Trzy wskazówki dotyczące aparatu iPhone’a: ​​Należy zmienić te ustawienia

Trzy wskazówki dotyczące aparatu iPhone’a: ​​Należy zmienić te ustawienia

Dla wielu ludzi ich iPhone stał się teraz pierwszym i jedynym aparatem. Apple też o tym wie i stara się, aby aplikacja aparatu była jak najprostsza. Wada: wiele praktycznych ustawień jest ukrytych. Istnieją 3 ustawienia, które naprawdę mogą ułatwić Ci życie – ujawnimy je.

Aparat w iPhonie przeszedł długą drogę. Czy wiesz, że nie mogła nawet nagrywać filmów pierwszym iPhonem z 2007 roku? Wyniki, jakie zapewnia iPhone 13 Pro, są tym bardziej imponujące.

Dzięki najnowszym iPhonom wiele osób nie potrzebuje już nawet aparatu cyfrowego. Jeśli chcesz wydobyć więcej z aparatu iPhone’a, niż już masz, powinieneś wziąć sobie do serca poniższe wskazówki. Nie tylko oszczędzają czas i nerwy, ale może również zapewnić lepsze wyniki.

Wskazówka dotycząca aparatu iPhone’a: ​​zmień format

Więc zmieniasz format w aparacie iPhone’a (źródło obrazu: GIGA)

Domyślnie aparat iPhone’a robi zdjęcia w formacie HEIF. Jest to również dobre, ponieważ zmniejsza rozmiar pliku. Jednak duża wada: Wiele programów nie może otworzyć formatu HEIF. Sam kilka razy miałem problem w korespondencji mailowej z towarzystwami ubezpieczeniowymi, które nie mogły otworzyć moich zdjęć. Więc jeśli najlepsza możliwa kompatybilność jest dla Ciebie ważniejsza niż oszczędzanie pamięci, odznacza format HEIF. Jak to zrobić:

Otwórz ustawienia Przejdź do kamery Następnie otwórz „Formaty” Przełącz wybór z „Wysoka wydajność” na „Maksymalna zgodność”.

Wskazówka dotycząca aparatu iPhone’a: ​​zachowaj ustawienia

Więc zachowujesz ustawienia w aparacie iPhone’a (źródło obrazu: GIGA)

Domyślne ustawienia w aparacie iPhone’a nie są dla wszystkich. Niektórzy wolą robić zdjęcia w formacie 16:9 zamiast 4:3, inni lubią zdjęcia z wyższą ekspozycją. Tym bardziej jest to irytujące, gdy aparat iPhone’a powraca do ustawień domyślnych po każdej sesji zdjęciowej i można ponownie zmienić wszystkie ustawienia. Nie musi tak być! ten Aparat iPhone’a może również “zapamiętać” ostatnie ustawienia i tak to leci:

Otwórz Ustawienia Przejdź do aparatu Wybierz „Zachowaj ustawienia”.

Tutaj możesz wybrać, które z ustawień chcesz zachować na stałe.

Czy znasz już te wskazówki dotyczące Zdjęć Google?

Wskazówka dotycząca aparatu iPhone’a: ​​Włącz siatkę

Czyli aktywujesz siatkę w aparacie iPhone’a (źródło obrazu: GIGA)

Siatka w aparacie iPhone’a jest domyślnie wyłączona – prawdziwy absurd Apple, o czym wie każdy fotograf. Dlatego, że Grid pomaga w wyrównaniu i kompozycji obrazu, w którym dzieli obraz podglądu na 9 równych prostokątów. W ten sposób możesz wykorzystać zasadę „złotego podziału” i perfekcyjnie zainscenizować swój motyw. Działa to tak:

Otwórz ustawienia Przejdź do kamery Ustaw przełącznik na „Siatka”.

A jeśli zdjęcie jest już w puszce, możesz później ponownie pomóc – dzięki aplikacjom fotograficznym. Snapseed, Photoshop i spółka ponownie wydobądź ostatni kawałek z migawki: upiększ zdjęcia: 5 aplikacji na Androida i iOS.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech