Dotacja na aplikacje i monitory aktywności: w ten sposób oszczędzasz dzięki ubezpieczeniu zdrowotnemu

Dotacja na aplikacje i monitory aktywności: w ten sposób oszczędzasz dzięki ubezpieczeniu zdrowotnemu

Zwykle istnieją różne sposoby otrzymywania świadczeń finansowych od firmy ubezpieczeniowej: czy to za aplikacje zdrowotne, kursy sportowe czy monitory fitness. Pokażemy Ci, z jakich zalet możesz skorzystać.

Cyfrowe aplikacje zdrowotne: aplikacje zdrowotne na receptę

Możesz zaufać tym aplikacjom zatwierdzonym przez państwo

Istnieje wiele aplikacji, za pomocą których możesz zrobić coś dla swojego zdrowia. Od 2020 roku można korzystać z tych tzw „Cyfrowe aplikacje zdrowotne (DiGA)” roszczenie z ubezpieczenia zdrowotnego (źródło: Verbraucherzentrale.de). Wiele aplikacji wspiera Cię jedną zdrowy i sprawny tryb życia i zachowaj to dla siebie ważne spotkania lub przyjmowanie leków z uwagi. Istnieją również aplikacje medyczne, które wspierają Cię w leczeniu choroby i oceniają wartości ciała. W celu identyfikacji zabezpieczenia medycznego, aplikacje te posiadają zazwyczaj znak CE.

Po stronie Federalny Instytut Leków i Wyrobów Medycznych (BfArM) znajdziesz katalog DiGA. Dzięki temu wyborowi masz pewność, że BfArM sprawdził poszczególne aplikacje pod kątem bezpieczeństwa, ochrony danych i skuteczności. Przegląd zawiera oferty cyfrowe, na przykład dotyczące problemów z oddychaniem lub trawieniem, serca i układu krążenia, chorób metabolicznych, chorób psychicznych (depresja, lęk napadowy, zaburzenia snu) i wiele innych. Możesz także filtrować według platformy (Android, iOS, aplikacja internetowa), a także według języka i grup wiekowych.

Od początku 2023 r. Twoje zwolnienie lekarskie jest przesyłane cyfrowo do zakładów ubezpieczeń zdrowotnych. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat w naszym filmie:

Tak działa refundacja bez recepty

Jeśli wybierzesz aplikację, która znajduje się na liście, masz już na to duże szanse Twoje ubezpieczenie zdrowotne pokryje koszty. Podobnie lekarz prowadzący może, według własnego uznania Wystaw DiGA na receptę dla Ciebie, które przekazujesz do ustawowego zakładu ubezpieczeń zdrowotnych. Ważne jest, aby w celu postawienia diagnozy zalecane było użycie DiGA. W tym celu od stycznia 2023 r. dostępna jest na receptę aplikacja wspomagająca rzucanie palenia „Smoke Free” (źródło: portal prasowy). Dzięki temu możesz udokumentować swoje doświadczenia na drodze do życia bez dymu tytoniowego i otrzymać pomocne wskazówki, jeśli masz ochotę na papierosa. Ponadto twoim zadaniem jest utrzymanie przy życiu wirtualnego smoka, który również odciąga cię od papierosa.

Jednak możliwe jest również uzyskanie wsparcia dla jednej z aplikacji bezpośrednio od kasy chorych – pomocne w tym jest udokumentowanie dokumentów leczenia. Jeśli udało Ci się pomyślnie uzyskać wniosek za pośrednictwem firmy ubezpieczeniowej, w końcu to zrobisz wysłany kodza pomocą którego możesz bezpłatnie pobrać odpowiednią aplikację.

Od AOK do Techniker: Programy bonusowe w Twojej kasie chorych

Skorzystaj z ofert fitness swojej firmy ubezpieczeniowej

Oprócz aplikacji sponsorowanych przez państwo masz również możliwość Oferty online od Twojej firmy ubezpieczeniowej postrzegać lub uzyskać wsparcie dla aplikacji zewnętrznych (źródło: Krankenkassen.de). Wystarczy sprawdzić, czy Twoja firma ubezpieczeniowa oferuje własne aplikacje zdrowotne: ubezpieczenie DAK oferuje coaching fitness online i aplikację na ból głowy, a koszty aplikacji dla niepalących „Bohaterowie dla niepalących” są pokrywane. Z kolei Barmer wspiera aplikacje Pelvina, które promują trening dna miednicy, oraz 7Mind dla większej uważności w życiu codziennym.

To samo dotyczy ofert sportowych: nie tylko kursy stacjonarne są wspierane przez ubezpieczenie zdrowotne, ale także godziny online. Na przykład subskrypcja Gymondo może być również dofinansowana z ubezpieczenia zdrowotnego. Na platformie internetowej będziesz liczne treningi i programy fitness oferowany.

Czy często jesteś aktywny na świeżym powietrzu? W takim razie mamy dla Ciebie kilka gadżetów, których nie powinno zabraknąć podczas aktywności na świeżym powietrzu:

Jak widać, dzięki ubezpieczeniu zdrowotnemu można sprytnie zaoszczędzić pieniądze. Tylko spójrz, który Programy bonusowe i promocje oferty ubezpieczenia zdrowotnego. Zazwyczaj można to łatwo i bezpośrednio wyjaśnić na stronie internetowej lub w aplikacji. Jeśli zastanawiasz się nad zmianą firmy ubezpieczeniowej, możesz nie tylko porównać wybrane firmy ubezpieczeniowe za pośrednictwem strony internetowej 0800-Krankenkassen.de, ale także zarejestrować się bezpośrednio w celu uzyskania żądanej taryfy.

Wsparcie finansowe dla fitness trackerów i smartwatchy

Pewnie już je znasz Programy premiowe Twojej firmy ubezpieczeniowej: Oprócz kontroli zdrowia nagradzane są również zajęcia sportowe. Z Techniker Krankenkasse możesz przebiec 60 000 kroków lub przejechać 40 kilometrów na rowerze i odpowiedzieć na pytania dotyczące kondycji w aplikacji TK-Fit w ciągu 12 tygodni, aby zebrać 1000 punktów bonusowych (źródło: tk.de). Jeśli uzbierałeś wystarczająco dużo punktów, możesz je np. wykorzystać na kursy zdrowotne, siłownię lub monitor fitness odkupić.

Monitorowanie kondycji opłaca się również w AOK: codziennie zatrzymujesz 50 punktów bonusowych za 10 000 kroków lub pół godziny ćwiczeń dziennie (źródło: AOK). Możesz do 750 punktów bonusowych miesięcznie zbierać. Następnie możesz wymienić punkty na akcesoria sportowe lub zabawki dla dzieci.

Generalnie mogą Dotacje z różnych firm ubezpieczeniowych różne: w ramach programu bonusowego DAK Gesundheit wspiera na przykład zakup zegarka Apple Watch lub monitora aktywności za 500 euro. Continentale BKK kosztuje 380 euro, a Bergische Krankenkasse 300 euro (więcej informacji znajdziesz na stronie Krankenkassen.de).

Jeśli szukasz odpowiedniego monitora fitness dla siebie, mamy dla Ciebie odpowiedni wybór tutaj:

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android