Mamy dobre i złe wieści o tym filmie, na którym pies-robot strzela z pistoletu

Mamy dobre i złe wieści o tym filmie, na którym pies-robot strzela z pistoletu

Czy widziałeś zbiornik koszmarnego paliwa? obecnie krąży w internecie — film, w którym pies-robot strzela z karabinu szturmowego? Mam dobre i złe wieści.
Dobra wiadomość: to prawdopodobnie po prostu niebezpieczna zabawka sklecona przez rosyjskiego faceta od startu poduszkowców.
Vice przypisał wideo do założyciela rosyjskiej firmy zajmującej się poduszkowcami, Aleksandra Atamanova, który w marcu przesłał zarówno wideo, jak i zdjęcie w wysokiej rozdzielczości przedstawiające psa-strzela. Patrząc na samego bota, nie jest jasne, że jest to coś więcej niż broń przypięta do istniejącego dogbota Unitree. (Nie jest jasne, czy bot sam celuje, czy strzela.) Patrząc na jego większą historię na Facebooku, wydaje się prawdopodobne, że po prostu złożył kilka rzeczy, które lubił, w nową zabawkę.

„Pies o imieniu Skynet”, pisze (przetłumaczony). Zdjęcie za pośrednictwem Facebooka Dlaczego tak myślę? Po pierwsze, jest wyraźnie jego: przyglądając się z bliska obrazowi z Facebooka w wysokiej rozdzielczości, widać, że bot ma wyraźną łatkę z białym wilkiem na boku — a nad nim słowo. Słowo to jego nazwisko: „Atamanow”.

Wcześniejsze zdjęcie bota bez broni. Zdjęcie za pośrednictwem Facebooka Ponadto w 2019 roku założyciel Hoversurf opublikował wideo, na którym skacze na strzelnicy z bronią, która wygląda prawie identycznie jak ta zamontowana na bocie – i z dokładnie taką samą łatką na ramieniu. A w lutym 2022 roku, miesiąc przed opublikowaniem wideo z psim robotem, zamieścił również zdjęcie, na którym bawi się czymś, co wydaje się być tym samym robotem Unitree, trzymającym tylko filiżankę kawy zamiast pistoletu. Przewijając dalej swoją stronę na Facebooku, wydaje się, że lubi bawić się sprzętem wojskowym, takim jak transportery opancerzone i śmigłowce szturmowe. Jeśli dodasz, jak niepraktyczna wydaje się ta konkretna kombinacja psa-strzelca — tego rodzaju roboty są zaprogramowane do wykonywania wszelkiego rodzaju zrównoważonych ruchów, a jednak ten nie wydaje się kompensować podstawowego odrzutu — wydaje się o wiele bardziej prawdopodobne, że uderzył kilka jego zainteresowań razem i mniej prawdopodobne, że poważnie zajmuje się bronią wojenną.

Wydaje się, że lubi inne formy sprzętu wojskowego. Zdjęcie za pośrednictwem Facebooka Z drugiej strony, jednym z rywali tego gościa w latającej przestrzeni, w której można jeździć, jest Kałasznikow, firma stojąca za AK-47… Atamanow nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.
Zła wiadomość: pies-robot z bronią to rzecz, która już istnieje.
Rozumiem, jeśli nagranie psa strzelającego z w pełni automatycznej broni wywołuje dreszcze w kręgosłupie. Mimo to lepszym momentem na rozpoczęcie zmartwień mógł być październik zeszłego roku, kiedy firma faktycznie ogłosiła, że ​​pies-robot z pistoletem jest przeznaczony do tego zadania.

Przykro mi, że jestem tym, który ci powie… Zdjęcie: Sword International Inny możliwy moment: kiedy we wrześniu zeszłego roku ujawniono, że czołowy irański naukowiec nuklearny został zamordowany przez zabójczego robota, który był zdalnie sterowany przez snajpera z odległości ponad 1000 mil. Albo w kwietniu ubiegłego roku, kiedy francuska armia zaczęła testować psa robota Spot z Boston Dynamics w scenariuszach bojowych, co prawda bez żadnej oczywistej broni na psach. Albo w każdym momencie, kiedy widzieliśmy małe roboty bez psich nóg – jak, powiedzmy, małe drony – wyposażone w broń. Świat stopniowo dochodzi do wniosku, że technologia naprawdę już istnieje, aby zamienić roboty w śmiercionośną broń, a naprawdę przerażająca myśl jest taka, że ​​mogą zacząć zabijać autonomicznie, jeśli jeszcze się nie rozpoczęli. W tym momencie wydaje się to prawie nieuniknione, czy to pies czy nie. Ale jest coś szczególnie nikczemnego w tym, że najlepszy przyjaciel człowieka potencjalnie może się przeciwko nam zwrócić, przyznaję. Black Mirror znakomicie zbadało ten pomysł prawie pięć lat temu i za każdym razem, gdy widzimy robodoga, który zyskuje nową umiejętność, taką jak otwieranie drzwi, trudno mi nie wyobrazić sobie, jak może się rozegrać horror.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android