Tesla nie będzie już zawierała złączy mobilnych w każdym samochodzie

Tesla nie będzie już zawierała złączy mobilnych w każdym samochodzie

Tesla przestała dołączać swoje złącze mobilne do nowych zakupów samochodów, a zamiast tego będzie sprzedawać akcesorium osobno za niższą cenę 200 USD, potwierdził dyrektor generalny Tesli Elon Musk w seria tweetów. Złącze mobilne jest dostarczane z adapterem, który umożliwia kierowcom ładowanie samochodu ze standardowego gniazdka domowego, przy czym inne adaptery można kupić osobno.

W sobotni wieczór użytkownik Twittera @Tesla_Adri odkrył, że Tesla zaktualizowała swoją stronę pomocy technicznej, aby zauważyć, że złącze mobilne kosztuje 400 USD. Tesla wcześniej wymieniał złącze mobilne jako akcesorium „dostarczane z pojazdem”. W odpowiedzi na reakcję użytkownika na zaistniałą sytuację Musk potwierdził, że firma nie będzie już oferować złączy do zakupów. „Statystyki użytkowania były bardzo niskie, więc wydawały się marnotrawstwem” – wyjaśnił Musk, dodając, że Tesla „będzie dołączać więcej adapterów wtyczek do zestawu złączy mobilnych” w przyszłości. Nie jest jasne, które Tesla zacznie dołączać do zestawu. Musk dostarczył kolejną aktualizację kilka godzin później, stwierdzając, że „na podstawie opinii użytkowników” Tesla obniży cenę złącza mobilnego do 200 USD. Powiedział również, że Tesla „ułatwi” zamawianie złącza mobilnego przy zakupie samochodu i zachęcał klientów do zainstalowania ładowarki ściennej „na długo przed” przybyciem samochodu. Złącze mobilne nadal jest wymienione jako kosztujące 400 USD na stronie Tesli i nie możesz go kupić, nawet jeśli chcesz — złącze mobilne jest obecnie niedostępne. To powiedziawszy, nie jest jasne, jak długo brakowało go w magazynie ani czy brak łańcucha dostaw przyczynia się do decyzji Tesli. Tesla nie odpowiedział od razu na prośbę The Verge o komentarz (Tesla rozwiązał swój zespół ds. public relations w 2019 r. i zazwyczaj nie odpowiada na zapytania mediów). Reakcje na decyzję Muska były mieszane. Chociaż złącze mobilne nie jest konieczne, ponieważ właściciele Tesli mogą ładować samochód z ładowarki ściennej zainstalowanej w domu lub na stacji ładującej, niektóre kierowcy powiedz, że wygodnie jest mieć przy sobie złącze mobilne podczas podróży. Akcesorium może się przydać na kempingach lub podczas podróży w obszarze bez stacji ładowania, ponieważ umożliwia kierowcom podłączenie samochodu do standardowego gniazdka 120 V.
Trochę kierowcy powiedzmy też, że serwery ze złączami mobilnymi są znacznie tańszą alternatywą dla drogiej ładowarki ściennej, chwila inni mówią, że rzadko go używają. Złącza z adapterem 120 V lub 240 V są standardowo wyposażone w inne pojazdy elektryczne, takie jak Nissan Leaf, Ford Mustang Mach-E, Chevy Bolt i wszystkie pojazdy BMW EV. W 2020 roku Apple słynie z zaprzestania dołączania ładowarek do swoich nowych iPhone’ów, a Samsung i Google poszli w ich ślady. Chociaż łatwo dostrzec podobieństwa między tą sytuacją a sytuacją Tesli, jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy ruch Tesli wywoła efekt domina wśród innych producentów EV.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android