Czym jest sztuczna inteligencja Jaspera?  Funkcje, plany, ceny i wiele więcej

Czym jest sztuczna inteligencja Jaspera? Funkcje, plany, ceny i wiele więcej

W ciągu ostatniego roku świat generatywnej sztucznej inteligencji szybko się zmienił, ale większość szumu wokół niego skupiła się wokół chatbotów i generatorów obrazów AI. I chociaż ChatGPT i Gemini służą kreacjom, nie robią zbyt wiele, jeśli chodzi o poprawę koordynacji zespołu i produktywności. Poznaj Jasper, platformę AI, która ułatwia korzystanie z generatywnej sztucznej inteligencji kreatywnym profesjonalistom z branży marketingowej. Jasper ma nadzieję usprawnić tworzenie kampanii marketingowych, e-maili, postów na blogach, a nawet kont w mediach społecznościowych i zarządzanie nimi. Na pozór może wydawać się podobne do istniejących narzędzi AI, takich jak ChatGPT, ale Jasper oferuje kilka funkcji, których nie znajdziesz gdzie indziej.

Co to jest Jasper AI i jak działa?

jasper generuje nagłówek z tekstuJasper to pakiet oprogramowania AI, który pomaga w typowych zadaniach zwiększających produktywność, takich jak tworzenie treści marketingowych i podsumowywanie notatek ze spotkań. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z chatbota takiego jak ChatGPT, wiesz już, czego się spodziewać po konwersacyjnej stronie Jaspera. Możesz zadawać pytania, generować podpisy do postów w mediach społecznościowych lub podsumowywać długie fragmenty tekstu. Jednak Jasper oferuje znacznie więcej niż prosty interfejs czatu. Może także udostępniać zasoby całej firmy, takie jak przewodniki po stylu, i oferować pojedynczy pulpit nawigacyjny, z którego można tworzyć różne zasoby marketingowe. Każdy w firmie może uzyskać dostęp do tych narzędzi, aby tworzyć treści pasujące do głosu marki. Jasper ułatwia dużym zespołom marketingowym generowanie treści na różne platformy. Możesz na przykład określić ton komunikacji odpowiedni dla Twojej marki i określonych terminów, takich jak nazwy produktów i terminy specyficzne dla firmy. Następnie Jasper wykorzysta te informacje do stworzenia treści stanowiących idealne połączenie humoru, informacji i profesjonalizmu. W planach wyższej klasy Jasper może również monitorować wydajność Twojego bloga lub kont w mediach społecznościowych i oferować sugestie dotyczące ulepszenia przyszłych treści. Jasper może generować zarówno tekst, jak i obrazy, umożliwiając tworzenie postów w mediach społecznościowych bez korzystania z dwóch różnych usług. Oferuje także szereg szablonów w wielu kategoriach, w tym posty na blogu, listy, skrypty wideo, wątki na Twitterze, nagłówki Google Ads i całe kampanie marketingowe. Wybranie dowolnej z tych opcji spowoduje również uzyskanie dodatkowych opcji dostosowywania. Na przykład możesz zmienić długość lub określić ton tekstu za pomocą kilku kliknięć. Pod maską Jasper wykorzystuje zastrzeżony model dużego języka AI. To powiedziawszy, firma opiera się również na rodzinie modeli językowych GPT, w tym GPT-4.

Dla kogo jest Jasper AI?

natychmiastowe generowanie treści jasperJasper AI obsługuje firmy i profesjonalistów z branży kreatywnej, szczególnie w marketingu, mediach i podobnych branżach. Jest podobny do pakietów produktywności AI, takich jak Microsoft 365 Copilot i Gemini for Workspace, ponieważ próbuje zautomatyzować czasochłonny proces tworzenia, przeglądania i edytowania treści. Indywidualni użytkownicy nie odniosą tak dużej wartości z platformy, ale Jasper stara się również zaspokoić ich potrzeby. W swojej istocie Jasper jest asystentem pisarskim, który obiecuje dostarczać treści zgodne z marką i wizerunkiem firmy. Jest to obszar, w którym zwykłe chatboty, takie jak ChatGPT, mają problemy, ponieważ nie mają zbyt dużej pamięci między sesjami. Nawet jeśli korzystasz z zaawansowanych funkcji, takich jak niestandardowe GPT OpenAI, nie zintegrują się one tak dobrze Jasper z przepływem pracy w Twojej firmie. Jasper pomaga tworzyć treści zgodne z tożsamością i wizerunkiem Twojej marki, bez konieczności wpisywania za każdym razem długich podpowiedzi. Możesz na przykład przesłać pojedynczy brief marketingowy, a Jasper wygeneruje na jego podstawie wiele form treści. W przypadku większości innych platform AI trzeba ręcznie zażądać każdego zasobu, a nawet podać instrukcje dotyczące treści zgodnych z tożsamością Twojej marki. Jasper automatyzuje cały ten proces. Nawet jeśli nie potrzebujesz pełnej automatyzacji, Jasper oferuje integracje z Dokumentami Google, Chrome, Microsoft Word i innymi aplikacjami zwiększającymi produktywność. Umożliwi to dostęp do chatbota Jaspera na pasku bocznym, gdzie możesz poprosić go o korektę istniejącego dokumentu lub wygenerowanie dodatkowych akapitów w trakcie pisania.

Jasper AI vs ChatGPT: Jak się porównują?

CzatGPT zdjęcie stockowe 73Calvin Wankhede / Android Authority Chociaż Jasper i ChatGPT są przykładami generatywnej sztucznej inteligencji, nie są to konkurencyjne usługi. Dzieje się tak, ponieważ główna wartość Jaspera pochodzi z jego pulpitu nawigacyjnego, który umożliwia generowanie tekstu, monitorowanie wydajności treści i nie tylko. Tymczasem ChatGPT służy jako chatbot, który może odpowiadać na merytoryczne pytania i generować treści. Dzięki ChatGPT każdy nowy czat jest jak puste płótno — nie oferuje zbyt wiele w zakresie funkcji i szablonów copywritingu. Nie można się też wiele dowiedzieć o marce firmy czy preferowanym stylu pisania. To sprawia, że ​​jest to doskonałe narzędzie AI ogólnego przeznaczenia, ale aby wydobyć z niego najlepsze wyniki, musisz opanować sztukę szybkiej inżynierii. Jasper oferuje pulpit nawigacyjny z szablonami i opcjami dostosowywania, podczas gdy ChatGPT oferuje prostszy interfejs tekstowy. Jasper stara się bardziej bezpośrednio służyć kreatywnym profesjonalistom, oferując pulpit nawigacyjny z suwakami i menu rozwijanymi, które umożliwiają dostosowywanie treści bez bezpośredniego instruowania sztucznej inteligencji. Podsumowując, ani ChatGPT, ani Jasper nie są lepsze, ponieważ zaspokajają różne potrzeby i nie zawsze pokrywają się pod względem funkcji. Na przykład ChatGPT jest o wiele cenniejszym narzędziem dla programistów, ponieważ Jasper nie oferuje żadnych narzędzi specyficznych dla kodowania.

Plany i ceny Jasper AI

Poziomy subskrypcji cenowej Jasper
Ponieważ Jasper obsługuje głównie firmy i profesjonalistów, nie oferuje darmowego poziomu.
Jasper oferuje trzy poziomy cenowe, a mianowicie Creator, Pro i Business. Cena rośnie między poziomami, ale zyskujesz także więcej funkcji, szczególnie w warstwie Biznes, która dodaje wspólne przepływy pracy i narzędzia do zarządzania zespołem. CreatorProBusinessCena miesięczna
Twórca 39 USD na użytkownika
Pro 59 USD na użytkownika
Biznes indywidualny
Docelowy użytkownik
TwórcaIndywidualni
ProMałe firmy
BiznesDuże firmy, przedsiębiorstwa
Ograniczenia
TwórcaTylko pojedynczy użytkownik, bez generowania grafiki
ProDo pięciu użytkowników, trzy głosy marki, 10 zasobów wiedzy
BiznesBrak, nieograniczone wykorzystanie

Wersja próbna Jasper AI: oto jak z niej korzystać za darmo!

Z wielu narzędzi AI można korzystać bezpłatnie, więc możesz być rozczarowany, gdy usłyszysz, że będziesz musiał płacić miesięczną opłatę za Jaspera. Jednak w rzeczywistości nie jest to niezwykłe; konkurencyjne usługi zwiększające produktywność, takie jak Microsoft 365 Copilot i Gemini for Workspace, również będą kosztować co miesiąc. Na szczęście Jasper oferuje miesięczny okres próbny planów Creator i Pro, który umożliwia bezpłatne korzystanie ze wszystkich funkcji sztucznej inteligencji platformy. Aby się zarejestrować, będziesz potrzebować karty kredytowej, ale to jedyny minus.


Często zadawane pytania

Czy Jasper AI może napisać książkę? Tak, Jasper ma narzędzie do pisania opowiadań, ale możesz też poprosić sztuczną inteligencję o napisanie całej książki w częściach. Czy Jasper AI korzysta z GPT 3? Jasper AI korzysta z własnego modelu językowego, który w pewnym stopniu opiera się również na GPT-3.5 i GPT-4. Czy Jasper AI ma aplikację? Jasper AI nie oferuje aplikacji na smartfony, ponieważ jest to narzędzie internetowe, ale ma rozszerzenie do Chrome i integrację z Dokumentami Google i Wordem. Czy Google może wykryć treści Jasper AI? Nie jest jasne, czy Google wdrożyło już narzędzia do wykrywania AI, ale może się to zmienić w przyszłości. Czy Turnitin może wykryć Jasper AI? Tak, Turnitin najprawdopodobniej może wykryć Jasper AI, ponieważ w pewnym stopniu wykorzystuje model języka GPT-4. Uwagi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android