Uwaga użytkownicy iPhone’ów: Apple wprowadza ulepszenia i wydaje aktualizację

Uwaga użytkownicy iPhone’ów: Apple wprowadza ulepszenia i wydaje aktualizację

Ostatnia aktualizacja iPhone’a ma dwa miesiące. Teraz Apple wypuszcza kolejną aktualizację i może ostatnią aktualizację przed wydaniem iOS 16. Ale co tak naprawdę zostało ulepszone?

Zaktualizowano 21 lipca 2022 r.: Dwa miesiące po ogłoszeniu Apple robi teraz Wydanie iOS 15.6 dla wszystkich użytkowników iPhone’a. Każdy, kto posiada iPada, oczywiście otrzyma również aktualizację (iPadOS 15.6). Jak zwykle aktualizacja zawiera liczne ulepszenia, poprawki błędów i oczywiście aktualizacje bezpieczeństwa. Apple opisuje konkretne zmiany w następujący sposób:

Rozwiązuje problem polegający na tym, że Ustawienia mogą ciągle pokazywać, że pamięć urządzenia jest pełna, mimo że dostępna jest pamięć. Naprawiono błąd, w wyniku którego urządzenia brajlowskie spowalniały lub przestawały odpowiadać podczas nawigowania po tekście w programie Mail. Rozwiązuje problem w Safari, w którym karta może przywoływać poprzednio odwiedzaną stronę.

Aktualizacja wydaje się być szczególnie interesująca dla użytkowników iPada mini 6. generacji, ponieważ ich problemy z ładowaniem najwyraźniej zostały naprawione (źródło: MacRumors). Jeśli aktualizujesz z iOS 15.5, musisz liczyć się z rozmiarem pamięci nieco ponad 550 MB. Apple wydaje również kolejne aktualizacje dla własnych urządzeń. Dostępny do pobrania:

macOS Monterey 12,5 watchOS 8.7 Oprogramowanie HomePod 15,6 tvOS 15,6

Oryginalny przedmiot:

Apple wypuścił właśnie iOS 15.5 i iPadOS 15.5 kilka dni temu, ale zegary w Cupertino nie stoją w miejscu. Nawet teraz Deweloperzy mają dostęp do pierwszej przedpremierowej wersji iOS 15.6 i iPadOS 15.6 na iPhone’a i iPada, wkrótce pojawią się publiczne wersje beta (źródło: Apple).

iOS 15.6 w toku: prawdopodobnie ostatnia aktualizacja dla iPhone’a 6s i Co.

Jak dotąd nie są znane żadne bezpośrednie innowacje, przynajmniej Apple o nich nie wspomina. Całkiem możliwe, że producent koncentruje się tylko na ulepszeniach i poprawkach błędówW końcu iOS 16 to kolejna, naprawdę duża aktualizacja w blokach startowych. Po raz pierwszy zobaczymy to na WWDC na początku czerwca i najprawdopodobniej zostanie sfinalizowane we wrześniu.

Z drugiej strony iOS 15.6 powinien oczywiście zostać ukończony znacznie wcześniej. Może to być również ostatnia duża aktualizacja usługi dla iOS 15. Byłaby to również ostatnia duża aktualizacja dla wielu starszych iPhone’ów. Jeśli poprzednie założenia są poprawne, to iPhone 6s, 6s Plus i iPhone SE nie będą już otrzymywać aktualizacji do iOS 16. Wersja 15.6 byłaby końcem, poza drobnymi aktualizacjami bezpieczeństwa.

To samo dotyczyłoby niektórych iPadów – iPad Air 2, iPad mini 4, iPad 5. generacji i iPad Pro z 2015 roku również mogą zabraknąć iOS 16. Powinno być co do tego pewność najpóźniej do 6 czerwca, kiedy Apple ogłosi wymagania systemowe dla iOS 16 wraz z pierwszą betą.

Już to wiedziałem? Dzięki tej aplikacji Apple możesz łatwo skanować teksty:

Aplikacja Notatki: Skanuj prosty tekst za pomocą iPhone’a

Więcej zapowiedzi aktualizacji

Jak zwykle w Apple trwają prace nad kolejnymi aktualizacjami. Oprócz iOS 15.6 i iPadOS 15.6 producent ogłosił aktualizacje dla komputerów Mac, Apple Watch, Apple TV i HomePod – w szczególności macOS 12.5, watchOS 8.7, tvOS 15.6 i HomePod 15.6. Obecnie nic nie wiadomo o ich nowych funkcjach.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech