Blokuj reklamy YouTube na Androidzie – oto jak to zrobić

Blokuj reklamy YouTube na Androidzie – oto jak to zrobić

Reklamy na YouTube mogą w pewnym momencie być bardzo irytujące na Twoim smartfonie lub tablecie. Tutaj pokażemy Ci, jak zablokować reklamy na urządzeniach mobilnych.

Android: Omiń reklamy YouTube dzięki NewPipe

Aplikacja NewPipe na Androida wyświetla filmy z YouTube bez reklam. Ale nie znajdziesz go w „Sklepie Google Play”. Nadal możesz zainstalować aplikację za pośrednictwem sklepu z aplikacjami typu open source o nazwie F-Droid:

Otwórz stronę internetową F-Droid i kliknij „Pobierz F-Droid”, dotknij pliku APK i potwierdź instalację. Być może będziesz musiał zezwolić na instalację nieznanych aplikacji. Otwórz F-Droid i dotknij w prawym dolnym rogu Symbol szkła powiększającego i wyszukuje „nowa rura„Dotknij „Interfejs YouTube NewPipe Slim” i potwierdź instalację. Prawdopodobnie będziesz musiał ponownie potwierdzić, że F-Droid może instalować inne aplikacje. Dzięki NewPipe możesz teraz oglądać filmy z YouTube bez reklam. Nie ma jednak możliwości połączenia się z kontem YouTube i uzyskania dostępu do list odtwarzania. Komentowanie też nie działa. Możesz jednak subskrybować kanały tutaj również bez rejestracji.
W ten sposób instalujesz NewPipe poprzez sklep F-Droid.  (Źródło obrazu: GIGA)W ten sposób instalujesz NewPipe poprzez sklep F-Droid. (Źródło obrazu: GIGA)

Na swoim komputerze możesz zablokować reklamy YouTube w następujący sposób:

Bez reklam: aplikacja Grayjay jako alternatywa dla YouTube i Newpipe

W przypadku smartfonów z Androidem aplikacja Grayjay to kolejna opcja, która nie wyświetla reklam. Został opracowany wspólnie przez stosunkowo znanego YouTubera technologicznego Louisa Rossmanna. Może w zasadzie robić wszystko, co aplikacja YouTube, a nawet więcej: możesz określić, które karty mają być wyświetlane i gdzie (listy odtwarzania, widok główny, historia, pliki do pobrania). W razie potrzeby aplikacja może jednocześnie wyświetlać filmy z innych platform, takich jak Rumble, Odysee, PearTube, SoundCloud, Patreon i Twitch (niektóre są wciąż w fazie beta). Istnieje również druga alternatywna sekcja komentarzy o nazwie „Polycentryczna”, która jest widoczna tylko dla użytkowników aplikacji Grayjay. Aplikacja doskonale radzi sobie z typowymi funkcjami YouTube.

Szary Jaj

Adguard: Adblocker dla reklam YouTube na Androida

Alternatywnie możesz skonfigurować DNS na swoim telefonie komórkowym, który będzie następnie używany do całego dostępu do Internetu i który następnie automatycznie odfiltruje żądania reklam. W ten sposób możesz także zablokować reklamy w innych aplikacjach lub na stronach internetowych. Działa to w ten sposób:

─ umrzeć Ustawienia.Dotknij „Sieć i Internet“ > „Zaawansowany“ > „Prywatny DNS— Na urządzeniach Samsung dotknij „zamiast tego”.spinki do mankietów“ > „Więcej ustawień połączenia“ > „Prywatny DNS„Wybierz pierwszy”.Nazwa hosta prywatnego dostawcy DNS— spędzić tam DNS.adguard.com (zwróć uwagę na wielkie i małe litery) i dotknij „”.Ratować„Potem nie będziesz widzieć reklam na YouTube i stronach internetowych lub przynajmniej będzie ich znacznie mniej.
Jak skonfigurować DNS, aby blokował reklamy.  (Źródło obrazu: GIGA)Jak skonfigurować DNS, aby blokował reklamy.  (Źródło obrazu: GIGA)Jak skonfigurować DNS, aby blokował reklamy. (Źródło obrazu: GIGA)

Co blokuje Adguard?

Według twórców „AdGuard DNS” blokuje reklamy, moduły śledzące i treści dla dorosłych (źródło: adguard-dns.io). W pewnych okolicznościach strony internetowe zawierające treści erotyczne mogą również zostać zablokowane lub wyświetlać się ze zmniejszoną częstotliwością w wynikach wyszukiwania.

Wskazówki dotyczące czytania

Marka Kratzenberga

Użyj Invidious

Invidious to interfejs użytkownika YouTube. Jeśli masz Raspberry Pi działające w domu, możesz hostować na nim usługę, a następnie uzyskać dostęp do alternatywnego interfejsu użytkownika ze wszystkimi urządzeniami w sieci. Kanał YouTube „Sempervideo” pokazuje, jak zainstalować interfejs użytkownika:

Sprawdź także jego drugi film, w którym wskazuje, co zrobić, jeśli instalacja Invidious nie działa.

Alternatywa: YouTube-Premium kaufen

Jeśli często korzystasz z YouTube'a, możesz rozważyć wykupienie subskrypcji premium. Spowoduje to również usunięcie reklam. O tym, ile to kosztuje, możesz przeczytać tutaj:

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

A

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android