Alarm Androida nie dzwoni?  Oto jak to zrobić ponownie

Alarm Androida nie dzwoni? Oto jak to zrobić ponownie

Dzięki smartfonom możesz teraz obejść się bez klasycznego radia lub radiowego budzika. Czasami zdarza się, że w przypadku smartfonów z Androidem budzik nie dzwoni. Co może być tego przyczyną i co można zrobić, aby temu zapobiec?

Wersja:12

Języki: niemiecki, angielski

Wydanie:01.10.2003

Licencja: bezpłatna

Powinieneś móc polegać na budziku w smartfonie, w końcu nie chcesz zaspać. W przypadku niektórych smartfonów nieprawidłowe ustawienie może spowodować, że alarm nie będzie dzwonił, na przykład w przypadku Samsunga.

Budzik Androida nie dzwoni o żądanej godzinie – to może być powód

W przypadku niektórych aplikacji budzika alarm jest wyciszony gdy cały smartfon jest wyciszony. Zwykle jednak dźwięk alarmu powinien wyłączać się również po wyłączeniu dźwięku w telefonie komórkowym. Jeśli masz urządzenie Samsung Galaxy, sprawdź następujące ustawienie, jeśli alarm nie działa:

otwiera aplikacja zegar. Stuknij w trzy punktyaby otworzyć menu. kontroluje Pomysły Na. Upewnij się, że opcja “Wycisz alarm, gdy dźwięk systemowy jest wyłączony” jest niepełnosprawny. Jeśli ustawienie jest aktywne, wyłącza się za pomocą kontrolera.

Możesz również znaleźć tę opcję w innych aplikacjach budzika, które nie są oferowane przez firmę Samsung. Jeśli żadne odpowiednie ustawienie nie jest aktywowane, może to być tylko mały błąd w systemie lub w aplikacji budzik, który często przechodzi naprawić ponowne uruchomienie telefonu liście. Aby być bezpiecznym, powinieneś również wyczyścić pamięć podręczną aplikacji i dane aplikacji budzika w ustawieniach Androida.

Więcej rozwiązań

W większości aplikacji budzika można korzystać z funkcji budzika na określone dni ustawić. Sprawdź więc, czy funkcję można wyłączyć dla poszczególnych dni tygodnia, w których wystąpił alarm. Wadliwy dźwięk alarmu może również spowodować, że smartfon pozostanie cichy w żądanym czasie. Jeśli na przykład używasz własnych dźwięków, ustawiony plik dźwiękowy mógł zostać usunięty ze smartfona lub przeniesiony. Jeśli budzisz się za pośrednictwem usługi przesyłania strumieniowego, problemy z połączeniem internetowym lub bezpośrednio z usługą przesyłania strumieniowego mogą oznaczać, że nie jesteś obudzony. Wypróbuj inny dźwięk alarmu.

Wskazówki dotyczące czytania

Marco Kratzenberga

Sprawdź także ustawienia aplikacji zegarka, aby zobaczyć, czy taka istnieje wystarczającą głośność dla dźwięku alarmu Jest. Budzik może być wyciszony lub po prostu zbyt cichy.

Więcej rozwiązań problemów z aplikacją budzika:

Czas na urządzeniu musi być prawidłowy. W innym miejscu wyjaśniamy, jak ustawić prawidłową godzinę i strefę czasową na smartfonie z Androidem. Upewnij się, że Bateria smartfona jest wystarczająco naładowana jest, aby smartfon nie wyłączył się tak po prostu z dnia na dzień. Jeśli urządzenie jest wyłączone, budzik również nie zadziała. Możliwe, że twoje Smartfon podłączony do głośnika Bluetoothkto jest w innym pokoju Alarm mógłby wtedy zagrać na nim i po prostu byś go nie usłyszał. Również Opcje oszczędzania energii może uniemożliwić prawidłowe dzwonienie aplikacji budzik. Jeśli używasz odpowiedniego ustawienia, upewnij się, że ustawiłeś wyjątek dla funkcji alarmu. W rzadkich przypadkach również błędy za problemy odpowiedzialny. Na przykład w 2021 roku błąd w aplikacji budzika Google spowodował, że wielu użytkowników zaspało (źródło: Google WatchBlog).

Jeśli smartfon nadal nie reaguje po ustawieniu alarmu, wypróbuj alternatywną aplikację budzika. Możesz także zresetować swój smartfon. Może to rozwiązać problem, ale spowoduje utratę danych i ustawień. Dlatego wcześniej utwórz kopię zapasową urządzenia z Androidem.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android