Zablokuj numer telefonu: Jak to działa na Androidzie i iPhonie

Zablokuj numer telefonu: Jak to działa na Androidzie i iPhonie

Oprócz połączeń spamowych od niektórych sprzedawców telefonicznych istnieje wiele innych powodów, dla których chcesz zablokować numer w telefonie komórkowym. Jest to stosunkowo łatwe w przypadku smartfonów iPhone i Android. GIGA mówi ci, co masz zrobić.

Najszybszym sposobem zablokowania numeru na smartfonie jest to, że już do ciebie zadzwonił. Następnie wystarczy dotknąć ich na liście połączeń i można je dodać do listy zablokowanych. Nasz film pokazuje, jak to zrobić z Androidem i iPhone’em:

Android: Blokuj numery telefonów – w telefonie lub w aplikacji

Albo ustawisz swój telefon komórkowy tak, aby wszystkie nieznane osoby dzwoniące były odrzucane, albo użyjesz specjalnego „aplikacje do blokowania połączeń‘, aby konkretnie blokować zakresy numerów, numery kierunkowe, specjalne numery telefonów, a nawet osoby dzwoniące z niektórych krajów. Istnieje wbudowana funkcja do łatwego blokowania irytujących rozmówców w systemie Android.

Jak blokować dzwoniących na Androidzie:

Stuknij w aplikację “Telefon”, tak jakbyś chciał rozpocząć połączenie. Tam albo dotknij „Lista połączeń‘ aby zablokować określonego rozmówcę w przyszłości, lub ‘Kontakt‘, aby zablokować kogoś z listy kontaktów. Teraz dotknij obok numeru, który chcesz zablokować Zdjęcie profilowe.W następnym oknie dotknij na górze trzy punkty (⁝). otwiera A menu i tam stukasz w „numery bloków„.Teraz zostaniesz ponownie zapytany, czy naprawdę chcesz zablokować ten numer. Możesz też od razu zgłosić je jako spam. Po tym numer nie będzie już mógł do Ciebie dzwonić.

Zablokuj numer telefonu i całe zakresy numerów za pomocą jednej aplikacji

Opisana metoda jest dobra, jeśli znasz numery do zablokowania. Tak zwane „aplikacje z czarnej listy” mogą działać nieco bardziej dalekowzrocznie: tam możesz na przykład określić, od czego numer powinien się zaczynać, aby zablokować wszystko, co się za nim znajduje. Wpisanie „+44” w tym przypadku zablokowałoby wszystkie połączenia z Anglii, a początek „+4930” zablokowałby wszystkie połączenia z Berlina.

Aplikacja o nieporęcznej nazwie „Zablokowane połączenia i SMS-y – Czarna lista połączeń” robi tu dobrą robotę. Może konkretnie blokować określone numery telefonów, ale także numery, które mają określony początek lub zawierają niechcianą sekwencję cyfr. Dzięki temu jednym wpisem można zablokować wszystkie rozszerzenia firmy. Każdy zablokowany rozmówca otrzymuje sygnał zajętości.

Czarna lista połączeń - blokowanie połączeńCzarna lista połączeń – blokowanie połączeń

Vlad Lee

Dziennik pokaże Ci, co zostało pomyślnie zablokowane, a „harmonogram” może blokować połączenia z tych numerów na określony czas. Na „białej liście” wpisujesz numery, których pod żadnym pozorem nie wolno blokować. Więc jeśli zablokujesz całą Anglię z powodu połączeń spamowych, nadal możesz pozwolić wybranym kontaktom przejść. Darmowa wersja aplikacji może zrobić wszystko, czego potrzebujesz, za jednorazową opłatą w wysokości 1,99 € otrzymasz wersję Pro bez reklam z dodatkowymi funkcjami.

Blokuj dzwoniących na iPhonie

Możesz także domyślnie zablokować wszystkich nieznanych rozmówców w iPhonie. Oznacza to jednak, że dzwoniący, którzy dzwonią do Ciebie w sprawie spotkania i nie są w Twoich kontaktach, również zostaną odrzuceni. Alternatywnie, numery, które do Ciebie dzwonią lub są już w Twoich kontaktach, mogą zostać zablokowane.

Oto jak możesz zablokować dzwoniących lub wybrane kontakty w iPhonie:

otwiera Aplikacja na telefon.W zależności od tego, co chcesz zablokować, kliknij „Lista połączeń” Lub “Kontakt„. Lista połączeń może również zawierać numery, których nie ma w kontaktach.Stuknij we wpis a następnie przewiń do końca. Jest napisane na czerwono”Blokuj dzwoniących„.Dotknij go, a następnie ponownie „zablokować kontakt„. Od teraz ten numer nie będzie już mógł do Ciebie dzwonić.

Możesz także blokować numery telefonów w sieci stacjonarnej Telekom lub umieszczać numery telefonów na liście zablokowanych we Fritzbox. W obu przypadkach możliwe jest również blokowanie numerów, które zaczynają się od określonego bloku liczb. Wtedy nawet nie zauważysz, kiedy uciążliwość ponownie do ciebie zadzwoni.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech