Uważaj na iOS 17: Kobiety powinny zmienić to ustawienie

Uważaj na iOS 17: Kobiety powinny zmienić to ustawienie

Nowy system operacyjny Apple iOS 17 oferuje nową funkcję „NameDrop”, która na pierwszy rzut oka wydaje się przydatna. Wiele kobiet krytykuje jednak tę sytuację. Wyjaśnimy Ci na czym to wszystko polega.

Języki niemiecki

Licencja: Pełna wersja

Platformy: iOS

Apple iOS 17: Nowa funkcja NameDrop wywołuje krytykę

Wśród Was fani Apple zapewne nie przegapili ostatniego wydarzenia Apple na początku września. Nie tylko zaprezentowano serię iPhone’ów 15, ale potwierdzono także datę premiery nowego systemu operacyjnego iOS 17: jest on dostępny w Niemczech od 18 września. Dołączona jest nowa funkcja „NameDrop”.

W naszym filmie pokazujemy 5 nowych funkcji w iOS 17:

Oto jak działa namedrop: Jeśli chcesz udostępnić komuś swoje dane kontaktowe, wystarczy, że złączysz iPhone’y. Jeśli oba telefony komórkowe mają system iOS 17, kontakty można łatwo i szybko wymieniać. Choć ta innowacja jest wygodna, ignoruje bezpieczeństwo i prywatność kobiet.

Być może znalazłeś się już w następującej sytuacji: Osoba, którą prawie nie znasz lub do której masz złe przeczucia, chciałaby Cię lepiej poznać i prosi o Twój numer. Niestety „nie” nie zawsze wystarczy, aby zbyć pytającego. Rozwiązanie: po prostu dajesz zły numer na zewnątrz. W najlepszym przypadku natrętna osoba zostawi Cię w spokoju. Ale w przypadku NameDrop to rozwiązanie już nie istnieje.

NameDrop: „Okropny dzień dla wszystkich kobiet”.

Na platformie X (dawniej Twitter). nowa funkcja została ostro skrytykowana (Źródło: Men’s Journal). Użytkownik @tayallard pisze: „Okropny dzień dla wszystkich kobiet.” A @botticellibimbo dodaje: „Okropny dzień dla wszystkich striptizerek”. Użytkownik @uppittynegress publikuje również: „To koszmar, gdy ktoś jest trochę zbyt uparty, chce Twój numer.”

„Na imprezie ktoś wyjaśniał tę nową technologię i prawie każda kobieta stwierdziła, że ​​to okropny pomysł” – napisała użytkowniczka @AmberSmelson. Użytkownik @BondJohnBond również publikuje post: „Nigdy nie widziałem technologii, która zostało najwyraźniej wymyślone przez mężczyznęktóry na imprezach nie potrafił przekonać kobiet, żeby podały mu swoje numery.”

Wyłączyć usuwanie nazw? Tak, to działa!

A zatem: Czasami my, kobiety, chcemy lub musimy kłamać, aby czuć się bezpiecznie. Nie oznacza to jednak, że musimy obejść się bez iOS 17. Funkcję NameDrop można wyłączyć w ustawieniach: Ustawienia → Ogólne → AirDrop → Scal urządzenia. Jeśli funkcja jest wyłączona, nie będzie już możliwe udostępnianie informacji kontaktowych bez wyraźnej zgody być dzielonym.

Chociaż funkcja NameDrop wyłącza się stosunkowo szybko, nie oznacza to, że obawy kobiet są przesadzone lub nieuzasadnione. My, kobiety, nadal odgrywamy podrzędną rolę w branży technologicznej. Rzadko zdarza się, aby ludzie wyobrażali sobie świat, w którym żyjemy, ze wszystkimi wyzwaniami i niebezpieczeństwami, z którymi spotykamy się każdego dnia. Właśnie dlatego kobiety należy w końcu zobaczyć, usłyszeć i traktować poważnie. Nie wystarczy po prostu „myśleć”, abyśmy mogli czuć się szanowani i bezpieczniejsi. NazwaDrop MicDrop.

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech