Kiedy przypada następny dzień ostrzeżenia w 2023 r. i co się stanie?

Kiedy przypada następny dzień ostrzeżenia w 2023 r. i co się stanie?

W zeszłym roku w grudniu odbył się ogólnokrajowy dzień ostrzeżenia. Odpowiednie ostrzeżenie dotyczące testów zostanie również ogłoszone na rok 2023. Kiedy nadejdzie ten czas, co się stanie i o czym należy pamiętać?

Już prawie czas. Według BBK Bundu następuje dzień ostrzeżenia co roku w drugi czwartek września a także w roku 2023. Datą ogólnopolskiego dnia ostrzeżenia jest rok 2023 w czwartek 14 września. Wskazać 11:00 czy się zaczyna.

Dzień ostrzeżenia 2023 w Niemczech: alarm testowy na smartfonie i nie tylko

W dniu ostrzeżenia musisz być przygotowany na kilka działań:

To będzie różne ostrzeżenia daj Ostrzeżenie testowe zostanie wysłane bezpośrednio na Twój smartfon. Jest jedno i drugie powiadomienie tekstowe jak i jeden Dźwięk alarmuJeśli więc w połowie września Twój smartfon niespodziewanie zadzwoni, oznacza to, że nie złapałeś wirusa i urządzenie nie jest uszkodzone. Jest to raczej znak, że Twój smartfon jest przygotowany na katastrofy i może Cię ostrzec w sytuacjach awaryjnych. Dźwięk alarmu w smartfonie można włączyć, potwierdzając komunikat na ekranie wyłączony Aby powiadomienia mogły być odbierane, smartfon musi mieć aktywowaną funkcję „Cell Broadcast”. Jeśli nie chcesz otrzymywać ostrzeżeń awaryjnych dotyczących urządzenia, możesz wyłączyć tę funkcję, ale nie będziesz informowany, jeśli coś wydarzyło się w Twojej okolicy. Tutaj dowiesz się, jak i czy działa transmisja komórkowa na Twoim smartfonie: Aktywacja i dezaktywacja transmisji komórkowej na iPhonie | Włącz i wyłącz transmisję komórkową na Androidzie. Przegląd wielu kompatybilnych urządzeń można znaleźć w BKK Bund.
Tak wygląda ostrzeżenie na iPhonie (źródło zdjęcia: IMAGO / Marc John) Aby ostrzeżenie zadziałało na smartfonie, urządzenie musi nie w przypadku komórkowej sieci danych być podłączonym. Wystarczy aktualna wersja mobilnego systemu operacyjnego, także poprzez aplikacje ostrzegawcze i nie tylko telewizory jak również Radia będą ostrzeżenia próbne.W regionie uczestniczące okręgi mogą wysyłać dodatkowe ostrzeżenia, na przykład za pośrednictwem Alarmy syren lub głośników. O tym, gdzie w Twojej miejscowości wydawane są ostrzeżenia, możesz dowiedzieć się w swoim ratuszu, straży pożarnej lub urzędzie ochrony przeciwpożarowej.O godzinie 11:45 powinno zostać ogłoszone zezwolenie być wysyłane za pośrednictwem odpowiednich urządzeń. Jednak informacja o całkowitym wyczyszczeniu nie jest wysyłana do smartfona za pośrednictwem „transmisji komórkowej”, ponieważ nie jest to jeszcze technicznie możliwe.

W ubiegłym roku dzień ostrzeżenia ze względów technicznych musiał zostać przesunięty na grudzień. Oto jak to wyglądało w 2022 roku:

Tak ostrzega się w Niemczech

Za ogólnokrajowym alarmem testowym stoją rządy federalne i stanowe, a także Federalny Urząd Ochrony Ludności i Pomocy w przypadku Katastrof (BKK). Dzień ostrzeżenia ma na celu uwrażliwić mieszkańców i zwrócić ich uwagę na fakt, że w Niemczech istnieją odpowiednie możliwości ostrzegania przed katastrofami. Ponadto infrastruktura techniczna ma zostać przetestowana pod kątem sytuacji awaryjnych. W niektórych regionach ostrzeżenia mogą być wyświetlane specjalnie na smartfonach, na przykład w przypadku klęsk powodziowych i innych lokalnych zagrożeń, takich jak szaleństwa.

Czy muszę przygotować się na alarm testowy?

Nie musisz się przygotowywać. Należy jednak upewnić się, że na smartfonie jest włączona funkcja „Cell Broadcast” i że urządzenie obsługuje ostrzeżenia. Należy również przygotować się na głośne dźwięki ze smartfonów w Twojej okolicy w czwartek o godzinie 11:00. Informuje krewnych i przyjaciół o dacie nadchodzącego dnia ostrzeżenia, aby uniknąć niepewności. Dotyczy to szczególnie dzieci i osób starszych. Zwierzęta powinny spędzić czwartkowy poranek w cichym miejscu, z dala od smartfonów. Ponieważ syreny itp. mogą włączać się także na zewnątrz, nie należy wychodzić rano na spacer i zamykać okien.

Każdy, kto rano ogląda telewizję lub słucha radia, powinien przygotować się na chwilowe przerwanie programu o godzinie 11:00 i 11:45, aby wszystko było jasne.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android