Wskazówka dotycząca iPhone’a dla początkujących: Czy wiesz?  Lampa błyskowa LED firmy Apple może znacznie więcej

Wskazówka dotycząca iPhone’a dla początkujących: Czy wiesz? Lampa błyskowa LED firmy Apple może znacznie więcej

Lampa błyskowa LED w iPhonie potrafi znacznie więcej niż tylko umieszczać zdjęcia w odpowiednim świetle. Większość użytkowników z pewnością zna inną funkcję, ale jest jeszcze jedna wskazówka dla poufnych. Słyszałeś kiedyś o wbudowanym ściemniaczu iPhone’a?

Nie jest to wielka tajemnica: latarka iPhone’a może służyć również jako latarka. Funkcję można znaleźć w modelach ze sterowaniem gestami (iPhone X i nowsze), na przykład bezpośrednio w lewym dolnym rogu ekranu blokady, w przeciwnym razie również w centrum sterowania w innych iPhone’ach. Z drugiej strony to bardziej tajemnica: jeśli chcesz, możesz regulować jasność latarki. Co, proszę?

iPhone: aktywuj latarkę z wbudowanym ściemniaczem

Zgadza się, Latarkę można regulować według potrzeb jak ściemniacz. Pytanie tylko: jak to działa? Aby to zrobić, najpierw jak zwykle otwieramy centrum sterowania. Przypominamy, że przesuń palcem w górę od dołu ekranu na iPhone’ach za pomocą przycisku Home lub przesuń palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu na iPhone’ach z Face ID.

Tutaj ukrywa się ściemniacz – wystarczy dotknąć i przytrzymać ikonę latarki w centrum sterowania (źródło obrazu: GIGA, Scrennshot)

Teraz znajdujemy ikonę latarki, ale zamiast jej stukać, dłużej przytrzymujemy przycisk. Następnie pojawi się żądany suwak. Jeśli przesuniemy w górę, robi się jaśniej, jeśli przesuniemy w dół, robi się ciemniej lub latarka gaśnie. W sumie dostępne są cztery poziomy jasności. W zależności od sytuacji możemy teraz mniej lub bardziej zapalić światło.

Ważne, aby wiedzieć: Działa to tylko za pośrednictwem centrum sterowania. Za pomocą skrótu na ekranie blokady możemy włączyć lub wyłączyć samą latarkę. Nawiasem mówiąc, Google wprowadzi tę genialną funkcję w przyszłości dopiero w Androidzie 13 i udostępni ją wszystkim producentom. Od dłuższego czasu jest dostępny na urządzeniach Samsunga.

Użyj również latarki jako światła powiadomienia

Każdy, kto aktywuje ten przełącznik, natychmiast otrzyma flash z każdą wiadomością (źródło obrazu: GIGA, zrzut ekranu)

I jeszcze jedna wskazówka, klasyka wśród wskazówek, jeśli wolisz. Migające światło jest również używane do powiadomień przez WhatsApp i Co. Po ich odebraniu dioda lampy błyskowej miga krótko, opcjonalnie również w trybie cichym. Przydatne, jeśli nie chcesz niczego przegapić. Po prostu połóż iPhone’a „na brzuchu”, a o wejściu zostaniesz poinformowany przez migające światło. Wystarczy teraz aktywować tę funkcję.

Mówiąc o powiadomieniach, istnieje wiele alternatyw dla WhatsApp:

Znajdujemy to w „Ustawieniach”, a następnie przechodzimy do Dostępność w panelu Audio/wideo. Jeśli następnie przewiniemy do końca, odkryjemy dwa suwaki „Lampa LED przy powiadomieniach” i „Błysk przy cichym”.

GIGA poleca

Najczęściej czytane artykuły na temat iPhone’a

Nie chcesz przegapić nowych wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i poradników? Śledź nas na Facebooku (GIGA Tech, GIGA Games) lub Twitterze (GIGA Tech, GIGA Games).

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech