Zapłać pierścieniem: jak to działa z Pagopace

Zapłać pierścieniem: jak to działa z Pagopace

Nie musisz już wyciągać portfela, żeby zapłacić przy kasie. Nie potrzebujesz więc karty debetowej ani gotówki. Oprócz smartfona do płacenia można także używać pierścienia.

Jak działa płacenie inteligentnym pierścieniem i na co należy zwrócić uwagę? To działa z pierścieniem „Pagopace”.. Ta elegancka biżuteria została zaprezentowana jakiś czas temu w programie telewizyjnym „Die Höhle der Löwen” (więcej na ten temat na FAZ.net) i jest już dostępna dla wszystkich zainteresowanych naszym własnym sklepem internetowym (do sklepu Pagopace). Cena pierścienia płatniczego różni się w zależności od modelu i koloru 99 euro lub 119 euro.

Pagopace: skonfiguruj pierścień płatniczy i połącz się z bankiem

Na stronie zamówienia znajduje się pomoc dotycząca określenia prawidłowego rozmiaru pierścionka. Płatność pierścionkiem działa tak samo jak smartfonem czy kartą kredytową poprzez interfejs NFC. Do pierścienia nie jest wymagana bateria. Wizualnie pierścionek płatniczy nie odbiega od innych, niefunkcjonalnych elementów biżuterii na palcu. Aby móc płacić Pago, musisz najpierw skonfigurować pierścień. W tym celu jest on powiązany z kontem bankowym. Obecnie działa to z tymi dostawcami:

Karta kredytowa lub debetowa Comdirect. Karta Visa z wybranych Volksbanków (pur EG, Kolonia Bonn, Kraichgau, Neu-Ulm, Aachener Bank, Lahr, Freiburg, w Bergisches Land, Lahn-Dill, RheinAhrEifel). Za pośrednictwem aplikacji „Curve” z kartą Mastercard lub Visa z innych banków (do Curve). Nie masz dostępnej karty kredytowej? Następnie dostawca poleca wirtualną kartę przedpłaconą w aplikacji VIMPay (do VIMpay).

Konto bankowe jest powiązane z pierścionkiem poprzez potwierdzenie zamówienia. W e-mailu potwierdzającym znajdziesz przycisk „Podłącz Pago do karty płatniczej„. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wprowadzić numer karty kredytowej lub debetowej. Następnie potwierdzasz „Ogólne Warunki”. Metodami płatności można zarządzać i zmieniać je później za pomocą aplikacji „Fidesmo” (pobierz na Androida | pobierz na iOS). Konfiguracja pierścienia jest również opisana przez dostawcę w filmach na YouTube:

Jeśli korzystasz z wirtualnej karty kredytowej VIMpay, skonfigurujesz pierścień za pośrednictwem aplikacji VIMpay. Aby to zrobić, przejdź do obszaru „Urządzenia do noszenia” i skonfiguruj „Fidesmo Pay”. Postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami, aby aktywować kartę kredytową dla pierścionka.

Zapłać pierścieniem: jak to działa

Następnie musisz zdobyć pierścień aktywować się. Ma to na celu uniemożliwienie innym możliwości płacenia nim, jeśli na przykład paczka zaginie podczas wysyłki. Za to dostajesz kod QR, który towarzyszy pierścionkowi. Wystarczy zeskanować kod (tak to działa na Androidzie), aby zostać przekazany do aplikacji Fidesmo. Tam możesz potwierdzić aktywację.

Po skonfigurowaniu pierścienia i wprowadzeniu danych bankowych możesz nim płacić w dowolnym terminalu POS obsługującym technologię NFC. Niezbędne w procesie płatności dłoń zaciśnięta w pięść stać się. Nie wystarczy więc przy kasie położyć rękę płasko na czytniku. W przypadku płatności o wartości 50 euro i więcej wystarczy wprowadzić kod PIN. W tym celu użyj kodu powiązanej karty kredytowej.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech