Według Stiftung Warentest: każdy musi zmienić te trzy ustawienia WhatsApp

Według Stiftung Warentest: każdy musi zmienić te trzy ustawienia WhatsApp

Logo WhatsApp


Stiftung Warentest przyjrzał się bliżej WhatsApp Messengerowi i zaleca zmianę trzech ustawień. Zapoznaliśmy się z zaleceniami i oceniliśmy, jak naprawdę są one przydatne.

Wersja: 2.22.6.73

Języki niemiecki

Licencja: Freeware

Platformy: Android

Stiftung Warentest: powinieneś zmienić te ustawienia na WhatsApp

W Stiftung Warentest zabrano się za komunikator WhatsApp i wydano zalecenia dotyczące zwiększenia prywatności. Wielu użytkowników jest nieco nieostrożnych z danymi i informacjami dostarczanymi za pośrednictwem komunikatora. Stiftung Warentest zwraca teraz na to uwagę i wspomina o trzech ustawieniach WhatsApp, które każdy powinien zmienić.

zdjęcie profilowe: Podczas konfigurowania WhatsApp nie tylko wpisujesz swoje imię i nazwisko, ale zazwyczaj przesyłasz również swoje zdjęcie profilowe. Od tego momentu jednak dokładnie to widzi każdy, kto ma własny numer, a nie tylko własne kontakty. Aby to zmienić, przejdź do „Konto i prywatność” w ustawieniach. Tam wybierasz element “Zdjęcie profilowe” i masz trzy opcje: “Wszyscy”, “Moje kontakty” lub “Nikt”. Zdecydowanie nie należy wybierać „wszystkich”. Decyzja powinna paść między „Moje kontakty” i „Nikt”. Jeśli wśród kontaktów masz tylko znajomych, wystarczy „Moje kontakty”. W przeciwnym razie nie powinieneś nikomu udostępniać zdjęcia profilowego – ani nie rób i nie przesyłaj żadnego.
Ostatnio online: Kto powinien być zaniepokojony, kiedy ostatnio byłeś online na WhatsApp i korzystałeś z aplikacji? Właściwie nikt. W rzeczywistości, jeśli tego nie zmienisz, każdy może to zobaczyć. W ustawieniach, koncie i ochronie danych znajdziesz pozycję „ostatnio widziana”. Ustaw również z „Wszyscy” na „Moje kontakty” lub „Nikt”. Zalecamy również wybranie „Nikt” w elemencie.
czytać przepis: Po otrzymaniu wiadomości są trzy różne znaczniki, które wysyłają różne informacje do nadawcy. Szary haczyk oznacza, że ​​wiadomość została wysłana. Dwa szare ptaszki oznaczają, że wiadomość dotarła. Dwa niebieskie ptaszki oznaczają, że przeczytałeś wiadomość. Ten ostatni nie jest optymalny. Jeśli nie chcesz wysyłać potwierdzenia przeczytania, przejdź do Ustawienia → „Konto” → „Prywatność” i odznacz wysyłanie potwierdzenia przeczytania. Oznacza to, że dla odbiorcy nie pojawiają się już niebieskie ptaszki. Zalecamy również tę opcję – wada: nie będziesz już wtedy otrzymywać żadnych potwierdzeń odczytu.

Stiftung Warentest idzie o krok dalej

Jako ostatni krok Stiftung Warentest (patrz Stiftung Warentest) zaleca również przejście do ustawień smartfona i cofnięcie tam autoryzacji. Na przykład do lokalizacji lub dostępu do pamięci lub zdjęć. Nie zalecamy tego, ponieważ WhatsApp traci ważną funkcjonalność. Na przykład nie możesz już wysyłać zdjęć, używać wewnętrznego aparatu ani udostępniać swojej lokalizacji. Jednak każdy powinien zmienić powyższe ustawienia.

Nasze rekomendacje

Oprócz ustawień wspomnianych powyżej zalecamy trzy dodatkowe środki w celu zwiększenia ochrony danych w/z WhatsApp.

Nie synchronizuj książki adresowej: Podczas (ponownej) instalacji WhatsApp prawie każdy przesyła wszystkie kontakty zapisane w książce adresowej wraz z numerem telefonu na serwer WhatsApp/Facebook. Z punktu widzenia ochrony danych jest to wątpliwe, ponieważ nie każdy kontakt był pytany o zgodę. Dlatego powinieneś tego unikać. WhatsApp działa dobrze, nawet jeśli odrzucisz odpowiednią opcję podczas instalacji – być może będziesz musiał dodać nowe kontakty, do których chcesz napisać raz w samym WhatsApp.
Brak kopii zapasowych w chmurze: Są wygodne, ale stanowią kolejny cel dla hakerów, przynajmniej teoretycznie. Oznacza to, że: jeśli ktoś uzyska dostęp do Twojego Dysku Google lub Twojego iCloud, ta osoba uzyska również dostęp do całej Twojej komunikacji WhatsApp zapisanej w kopii zapasowej. W osobnym artykule wyjaśniamy, jak ręcznie wykonać kopię zapasową historii czatów WhatsApp.
Użyj alternatyw: Signal i Threema to mniej wątpliwe alternatywy pod względem ochrony danych, a Apple iMessage jest również uważany za bezpieczny – ale tylko wtedy, gdy urządzenia Apple komunikują się ze sobą. Jeśli to możliwe, powinieneś przełączyć się na wspomniane alternatywy, aby Facebook, jako operator WhatsApp, mógł zbierać mniej metadanych. Również ważne: Telegram nie jest alternatywą.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech