Android 13: teraz możesz wypróbować te nowe funkcje

Android 13: teraz możesz wypróbować te nowe funkcje

Google oficjalnie uruchomiło Androida 13 z wieloma nowymi funkcjami. (Źródło obrazu: Google) (Źródło obrazu: Google)


Google zaprezentował nowy sprzęt na I/O 2022, ale potrzebuje też oprogramowania do doskonałej interakcji. I to właśnie firma szczegółowo zaprezentowała wraz z Androidem 13 i zaprezentowała nowe funkcje. Jeśli chcesz, możesz już wypróbować Androida 13 w wersji beta 2.

Google

Android 13 wprowadza nowe funkcje

Google nie tylko ogłosił Pixel 6a, Pixel Buds Pro, nowy smartwatch i tablet, ale także szczegółowo pokazał Androida 13. Jest kilka zmian, na które musimy się przygotować.

Prywatność i ochrona: Google stawia prywatność i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu w Androidzie 13. Przez prawie całe wydarzenie Google wielokrotnie podkreślał, jak chronić własnych użytkowników przed atakami. Odgrywa to również kluczową rolę w Androidzie 13. W przyszłości możesz teraz znacznie dokładniej określić, do czego mają dostęp aplikacje, a do jakich nie. Aplikacje nie będą już wtedy miały ogólnego dostępu do wszystkich plików i multimediów, ale możesz znacznie dokładniej określić, co jest naprawdę wydawane. Możesz także ustawić powiadomienia jeszcze bardziej szczegółowo i będziesz informowany, gdy aplikacja uzyska dostęp do schowka. Schowek jest również automatycznie usuwany po pewnym czasie.
Personalizacja: Dzięki „Material You” Google stworzył już wiele opcji dostosowywania wyglądu Androida 12. W Androidzie 13 zostanie to znacznie rozszerzone. Jeśli zdecydujesz się na projekt, będzie to teraz odzwierciedlone w całym systemie operacyjnym. Wybrany schemat kolorów wpłynie również na wszystkie ikony aplikacji. Google zmienił również kontrolę mediów. Personalizacja smartfona odbywa się nie tylko wizualnie, ale także w aplikacjach. Na przykład w ustawieniach języka, gdzie można indywidualnie określić, który język jest tam zawsze używany. Na przykład, jeśli chcesz pisać w innym języku przez komunikator, klawiatura zostanie automatycznie przełączona, dzięki czemu możesz od razu zacząć pisać.
Tabletki: Wraz z Androidem 12L, Google ogłosił już system operacyjny specjalnie dla tabletów i kontynuuje z Androidem 13. Nowy system operacyjny oferuje lepszą wielozadaniowość, dzięki czemu możesz korzystać z dwóch aplikacji jednocześnie. Ale to nie koniec, ponieważ Google imponująco pokazał, jak można na przykład edytować zdjęcia, a następnie przeciągać je bezpośrednio do aplikacji Mail. To znacznie ułatwia pracę z tabletem z systemem Android 13. Google usprawnia również korzystanie z długopisów z tabletami. Aby dać przykład programistom, Google dostosowuje 20 swoich aplikacji na tablety. Ponadto interakcja między różnymi urządzeniami powinna działać lepiej, a ekosystem powinien rosnąć razem.

Android 13 znacznie poprawi ekosystem urządzeń Pixel:

Android 13 Beta 2: Wypróbuj teraz

Już teraz możesz pobrać Androida 13 Beta 2 na swój smartfon Pixel Wypróbuj Pixela 4 i nowsze. Wszystko, co musisz zrobić, to dołączyć do programu beta systemu Android, a zostanie Ci zaoferowana aktualizacja bezprzewodowa. Dwie kolejne wersje beta pojawią się w czerwcu i lipcu. Wersja beta jest również dostępna dla smartfonów Asus, Lenovo, Nokia, OnePlus, Oppo, Realme, Vivo, Xiaomi i Co. Więcej na ten temat na specjalnej stronie Google (spójrz na Google).

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku (GIGA Tech, GIGA Games) lub Twitterze (GIGA Tech, GIGA Games).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android