Facebook blokuje osoby, które nie aktywowały ochrony Facebook

Facebook blokuje osoby, które nie aktywowały ochrony Facebook

Na początku marca grupa użytkowników Facebooka otrzymała tajemniczy, przypominający spam e-mail zatytułowany „Twoje konto wymaga zaawansowanych zabezpieczeń usługi Facebook Protect” i informujący ich, że muszą włączyć funkcję ochrony Facebooka (co mogli zrobić, naciskając przycisk w wiadomości e-mail) przed określoną datą, w przeciwnym razie zostaną zablokowane na swoim koncie. Według Facebooka program jest „programem bezpieczeństwa przeznaczonym dla grup osób, które są bardziej narażone na ataki złośliwych hakerów, takich jak obrońcy praw człowieka, dziennikarze i urzędnicy państwowi”. Ma on na celu zapewnienie, że te konta są monitorowane pod kątem zagrożeń hakerskich i że są chronione przez uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA). Niestety wiadomość e-mail, którą wysłał Facebook z adresu [email protected], przypominała dość powszechną formę spamu, więc prawdopodobnie wiele osób ją zignorowało. To właściwie nie był spam. W rzeczywistości to było prawdziwe. Pierwszym terminem dla wielu ludzi był czwartek, 17 marca. A teraz nie mają dostępu do swoich kont na Facebooku — i mają problemy z procesem, który zapewnił im Facebook, aby ich odzyskać. Ci, którzy nie aktywowali Facebook Protect przed upływem terminu, najwyraźniej otrzymują wiadomość wyjaśniającą, dlaczego nie mogą wejść na ich konta i zaoferować pomoc w jej włączeniu. Jednak nie zawsze działa:

Na Twitterze i innych portalach społecznościowych pojawiło się wiele skarg, że ludzie są blokowani ze swoich kont, nawet jeśli mają odpowiednie zabezpieczenia. Niektórzy twierdzą, że ich tekstowe 2FA po prostu nie działa:

Inni skarżyli się, że nie mogą przejść procesu aktywacji nawet przed upływem terminu, przez co są skutecznie zablokowani na swoich kontach:

Skontaktowaliśmy się z firmą i zapytaliśmy, czy mają jakieś sugestie dla tych, którzy są zablokowani, ponieważ nie można uzyskać dostępu do ich kont chronionych przez Facebook. Powiadomimy Cię, jeśli otrzymamy odpowiedź.
Aktualizacja: Nathaniel Gleicher, szef polityki bezpieczeństwa w Meta, spółce macierzystej Facebooka, tweetował 18 marca, że „Przyglądamy się odosobnionym przykładom, w których ludzie mogą potrzebować pomocy przy zapisywaniu się do programu”.
Aktualizacja 21 marca 2022, godz. 9:20 ET: Ten artykuł został pierwotnie opublikowany 18 marca 2022 r. i został zaktualizowany, aby dodać oświadczenie Facebooka.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android