VW pokazuje nowego Golfa: tak wygląda ostatni silnik spalinowy

VW pokazuje nowego Golfa: tak wygląda ostatni silnik spalinowy

Prawie żaden inny model nie reprezentuje dziś Volkswagena tak bardzo jak Golf. Nic więc dziwnego, że każda innowacja jest uważnie monitorowana. Dokładnie tak się stało, gdy VW pokazał wciąż ukrytą wersję liftingu Golfa. Ponieważ było tam więcej elementów nowego golfa, niż najwyraźniej planowano.

VW pokazuje lifting Golfa – i już na drugi rzut oka odkrywa znacznie więcej

Volkswagen zaprezentował poprawionego Golfa VIII na targach CES 2024 w Las Vegas. Ponieważ pokazana wersja GTI (na zdjęciu powyżej) w 2024 roku przejdzie stylowy lifting. To jest skuteczne jeden z ostatnich Golfów, który nadal ma klasyczny silnik spalinowyr zjedzie z linii produkcyjnej. Od 2028 roku nowa generacja Golfa IX ma przejść na napęd elektryczny.

To jasne: jeśli VW być może po raz ostatni dotyka ostatniego Golfa z silnikiem spalinowym, potrzebuje wybuchu. Zespół Wolfsburga realizuje to teraz w dwojaki sposób. Bo z jednej strony Golf GTI naprawdę robi wrażenie:

Power Golf również dobrze prezentuje się z tyłu dzięki tylnemu spojlerowi. (Źródło zdjęcia: Volkswagen AG)

Z drugiej strony zaradni goście targów i koledzy w samochodzie targowym już to zrobili odsłonięty wygląd zewnętrzny Golfa po liftingu zauważony – możesz szybko rzucić okiem na wideo z „przeglądu wypadku samochodowego” z minuty 18:26:

Jestem systemem informacyjno-rozrywkowym Golf pokazuje zdjęcie samochodu żadnego kamuflażu niesie. Czas pokaże, czy VW zachował się tutaj nieostrożnie, czy też opierał się na tym poglądzie. Tak czy inaczej, okazuje się co się zmienia wraz z liftingiem:

podświetlane logo VW, nowość w Golfie: ciągły pasek świetlny LED z przodu, ale najwyraźniej nie z tyłu.Nowo zaprojektowany przedni fartuch: większy wlot powietrza (mniejsza odległość od logo), agresywne ramki w kształcie szablozębnego wygląd, węższe przednie reflektory, zupełnie nowe felgi o wyglądzie plastra miodu, znane m.in. z modeli Skody

Oprócz zmian wizualnych sam VW ujawnił także kilka bardzo praktycznych innowacji. Bo odsłonięte wnętrze pokazuje między innymi wyraźnie jedno Większy, centralnie zamontowany ekran dotykowy:

Wersja GTI Golfa VIII będzie dostępna od 2024 roku z większym ekranem i starymi, dobrymi przyciskami na kierownicy. (Źródło zdjęcia: Volkswagen AG)

Oni także wrócili fizyczne przyciski na kierownicy. W przyszłości kierowcy nie będą już tak często spotykać się z mocno krytykowanym sterowaniem dotykowym. Można też zobaczyć: Przynajmniej samochód targowy jedzie z nami automatyczna skrzynia. Jeśli dotyczyłoby to całej serii – co nie jest jeszcze pewne – byłoby zdecydowanie Największa zmiana w nowym Golfie.

Sztuczna inteligencja w samochodach: ChatGPT trafia do kilku pojazdów VW

Oprócz liftingu VW ma również Integracja znanego chatbota AI ChatGPT ogłosił w swoim własnym języku asystent IDA. W przyszłości wszystkie pojazdy wyposażone w IDA – także te, z których korzystają już klienci – będą mogły uzyskać dostęp do ChatGPT (źródło: Volkswagen).

Celem jest usprawnienie komunikacji głosowej z samochodami. Klienci VW mogli także czytać treści sprawdzane przez sztuczną inteligencję podczas jazdy. Obsługiwane modele obejmują ID.3, ID.4, ID.5 i ID.7, a także nowe wersje Tiguana, Passata i Golfa.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech