Tworzenie własnej czcionki: Jak to działa?

Tworzenie własnej czcionki: Jak to działa?

W programach tekstowych, takich jak Word, można uzyskać dostęp do wielu różnych czcionek. Jeśli chcesz, możesz także stworzyć własną czcionkę do użycia w narzędziach tekstowych. Można to zrobić nawet za pomocą własnego pisma ręcznego. Jak stworzyć własną czcionkę i o czym należy pamiętać?

Twórz czcionki online za pomocą Calligraphr

Aby stworzyć własną „czcionkę”, potrzebujesz najpierw szablonu zawierającego wszystkie potrzebne znaki. Znaki te można na przykład utworzyć w narzędziu do projektowania lub napisać odręcznie i zeskanować, aby otrzymać je w formie cyfrowej.

Stwórz własną czcionkę za pomocą Calligraphr

Aplikacją pozwalającą na stworzenie własnej czcionki i udostępnienie jej online jest Calligraphr (do dostawcy). Z usługi można korzystać w ograniczonym zakresie korzystać za darmo. Można utworzyć maksymalnie 75 znaków. Działa to w ten sposób:

Kontroluje usługę internetową Calligraphr.com. Aby skorzystać z bezpłatnej oferty, należy się także zarejestrować konto inwestować. Do tego potrzebny jest adres e-mail. Następnie możesz użyć opcji „Szablon” z opcją „Minimalnie niemiecki„szablon mam format PDF pobierać. W tym celu należy wybrać opcję „Pobierz szablon”. Wymagane elementy znajdują się w szablonie PDF Znaki wpisane w każdym polu. Można to zrobić, drukując go odręcznie lub korzystając z narzędzia do edycji pliku PDF. Jeżeli chcesz skorzystać z wpisów pisanych odręcznie, musisz napisać opisywany dokument od nowa skanować i zapisz w formacie PDF. Ty też możesz to zrobić robić zdjęcia smartfonemJeśli nie masz skanera, możesz załadować dokument do Calligraphr poprzez „Moje czcionki” → „Prześlij szablony„. Potwierdzono za pomocą „Dodaj znaki do moich czcionek„. Następnie wybierasz „Twórz czcionki„. Narzędzie automatycznie utworzy teraz czcionkę. Otrzymasz je w w formacie TTF lub OTF. Możesz zainstalować plik czcionki w systemie Windows zgodnie z opisem tutaj i używać go w różnych programach.

Czcionki dla Twojego profilu na Instagramie

Dzięki płatnej subskrypcji możesz uzyskać dostęp do wielu dodatkowych funkcji, które pozwalają uzyskać lepsze wyniki w przypadku cyfrowego pisma ręcznego. Utworzonej czcionki można używać także po anulowaniu subskrypcji.

Możesz także dodać nowe czcionki do swojego smartfona z systemem Android i iOS. Działa to w ten sposób:

Jak sprawić, by pismo odręczne stało się czcionką?

Kolejną aplikacją pozwalającą na stworzenie własnej czcionki jest Birdfont (do pobrania). W przeciwieństwie do Calligraphr nie jest to usługa online, ale narzędzie pobierane na komputer. Poszczególne znaki są tam również wstawiane do szablonu. Szablony można pobrać z programów takich jak Inkscape lub Adobe Illustrator.

Program FontForge to kolejna alternatywa typu open source (dla dostawcy). Litery są generowane tutaj za pomocą krzywych, ale można je również wyodrębnić z szablonów PDF.

W innym miejscu pokażemy Ci, jak za pomocą aplikacji przekonwertować własne pismo odręczne na tekst.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić kolejnych aktualności ze świata technologii, gier i popkultury? Brak aktualnych testów i poradników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech