To musi być lepsze, Nintendo: Switch nie tak jest fajny

To musi być lepsze, Nintendo: Switch nie tak jest fajny

Nie ma wątpliwości, że Switch jest i pozostanie absolutnym bestsellerem konsolowym. Mimo to nasz redaktor techniczny ma poważny problem z konsolą podręczną, dlatego domaga się: Nintendo, napraw to!

Komentarz Felixa Gräbera.

Nintendo Switch: z konsolą łączy mnie miłość i nienawiść

Może nie jestem zagorzałym fanem Nintendo Switcha, po prostu jestem uspołeczniony w Sony. Mimo to myślę, że konsola jest całkiem niesamowite, pod względem elastyczności ani Playstation 5, ani Xbox Series X/S nie nadążają. Przenośna, przenośna i klasyczna konsola w jednym – jeśli tego szukasz, znajdziesz ją tylko na Nintendo. Ale pod jednym względem Nintendo Switch jeździ mnie regularnie na skraj rozpaczyponieważ często po prostu nie mogę poradzić sobie z kontrolkami ruchu kontrolerów Joy-Con.

Praktyczne akcesoria do Switcha w Amazon

Dla lepszego zrozumienia przykład z Super Mario Party: maszerowanie i dźganie w czasie lub uderzanie kijem bejsbolowym dokładnie w odpowiednim momencie na idealny home run — zwłaszcza wiele różnych mini-gier, które zajmują się rytmem, po prostu przemówiło do mnie jako perkusisty. Jest to tym bardziej frustrujące, gdy są one regularnie przerywane przez ostrzeżenia systemowe.

Nie mogę zliczyć – i nie będę się tym przejmował – ile razy nasz przełącznik domowy poinstruował mnie, abym nie uderzał mocno, nie huśtał się zbyt daleko itp. Powinienem być świadomy swojego otoczenia i moich kolegów graczy, mówi. Dobrze, słuszne i ważne, zgadza się, ja też to robię. Ale za każdym razem gra zostaje przerwana przez wyświetlony komunikat systemowy. Jeśli chodzi o wyczucie czasu, to naprawdę denerwujące być wyrwanym z tego strumienia.

Ale co mogę zrobić? Mam nieco ponad 1,80 m, mam długie ręce i moja głowa odmawia wcześniej uparty, kontrolujący kij bejsbolowy lekkim ruchem nadgarstka, jakbym stał przy miniaturowym stole do ping-ponga.

Od dłuższego czasu narzekano na drift Joy-Conów – i słusznie. Dziesiątki filmów na YouTube pokazują, jak rozwiązać problem. Ale potrzebuję okazji, aby Obniżenie czułości sterowania ruchem joy-cona. Kiedy wymachuję cyfrowym kijem bejsbolowym, muszę być w stanie użyć całej ręki.

Kierowcy brutto nie mają szans: Joy-Cons nie działają delikatnie

Z punktu widzenia Nintendo może to być problem niszowy, który dotyka tylko kilku graczy. Albo Ty po prostu chcesz grać bezpiecznie? Nie ponosisz odpowiedzialności, jeśli „rzucam się” w domu? Kiedy nie gram, rozumiem to. Mimo to w ogniu walki psuje zabawę z gry i nie musi tak być.

I tak dalej: jeśli np. podczas marszu w Super Mario Party podnoszę z huśtawką cyfrową pałeczkę, to przełącznik rejestruje często dwa, a nawet trzy ruchy: góra – dół – góra. Nie ma za to punktów, ani w grze, ani ode mnie na Nintendo. Prawdopodobnie jestem zbyt szorstki, zostanę ukarany jako ciężki kierowca.

Mimo moich trudności, chcesz zagrać w Super Mario Party? Więcej o grze w zwiastunie:

Nintendo, proszę o pomoc!

To prawda, część problemu można również wytłumaczyć opóźnieniem. Szybszy telewizor do gier nie zaszkodzi, jeśli napotkasz ten sam problem. Niemniej jednak chciałbym tutaj złamać włócznię dla tych wszystkich, którym nie uda się przebić włóczni. nie jesteś sam

Praktyczne akcesoria do Switcha w Amazon

Chciałbym, aby Nintendo pracowało nad zbliżeniem gier wideo i rzeczywistości. Może da się coś zrobić przed premierą nowego wariantu z OLED i 4K? Przynajmniej od czasów The Big Bang Theory wiemy oczywiście, że twórcy gier i konsol mogą nas pomieścić tylko w ograniczonym zakresie. Jeśli chcesz mieć prawdziwe wrażenia z gry, możesz wykazać się kreatywnością i tak jak Sheldon po łucznictwie, ściągać strzały z ekranu.

Tak poważnie traktuję ostrzeżenie Nintendo, że nie przywiążę mojego Joy-Cona do kija bejsbolowego paskiem Ring Fit. W końcu zwracam uwagę na moich kolegów z drużyny.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech