Wypróbowałem Realme Pad Mini z LTE: mały, wysokiej jakości i niedrogi

Wypróbowałem Realme Pad Mini z LTE: mały, wysokiej jakości i niedrogi

Realme Pad Mini to tablet z systemem Android oferowany w Niemczech, który stawia przede wszystkim na wysokiej jakości obudowę, kompaktową konstrukcję i niską cenę. Ale czy mały tablet LTE może naprawdę przekonać w codziennym użytkowaniu? Właśnie tego próbowałem. Poniżej podsumowałem kilka punktów, które uderzyły mnie w ciągu ostatnich kilku dni.

Realme Pad Mini: tablet 8,7 cala za 180 euro

Realme Pad Mini wydaje się być bardzo wysokiej jakości. (Źródło obrazu: GIGA)

Realme Pad Mini to mały tablet z Androidem, który chce konkurować z urządzeniami takimi jak Samsung Galaxy Tab A7 Lite. Wybór takich urządzeń był ostatnio bardzo mały, ale odkąd Apple ponownie skupił się na iPadzie mini, na rynek ponownie pojawia się więcej tabletów z Androidem w tym zakresie rozmiarów. To jeden z nich Realme Pad Mini sprzedawany w trzech konfiguracjach:

Dostałem topowy model z LTE, więc nie muszę się zbytnio martwić o pamięć wewnętrzną. 32 GB to już bardzo mało dla modelu podstawowego w dzisiejszych czasach, więc radziłbym wybrać większy model. Dopłata jest minimalna. Opcjonalnie możesz Możesz uaktualnić pamięć za pomocą karty microSD. W wersji LTE można również włożyć dwie karty Nano SIM.

Pierwsze wrażenie jest zaskakująco dobre

Gdy tylko rozpakowałem Realme Pad Mini, pierwsze wrażenie było bardzo dobre. Mały Tablet wygląda dobrze, czuje się premium i nie jest ciężki. Na pierwszy rzut oka wyglądem przypomina ogromnego iPhone’a lub bardzo małego iPada Pro. Tył tabletu wykonany jest z metalu. Po bokach są tylko plastikowe osłony, które można rozpoznać po odchyleniach kolorystycznych.

Jakość przetwarzania jest również odpowiednia. Luki są równe i niezbyt duże. ten Proporcje tabletu są prawidłowe. Tylko połączenie USB-C i gniazdo jack nie znajdują się pośrodku. Są bardziej zorientowane na plecy. Szybko zauważam takie szczegóły, ponieważ wolę symetrię, ale to tylko drobiazg.

Aparat z tyłu nieco wystaje. Zdjęcia zarówno głównym aparatem, jak i przednim aparatem są w porządku. Powiedziałbym, że typowe dla tabletu. Nie oczekuj tutaj zbyt wiele. Kamery wystarczą do robienia zdjęć i rozmów wideo.

Wyświetlacz mógłby być lepszy

Jasność wyraźnie spada, gdy patrzy się na Realme Pad Mini z boku. (Źródło obrazu: GIGA)

Jeśli kupisz tani tablet z Androidem, będziesz oczywiście musiał pójść na pewne kompromisy. Widać to na wyświetlaczu Realme Pad Mini. Zastosowano wyświetlacz LC o niskiej rozdzielczości 1340 x 800 pikseli. I to też możesz zobaczyć. Na 8,7 cala widać pikselewięc krawędzie ikon aplikacji również nie wyglądają na całkowicie czyste.

Kąty widzenia wyświetlacza Realme Pad Mini są stosunkowo stabilne Jednak jasność jest bardzo zróżnicowana. Jeśli spojrzysz na ekran z boku, jasność jest znacznie niższa, chociaż nadal jest ustawiona na pełny poziom. Wygląda jak szara mgiełka pokrywająca ekran. Maksymalną jasność widać tylko wtedy, gdy patrzysz na tablet z Androidem od przodu.

To wygląda dziwnie i trochę denerwująco. Zwłaszcza jeśli np. podczas gotowania w kuchni nie znajdziesz dokładnie odpowiedniego kąta, tablet leży przy klawiaturze i chcesz tam coś poczytać lub obejrzeć film w łóżku, nie chcąc zawsze trzymać tabletu w łóżku Twoja ręka.

Wyświetlacz Realme Pad Mini jest ledwo czytelny na zewnątrz, gdy świeci słońce. (Źródło obrazu: GIGA)

W ogrodzie zauważyłem, że Odbiór Wi-Fi nieco osłabł. Tam, gdzie mój Pixel 6 Pro wciąż ma pełny odbiór, połączenie z tabletem zrywało się co minutę. W tej chwili nie mam żadnych problemów z innymi tabletami. Natomiast w mieszkaniu nie miałem żadnych rozłączeń.

Wydajność jest dobra pomimo nieznanego procesora

Wydajność Realme Pad Mini była również przekonująca w wielozadaniowości. (Źródło obrazu: GIGA)

UNISOC T616 działa w Realme Pad Mini. Jest to procesor ośmiordzeniowy, który jest używany w tym Tablet z Androidem spisał się solidnie. Dobrze, ale przy niskiej rozdzielczości też nie stanowi dużego wyzwania, więc możesz osiągnąć dobrą wydajność. Właściwie jestem pozytywnie zaskoczony. Znam irytujące jąkanie tańszych tabletów Samsunga, których posiadam. W sumie wszystko przebiega tutaj gładko. Aplikacje ładują się szybko, możesz szybko przełączać się między aplikacjami, a gry również działają dobrze.

Nawet to Wielozadaniowość z dwoma aplikacjami jednocześnie nie stanowi problemu. Często mam jednocześnie uruchomione Chrome i YouTube. Tutaj też nie ma problemów z jednoczesnym odtwarzaniem i surfowaniem po sieci. Jasne, zobaczysz tu i ówdzie niewielkie opóźnienie, ale od czasu do czasu dotyczy to również droższych tabletów.

Myślę, że tablet Realme byłby szybszy, gdyby wyświetlacz był lepszy. Możesz powiedzieć, że treść nie nadąża. Ale nie dlatego, że wydajność nie dorównuje, a dlatego, że wyświetlacz jest po prostu bardzo ociężały. Właściwie to szkoda. Lepszy wyświetlacz o wiele lepiej pasowałby do urządzenia.

Oprogramowanie jest czyste, ale nieaktualne

Android 11 nadal działa na Realme Pad Mini (źródło obrazu: GIGA)

Realme wstępnie instaluje swój własny „Realme UI for Pad”, ale nie wprowadzono wielu zmian, które odróżniają system operacyjny od czystego Androida. Wielozadaniowość jest wliczona w cenę i działa dobrze. Firma Realme zainstalowała również wstępnie aplikację Google Kids Space. Możesz także zabezpieczyć tablet z Androidem przed dziećmi. Nie ma preinstalowanego oprogramowania typu bloatware, co bardzo mnie zaskoczyło. Nie mogłem nawet znaleźć niepotrzebnej aplikacji. Nie ma również zduplikowanych aplikacji, które Google oferuje w inny sposób. Tylko Facebook jest na nim dodatkowo.

Szkoda tylko, że to system operacyjny jest nieaktualny. Wkrótce pojawi się Android 13, a obecny standard to Android 12. Realme Pad Mini działa pod kontrolą systemu Android 11, a poziom bezpieczeństwa obowiązuje od stycznia 2022 r. W czasach, gdy Samsung udostępnia comiesięczne aktualizacje każdego bieżącego urządzenia, to już po prostu nie działa. Tutaj Realme musi włożyć dużo więcej wysiłku, aby stać się bardziej na czasie.

Żywotność baterii jest imponująca

Realme Pad Mini można szybko naładować za pomocą dołączonego zasilacza. (Źródło obrazu: GIGA)

W Realme Pad Mini zainstalowana jest bateria o pojemności 6400 mAh. Żywotność baterii jest absolutnie w porządku. Od czasu do czasu korzystałem z tabletu, podczas gotowania oglądałem YouTube lub Twitch, słuchałem muzyki lub oglądałem serial na Sky. Wymyśliłem czas trwania luzu dwa do trzech dni normalnego użytkowania 2-3 godziny dziennie. Niskie zużycie na biegu jałowym jest pozytywne. Więc jeśli pozostawisz tablet nieużywany przez jakiś czas, bateria nie jest bezpośrednio rozładowana. Często mam ten problem z urządzeniami Samsung.

Wniosek dotyczący Realme Pad Mini

W cenie 179 euro Realme Pad Mini to bardzo ciekawy tablet z Androidem. (Źródło obrazu: GIGA)

Realme Pad Mini zaimponował wysokiej jakości obudową, pięknym designem, dobrą wydajnością i żywotnością baterii. Słaby wyświetlacz ściąga tablet w dół, choć to jeden z najważniejszych elementów tabletu. Oczywiście przestarzałe oprogramowanie też nie jest ładne i będziemy musieli zobaczyć, jak wygląda polityka aktualizacji. Nieznany procesor może powodować opóźnienia. Zasadniczo ale jestem mile zaskoczony a jeśli szukasz małego tabletu, na pewno dostaniesz tutaj dużo za swoje pieniądze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech