W cieniu Galaxy A53: ten nowy telefon komórkowy Samsung to prawdziwa wskazówka dla wtajemniczonych

W cieniu Galaxy A53: ten nowy telefon komórkowy Samsung to prawdziwa wskazówka dla wtajemniczonych


Wraz z Galaxy A53 5G Samsung wprowadził nowy smartfon ze średniej półki, który ma naprawdę rozsądny stosunek ceny do wydajności. Wraz z wycofaniem wersji 4G Galaxy A53 pojawiła się luka, którą Galaxy A33 5G doskonale wypełnia. Nie należy mylić nazwy i poprzednika. Ten smartfon to prawdziwy stosunek jakości do ceny.

Komentarz Petera Hryciuka

Po pierwsze: Samsung Galaxy A53 5G to bardzo dobry smartfon w cenie 449 euro (patrz Amazon). Ale nie każdy chce wydać tyle na smartfon ze średniej półki, dlatego często rozsądniejszym wyborem był wówczas Galaxy A52 z modemem 4G za 349 euro. Ale to już minęło, ponieważ A53 jest dostępny tylko z modemem 5G. I właśnie tam w grę wchodzi Samsung Galaxy A33 5G za 369 euro.

Samsung Galaxy A33 na równi z Galaxy A53

Nie można popełnić błędu wnioskowania z Galaxy A32 na Galaxy A33 5G. Nowa generacja to zupełnie nowy smartfon, który został odpowiednio unowocześniony. W zasadzie wszystkie krytyki, które mieliśmy w teście Galaxy A32, zostały wyeliminowane. Należą do nich najważniejsze punkty:

Wyświetlacz: Zamiast wyświetlacza LCD o niskiej rozdzielczości, Samsung Galaxy A33 5G ma panel Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+, który pracuje z częstotliwością 90 Hz. Powinien też być znacznie jaśniejszy, aby można go było dobrze czytać również na zewnątrz. Tutaj A33 i A53 są na tym samym poziomie, przy czym ze starszym bratem dostajesz 120 Hz.
Wydajność: Podobnie jak Galaxy A53, procesor Exynos 1280 firmy Samsung jest również zainstalowany w A33. Wydajność powinna być odpowiednio wysoka. Jest też 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej, którą w razie potrzeby można rozszerzyć.
Paczka baterii: Podobnie jak Galaxy A53, A33 ma zainstalowaną baterię o pojemności 5000 mAh. Czas pracy powinien być jeszcze dłuższy ze względu na wyświetlacz 90 Hz. Również tutaj akumulator można szybko naładować za pomocą 25 watów. Zasilacz nie jest dołączony do obu smartfonów.
Oprogramowanie: Z Galaxy A33 nie masz absolutnie żadnej wady pod względem oprogramowania. Wszystkie ważne funkcje, takie jak tryb nocny, są również dostępne tutaj. Są też cztery nowe wersje Androida i pięć lat aktualizacji zabezpieczeń. Każdy, kto kupi telefon komórkowy, ma wiele lat spokoju.
IP67: Nawet z Galaxy A33 nie musisz się martwić o bezpieczeństwo swojego smartfona, gdy pada deszcz. Podobnie jak A53, smartfon jest chroniony przed wodą i kurzem dzięki certyfikacji IP67.

Gdzie Samsung Galaxy A33 podlega A53?

Można to powiedzieć dopiero po teście, bo Największe różnice są w aparatach. Te w Galaxy A33 mają nieco niższą rozdzielczość niż w Galaxy A53. Ale to nie musi oznaczać, że zdjęcia lub filmy są znacznie gorsze. W przeciwnym razie istnieje różnica wizualna. W Galaxy A33 otrzymujesz wycięcie w wyświetlaczu na przedni aparat, podczas gdy Samsung używa aparatu z otworem dziurkowanym z otworem w wyświetlaczu dla Galaxy A53.

Wniosek: Samsunga Galaxy A33 5G nie należy lekceważyć

Więc jeśli trochę się wahasz i nie chcesz kupić Galaxy A53 5G 1 kwietnia w cenie 449 euro, ponieważ jest dla ciebie za drogi, możesz trochę poczekać i sięgnij po Galaxy A33 5G 22 kwietnia bez wyrzutów sumienia. Wraz z Galaxy A53 otrzymasz darmowe słuchawki w przedsprzedaży. To nieco łagodzi wyższą cenę. Jednak obecnie uważam, że Galaxy A33 5G jest najciekawszym telefonem komórkowym średniej klasy od Samsunga. Z czasem ceny obu smartfonów spadną, a wtedy różnica w cenie może zniknąć. Najpóźniej wtedy sytuacja się odwróci.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech