna z najpopularniejszych usług strumieniowego przesyłania muzyki, oferująca miliony utworów i podcastów dostępnych w różnych gatunkach. Najlepsze jest to, że jest dostępny na każdej platformie i całkowicie darmowy, o ile nie masz nic przeciwko reklamom. Jednak płatna subskrypcja Spotify Premium zapewnia wiele przydatnych dodatków, takich jak możliwość pobierania utworów, lepsza jakość dźwięku, nieograniczone pomijanie utworów i nie tylko. Ale jak każda aplikacja, Spotify ma sporadyczny błąd lub usterkę, a rzeczy nie działają zgodnie z oczekiwaniami. Oto kilka typowych problemów ze Spotify i sposoby ich rozwiązywania.


Problem nr 1: Aplikacja Spotify nie ładuje ani nie odtwarza muzyki

Ryan Haines / Android Authority Każda przerwa w słuchaniu ulubionych list odtwarzania lub podcastów jest irytująca, więc aplikacja Spotify, która się nie ładuje lub nie odtwarza muzyki, jest ogromnym problemem. Oto, co możesz wypróbować, jeśli Spotify nie działa zgodnie z oczekiwaniami. Potencjalne rozwiązania: Spotify może nie działać z powodu problemów z samą aplikacją. Jak każda usługa przesyłania strumieniowego lub strona internetowa, Spotify może od czasu do czasu mieć zaplanowane lub nieplanowane przerwy w działaniu usługi. Więc problem może nie dotyczyć twojego urządzenia. Możesz sprawdzić, czy istnieją powszechne doniesienia o problemach ze Spotify, sprawdzając strony takie jak Down Detector, Down for Everyone lub Just Me. The Stan Spotify Konto na Twitterze udostępnia również aktualizacje, gdy usługa ma jakiekolwiek przestoje. Spotify pozwala użytkownikom pobierać utwory w celu uzyskania dostępu offline, ale w większości przypadków korzystanie z aplikacji wymaga aktywnego połączenia z Internetem. Sprawdź połączenie sieciowe, aby upewnić się, że nie powoduje żadnych problemów. Prostym testem jest otwarcie innej aplikacji lub strony internetowej, która wymaga danych, aby sprawdzić, czy się ładuje. Mamy pomocne przewodniki dotyczące rozwiązywania problemów z Wi-Fi i tego, co zrobić, jeśli telefon nie łączy się z Wi-Fi, jeśli napotkasz problemy z łącznością sieciową. W większości przypadków wystarczy zamknąć i otworzyć aplikację lub wyłączyć i ponownie włączyć urządzenie, aby rozwiązać problem. Jeśli nie, możesz spróbować wyczyścić pamięć podręczną aplikacji lub przeglądarki oraz pliki cookie w systemie Android lub wyczyścić pamięć podręczną na dowolnej platformie, aby sprawdzić, czy problem zniknie. Jeśli nic nie działa, najlepiej usunąć i ponownie zainstalować aplikację. Wyczyszczenie pamięci aplikacji lub jej odinstalowanie spowoduje całkowite zresetowanie aplikacji, więc możesz utracić dane, takie jak zapisane listy odtwarzania, jeśli nie zostaną one zsynchronizowane między urządzeniami. Nie zapomnij zaktualizować aplikacji do najnowszej wersji, ponieważ aktualizacje oprogramowania zwykle zawierają poprawki błędów, które powinny pomóc w rozwiązaniu niektórych problemów.


Problem nr 2: Problemy z dźwiękiem Spotify

etui na słuchawki Nothing Ear 2 ze spotify podcast 3Rita El Khoury / Android AuthoritySpotify to usługa strumieniowego przesyłania dźwięku, więc słaba jakość dźwięku nie jest dużym problemem. Niektórzy użytkownicy zgłaszają trzaski podczas odtwarzania dźwięku lub ogólnie dźwięk niskiej jakości podczas korzystania ze Spotify. Potencjalne rozwiązania: Strumieniowe przesyłanie muzyki nie wymaga szczególnie szybkiego łącza internetowego. Jednak wahania i niestabilne połączenia mogą powodować problemy z jakością dźwięku. Spotify domyślnie ustawia jakość dźwięku na Auto i zmienia ją w zależności od szybkości połączenia. Możesz ustawić jakość dźwięku na określony poziom, aby obejść ten problem. W systemie Android dotknij ikony koła zębatego w prawym górnym rogu, aby otworzyć Ustawieniai wybierz Wysoki z listy rozwijanej obok Strumieniowanie Wi-Fi I Strumieniowanie komórkowe. Subskrybenci Spotify Premium zobaczą również Bardzo wysoko opcja. W systemie iOS przejdź do Ustawienia > Jakość dźwięku i wybierz Wysoki Lub Bardzo wysoko w Strumieniowanie Wi-Fi I Strumieniowanie komórkowe Sekcje. Należy jednak pamiętać, że tandetne prędkości danych mogą zamiast tego powodować buforowanie. Ustawienia oszczędzania danych mogą powodować trzaski i ogólne problemy z jakością dźwięku. Włączenie tego ustawienia automatycznie obniża jakość dźwięku i wyłącza płótna artystów. Jest to przydatne, jeśli martwisz się limitami danych, ale może powodować problemy z jakością dźwięku. A Spotify nie wymaga zbyt dużej ilości danych, więc możesz wygodnie przełączyć się na jedno z wyższych ustawień jakości. Na Androidzie przejdź do Ustawienia (ikona koła zębatego w prawym górnym rogu) i wyłącz Jakość dźwięku w Oszczędzanie danych Sekcja. W systemie iOS przejdź do Ustawienia > Oszczędzanie danych i wyłącz Oszczędzanie danych. Problemy z połączeniem internetowym spowodują również problemy z aplikacjami komputerowymi Spotify. Ale jest inne ustawienie, które możesz włączyć, aby to naprawić. W aplikacji Windows przejdź do Ustawienia i włącz Zgodność aby włączyć akcelerację sprzętową. Na komputerze Mac kliknij Spotify na pasku menu u góry i kliknij Przyspieszenie sprzętowe aby włączyć ustawienie.


Problem nr 3: Nie można dodać plików lokalnych do list odtwarzania Spotify

Interfejs biblioteki SpotifyJoe Hindy / Android AuthoritySpotify umożliwia dodawanie i słuchanie muzyki zapisanej na komputerze stacjonarnym lub smartfonie do list odtwarzania. Niektórzy użytkownicy nie mogą już dodawać lokalnych plików do Spotify. Nie jest to jednak błąd, a opcja nadal istnieje. Spotify zmienił sposób dodawania muzyki do aplikacji. Potencjalne rozwiązania: Zamiast po prostu przeciągać i upuszczać pliki do Spotify na komputerze, musisz wykonać kilka dodatkowych kroków. W aplikacji Windows przejdź do Ustawienia i włącz Pliki lokalne. Kliknij Dodaj źródło aby wybrać foldery z zapisanymi plikami muzycznymi. Na komputerze Mac przejdź do Spotify (pasek menu) > Preferencje > Pliki lokalne i zezwól Spotify na dostęp do Twojej biblioteki iTunes i folderów z zapisaną muzyką. Kroki pozostają takie same jak wcześniej, aby przesłać lokalne pliki audio do Spotify na urządzeniach mobilnych. Iść do Ustawienia > Importuj > Pokaż lokalne pliki audio.


Problem nr 4: Nie można pobrać utworów na Spotify

Interfejs ekranu głównego SpotifyJoe Hindy / Android Authority Subskrybenci Spotify Premium mogą pobierać utwory i podcasty do odtwarzania offline, ale niektórzy użytkownicy nie mogą. Potencjalne rozwiązania: Ta funkcja jest dostępna tylko dla użytkowników Premium, więc upewnij się, że Twoja subskrypcja jest aktywna. Zaloguj się na stronie swojego konta Spotify i sprawdź szczegóły swojej subskrypcji w Twój plan Sekcja. Spotify umożliwia pobieranie utworów na maksymalnie pięć urządzeń, ale obowiązuje limit 10 000 utworów. Może się to wydawać dużo, ale możesz przekroczyć limit, jeśli pobierzesz wiele list odtwarzania i albumów na różne urządzenia. Nie możesz pobrać więcej muzyki, dopóki nie usuniesz pobranej zawartości. Kroki, aby pobrać utwory i listy odtwarzania na Spotify i usunąć je, są zaskakująco takie same. Otwórz listę odtwarzania i dotknij strzałki w dół (przycisk pobierania). Jeśli jest to zapisana lista odtwarzania, zostaniesz zapytany, czy chcesz usunąć ją z pobranych plików. Jeśli pobrałeś swój Lubiane piosenkiotwórz listę odtwarzania i wyłącz Pobierz utwory. Wykonanie tego indywidualnie zajmie trochę czasu, ale możesz wybrać, co chcesz zachować. Jeśli jednak chcesz usunąć całą pobraną zawartość i zacząć od nowa, przejdź do Ustawienia (ikona koła zębatego), przewiń w dół do Składowanie sekcję i stuknij Usuń wszystkie pobrane pliki.

Pobieranie utworów może być również niemożliwe, jeśli urządzenie nie ma wystarczającej ilości miejsca. Spotify zaleca posiadanie co najmniej 1 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej i więcej, jeśli pobierasz dużo utworów. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak zwolnić miejsce, jeśli napotkasz ten problem.


Problem nr 5: Funkcje Spotify Premium nie działają

Baner reklamowy Spotify PremiumJoe Hindy / Android AuthoritySpotify ma mnóstwo opcji subskrypcji Premium, od planów Duo i planów rodzinnych po znacznie tańsze plany dla studentów. Subskrypcja zapewnia dostęp do odtwarzania offline, wyższej jakości dźwięku, doświadczenia bez reklam i nie tylko. Jeśli masz subskrypcję, ale nie widzisz tych funkcji, oto, co możesz spróbować naprawić. Potencjalne rozwiązania: najpierw upewnij się, że masz aktywną subskrypcję. Przejdź do strony konta Spotify i sprawdź szczegóły swojej subskrypcji w Twój plan Sekcja. Jeśli widzisz, być może zalogowałeś się na niewłaściwe konto Spotify za darmo. Pamiętaj, aby użyć tej samej metody logowania, co podczas rejestracji. Jeśli więc zrobiłeś to za pomocą Facebooka, Google lub Apple ID, zaloguj się w ten sam sposób. Jeśli dane logowania są prawidłowe, przejdź do Sprawdź swój status płatności aby sprawdzić, czy płatność jest oczekująca lub nie powiodła się. Jeśli widzisz aktywną subskrypcję, Spotify zaleca po prostu wylogowanie się i ponowne zalogowanie. Gdy ktoś zaprasza Cię do planu Duo lub Family, główny właściciel konta ma kontrolę i mógł przypadkowo cofnąć Ci dostęp. Sprawdź, czy nie zostałeś usunięty z planu. Spotify automatycznie usunie Cię również z planu, jeśli nie zweryfikujesz swoich danych, takich jak adres, w ciągu siedmiu dni od otrzymania e-maila weryfikacyjnego. Pamiętaj, że jeśli weryfikacja się nie powiedzie lub nie odpowiesz w ciągu tygodnia, nie będziesz mógł dołączyć do innego planu Duo lub Family przez 12 miesięcy. Jeśli nie możesz znaleźć pobranych utworów, istnieje kilka powodów, dla których Spotify mógł je automatycznie usunąć. Stanie się tak, jeśli nie będziesz online przez 30 dni lub pobierzesz muzykę na pięć innych urządzeń. Dzięki temu drugiemu Spotify automatycznie usunie pobrane pliki z urządzenia, które było ostatnio używane. Możesz też nie znaleźć utworów, jeśli zmieniłeś regiony, ponieważ obowiązują ograniczenia regionalne. Pobrane utwory mogą również zniknąć, jeśli używasz karty microSD do przechowywania w telefonie, który już nie działa.


Problem nr 6: Nie można znaleźć list odtwarzania Spotify

Shokz openrun pro ze spotifyRyan Haines / Android Authority Być może spędziłeś wiele godzin na tworzeniu doskonałych list odtwarzania, które możesz udostępniać lub upubliczniać. Więc może to być frustrujące, jeśli nie możesz ich już znaleźć. W większości przypadków listy odtwarzania Spotify znikają z powodu przypadkowego usunięcia. Na szczęście Spotify ma sposób na szybkie ich przywrócenie. Potencjalne rozwiązania: Zaloguj się na swoje konto w serwisie Spotify, kliknij ikonę profilu w prawym górnym rogu i przejdź do Konto > Odzyskane listy odtwarzania (w menu po lewej stronie). Spotify przechowuje listę wszystkich usuniętych list odtwarzania przez 90 dni. Kliknij Przywrócić aby odzyskać listę odtwarzania.


Problem nr 7: Nie można połączyć Spotify z telewizorem lub inteligentnym głośnikiem

Dwa głośniki JBL Connect, jeden niebieski, jeden czarny, po obu stronach telefonu odtwarzającego muzykę z aplikacji Spotify.Ryan Haines / Android AuthoritySpotify Connect umożliwia przesyłanie dźwięku z jednego urządzenia na drugie, kontrolując je z dowolnego telefonu, tabletu, zegarka lub komputera połączonego z Twoim kontem. Jest to integralna funkcja, która pozwala słuchać list odtwarzania Spotify na dowolnych inteligentnych głośnikach, telewizorach, konsolach lub streamerach multimedialnych obsługujących Connect. Potencjalne rozwiązania: Pamiętaj, że urządzenie, z którego chcesz słuchać muzyki, musi być podłączone do tej samej sieci Wi-Fi, co urządzenie sterujące. Twoje urządzenie docelowe mogło przerwać Wi-Fi z powodu słabego sygnału lub przeciążonego routera. W szczególności routery Wi-Fi 5 mogą mieć problemy z dziesiątkami połączeń w nowoczesnych domach, w którym to przypadku może być konieczne odłączenie niektórych produktów lub aktualizacja do routera z Wi-Fi 6. Gdy aplikacja wykryje kompatybilne głośniki i inne urządzenia, A Dostępne urządzenia będzie widoczny w lewym dolnym rogu na urządzeniach mobilnych i prawym dolnym rogu na komputerach. jeśli Dostępne urządzenia nie ma ikony, przejdź do Ustawień i wybierz Pokaż dostępne urządzenia. Jeśli nie widzisz urządzenia docelowego na tej liście, upewnij się, że jest włączone i połączone z tą samą siecią Wi-Fi. Pamiętaj, że niektóre urządzenia, takie jak głośniki Echo, wymagają dodatkowych czynności.


Przewodniki Spotify i znane problemy

nic uszu 2 pąki ze spotifyRita El Khoury / Android Authority Jeśli napotkasz więcej problemów, Spotify ma bieżącą listę bieżących problemów. Możesz sprawdzić, czy Twój problem znajduje się na liście. A Spotify aktualizuje moduł śledzący za każdym razem, gdy potwierdzi i naprawi zgłoszony problem. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android