Windows: testowanie mikrofonu stało się proste

Windows: testowanie mikrofonu stało się proste

Jak właściwie przeprowadzić test mikrofonu na komputerze z systemem Windows? Potrzebujesz komputera, mikrofonu i odpowiednich ustawień. Bo to naprawdę łatwe…

Wersja:11

Języki Niemiecki

Licencja: pełna wersja

Platformy: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows, Windows 10

Niezależnie od tego, czy chcesz wykonać rozmowę przez Skype’a, czy nagrać screencast, często potrzebujesz mikrofonu. Ale to, czy to naprawdę działa i czy funkcja nagrywania jest w ogóle aktywowana, nie zawsze jest od razu jasne. W takim przypadku wystarczy przeprowadzić test mikrofonu, aby upewnić się, że wszystko jest prawidłowo podłączone i że poziom nagrywania jest prawidłowy.

Test mikrofonu dla Skype and Co.: Szybka metoda

Czy w ogóle jest podłączony mikrofon? Czy jest we właściwej wtyczce i czy regulacja głośności jest włączona? Możesz się tego dowiedzieć za pomocą bardzo szybkiego i łatwego testu mikrofonu. Odpowiedni program Windows nazywa się „Dyktafon” i ma jedynie za zadanie wykonanie nagrania mikrofonem i zapisanie go.

Źródło obrazu: GIGA

W pewnym stopniu pierwszy test mikrofonu ma miejsce zaraz po uruchomieniu tego programu. Ponieważ jeśli mikrofon nie został prawidłowo podłączony lub nie jest rozpoznawany przez system, natychmiast wyświetla się komunikat o błędzie. System Windows informuje, że nie znaleziono „urządzenia do nagrywania dźwięku”.

Oto jak postępować, jeśli chcesz szybko przetestować mikrofon Windows:

Klikając „Start”. Otwórz menu startowe.Wyszukiwanie programu “Dyktafon“ i otwiera go. Kliknij na duży przycisk mikrofonu I rozpocznie nagrywaniewypowiadając słynne magiczne słowa „1, 2, 3, test, test” do mikrofonu. Następnie klikasz przycisk „Stop-Symbol‘ i kończy nagrywanie. Na koniec posłuchaj, czy zadziałało.

Już podczas nagrywania możesz zobaczyć po ruchomych kółkach wokół przycisku, czy nagrywane są dźwięki.

Jeśli pojawi się komunikat o błędzie, możesz przeprowadzić szybkie rozwiązywanie problemów.

Pierwsze pytanie musi brzmieć: Czy mikrofon jest w ogóle podłączony? Zazwyczaj, jeśli jest to samodzielny mikrofon, który nie jest wbudowany w zestaw słuchawkowy, wtyczka jest podłączana do różowego gniazda z przodu lub z tyłu komputera. Używaj go tylko do słuchania muzyki.Jeśli mikrofon ma przełącznik, to oczywiście trzeba sprawdzić, czy jest włączony. Musisz być w stanie wykluczyć te źródła błędów

Aby następnie przeprowadzić wstępny test mikrofonu, nagrywanie dźwięku rozpoczyna się od dyktafonu. Gdy tylko rozpoczniesz nagrywanie, możesz zobaczyć kółka wokół przycisku jako „poziom pomiaru”. Wielkość kół wskazuje na głośność.

Rozpoczynasz nagrywanie za pomocą „Rozpocznij nagrywanie”. Ponownym kliknięciem przycisku, który nazywa się teraz „Zatrzymaj nagrywanie”, zatrzymujesz je. Następnie możesz zapisać nagranie w formacie audio Windows WMA lub kontynuować nagrywanie.

Możesz teraz odsłuchać to zapisane nagranie w dowolnym momencie, klikając dwukrotnie.

Test mikrofonu: konfiguracja i zmiana ustawień

Test mikrofonu obejmuje również sprawdzenie nagrania. Jeśli brzmi to głośno, zwykle powoduje to, że tak naprawdę nie można zmienić ustawień systemu Windows. Następuje wtedy raczej aktualizacja lub konwersja sprzętu. Przyczyną czegoś takiego jest często szum tła z wbudowanej karty dźwiękowej. Często wystarczy podłączyć mikrofon ze złączem USB lub podłączyć zewnętrzną kartę dźwiękową USB za kilka euro.

Możesz jednak zmienić inne właściwości, jeśli test mikrofonu nie powiódł się, mimo że urządzenie zostało ogólnie rozpoznane. Następnie musisz sprawdzić właściwości urządzeń rejestrujących w panelu sterowania. Dzieje się to w następujących krokach:

Otwórz menu StartIdź do „Panel sterowania” kliknij.Pozycja menu “Dźwięk” Wybierz. W nowym oknie zakładka “Nagranie” Kliknij. Wszystkie urządzenia nagrywające są tam wymienione i możesz również zobaczyć, które urządzenie zostało rozpoznane, przynajmniej w teorii. Możesz uzyskać dostęp do właściwości mikrofonu za pomocą przycisku „Charakterystyka‘ lub klikając dwukrotnie mikrofon.

Nie ma tu zbyt wielu przydatnych ustawień. Możesz jednak ustawić poziom i wzmocnienie mikrofonu we właściwościach mikrofonu. Tutaj powinniśmy spróbować, gdy nagranie jest zbyt głośne lub zbyt ciche. A w sekcji „Zaawansowane” nadal możesz wprowadzać ustawienia dotyczące jakości. Ale to naprawdę nie pomoże, jeśli masz problem ze sprzętem. W większości przypadków nie jest to spowodowane mikrofonem, ale kartą dźwiękową.

Test mikrofonu obejmuje również poprawną konfigurację urządzeniaTest mikrofonu obejmuje również poprawną konfigurację urządzenia

Jeszcze ciekawszy jest lewy dolny przycisk w pierwszym oknie: Konfiguruj. Tutaj znajdziesz różne opcje ustawień mikrofonu. Możesz uruchomić test mikrofonu systemu Windows 10, uruchamiając rozpoznawanie mowy lub nawet przeprowadzając podstawową konfigurację mikrofonu. Na pewno ma to wpływ na nagranie, czy to mikrofon stołowy, czy słuchawkowy. Z reguły jednak już w dyktafonie widać, czy wszystko jest prawidłowo podłączone. Wszystko inne jest bardziej jak dostrajanie.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech