Test maszynki do strzyżenia włosów: model może nadal robić wrażenie nawet po miesiącach

Test maszynki do strzyżenia włosów: model może nadal robić wrażenie nawet po miesiącach

Elektryczne maszynki do strzyżenia włosów („strzyżenia włosów”, „strzyżenia włosów”) cieszą się większym zainteresowaniem niż przez długi czas – nic dziwnego, wielu fryzjerów zostało zamkniętych lub jest zamkniętych z powodu Corony. GIGA pokazuje najlepsze modele zasilane bateryjnie i wyjaśnia, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Samo strzyżenie włosów jest całkiem proste – jeśli masz dobrą maszynę i postępuj zgodnie z instrukcją użytkowania. Wtedy włosy na głowie można skrócić z milimetrową precyzją przy niewielkim nakładzie czasu. Interesujące: Pierwsza elektryczna maszynka do strzyżenia włosów pochodzi od Leo Wahla, który zarejestrował odpowiednie patenty już w 1919 roku. Podstawowa zasada pozostała taka sama: dwa noże przypominające grzebień i przyczepiane grzebienie dystansowe działają również z nowoczesnymi maszynkami do strzyżenia włosów, co powinno oszczędzić użytkownikowi konieczności przechodzenia do fryzury.

Najlepsze maszynki do strzyżenia włosów: wszyscy zwycięzcy testów i rekomendacje na pierwszy rzut oka

Wskazówka GIGAZwycięzca testu jakości Bestseller Amazon ModelPanasonic ER-GB80Panasonic ER-SC60Maszynka do strzyżenia włosów HattekerCenaok. ok. 60 euro. ok. 120 euro. 41 euroZaletyDobry stosunek jakości do cenyWspaniała wydajnośćNiska cenaWadyLekko ciężkawysoka cenaProdukt bez nazwyOfertaDo AmazonDo AmazonDo AmazonPorównanie cenPorównaj cenyPorównaj ceny-

Wskazówka GIGA: Panasonic ER-GB80

Panasonic ER-GB80 Trymer 3-w-1 do brody, włosów i ciała

Cena może być teraz wyższa. Cena od 07.05.2022 00:30

Zalety

Imponujący stosunek jakości do ceny Najwyższa wydajność nawet po miesiącach użytkowania

Niedogodności

Kupiony na początku pandemii korony, od tego czasu szeroko stosowany i okazał się dobry. Z Panasonic ER-GB80 jest Wskazówka redakcyjna GIGA ze średniego segmentu cenowego. Chociaż kosztuje tylko połowę tego, co profesjonalne urządzenia, czyli około 60 euro, jest wyposażony w szereg funkcji z wyższej klasy. Ostrza zespołu tnącego są szlifowane pod kątem 45 stopni i bardzo dobrze przecinają grube włosy na głowie i brodzie – bez plątania się.

Urządzenie pracuje dość cicho, pewnie leży w dłoni – ale jest też stosunkowo duże i ciężkie (176 g). W zestawie trzy nasadki grzebieniowe (do brody 1-10 mm, włos na głowie: 10-20 mm, włos na ciele: 1,5 mm) oraz trochę za mała szczoteczka do czyszczenia. Długość regulowana precyzyjnym pokrętłem, bateria wystarcza na prawie godzinę.

Podobnie jak w przypadku prawie wszystkich maszynek do strzyżenia włosów, często trzeba wytrząsnąć nasadkę grzebieniową (lub zdjąć ją i opróżnić) podczas strzyżenia długich włosów, ponieważ gromadzą się tu kępki włosów. Problem nie występuje przy już krótkich włosach i krótko przyciętych włosach, tutaj odcięte kawałki włosów po prostu opadają podczas strzyżenia.

Trymer do brody/włosów Panasonic ER-GB80 (Źródło zdjęcia: GIGA)

Po przycięciu/goleniu Panasonic ER-GB80 można szybko wyczyścić pod bieżącą wodą – warto jednak za każdym razem go rozebrać i odpowiednio naoliwić. Obudowa może wyglądać jak szczotkowane aluminium, ale w rzeczywistości jest to zwykły plastik. Jednak jest to absolutnie w porządku dla modelu w dwucyfrowym przedziale cenowym. Mogę też użyć Panasonic ER-GB80 używać podczas ładowaniaczyli z wpiętym kablem – tak nie jest ze wszystkimi maszynkami do strzyżenia włosów.

Poważna wada też jest po nas miesięcy użytkowania niezauważalne w tygodniowym rytmie, to w sumie solidny i godny polecenia zakup.

Zwycięzca testu jakości: Panasonic ER-SC60

Maszynka do strzyżenia włosów Panasonic ER-SC60

Maszynka do strzyżenia włosów Panasonic ER-SC60

Cena może być teraz wyższa. Cena od 07.05.2022 00:49

Zalety

Wydajność na poziomie profesjonalnym

Niedogodności

Prawie profesjonalna jakość: według magazynu „Haus und Garten Test” (wydanie 05/2019, dostępne również w Readly), najlepszą maszynką do włosów z 39 ustawieniami długości jest Panasonic ER-SC60, który był w stanie uzyskać z testu ocenę „bardzo dobrą” (1.2). W cenie około 120 euro maszynka do strzyżenia włosów jest jednym z droższych przedstawicieli, ale według testerów bawi się w rzeczy jakość cięcia hałas operacyjny w „innej lidze” i może spychać tańszych konkurentów na niższe miejsca. Bateria wystarcza na godzinę, a urządzenie waży 185 g. Film producenta pokazuje, że nawet wyszukane krótkie fryzury nie stanowią problemu:

Klienci Amazona chwalą też Panasonica ER-SC60, który obecnie błyszczy średnią oceną 4,4 na 5 gwiazdek (choć tutaj liczone są oceny dla tańszego modelu ER-SC40). „Dzięki nasadce maszyna wirtualnie przesuwa się po włosach i tnie bardzo dokładnie, a przede wszystkim bez szarpania i zatykania” – pisze jeden z kupujących. Poszczególne raporty odbiegają od tego i mówią, że często musisz usunąć włosy z nasadki, zanim będziesz mógł kontynuować.

Tani bestseller na Amazon: maszynka do strzyżenia włosów Hatteker

Hatteker profesjonalna maszynka do strzyżenia włosów trymer do włosów trymer do brody trymer do brody maszynka do włosów Prezi

Hatteker profesjonalna maszynka do strzyżenia włosów trymer do włosów trymer do brody trymer do brody maszynka do włosów Prezi

Cena może być teraz wyższa. Cena od 05.07.2022 06:22

Zalety

Dużo sprzętu za niewielkie pieniądze

Niedogodności

Producent z Chin, który oferuje niewiele informacji/wsparcia dla produktu

Niedroga „profesjonalna maszynka do strzyżenia włosów Hatteker” za około 41 euro często znajduje się na szczycie listy bestsellerów Amazon. Z Maszynka do strzyżenia włosów Hatteker ma wyjątkowo dobrą ocenę 4,4 na 5 gwiazdek, a biorąc pod uwagę umiarkowaną cenę, zapewnia wszechstronne wyposażenie. „Wynik cięcia jest czysty, nie zapycha się i nie szczypie” – podsumowuje swoje doświadczenie jeden z kupujących.

Jednak jest też krytyka: nie jest możliwe zasilanie sieciowe (tylko zasilanie bateryjne), a hałas podczas pracy jest nieco głośny. Ponadto za marką „Hatteker” stoi najwyraźniej dość nieznany chiński producent (Yiwu Kehan ​​​​Electrical Appliances Co., Ltd.), który specjalizuje się w sprzedaży bezpośredniej Amazon. Nie udało nam się znaleźć w Internecie instrukcji obsługi ani informacji o częściach zamiennych – w tych punktach lepiej wypada u znanych marek, takich jak Braun czy Philips.

Maszynki do strzyżenia włosów: powinieneś zwrócić na to uwagę

Modne fryzury przychodzą i odchodzą – pragmatyczna krótka fryzura zawsze będzie istnieć. Czy to dlatego, że jest to po prostu praktyczne (pomyśl o sportowcach), ponieważ jest to najlepsze rozwiązanie na przerzedzenie włosów (pomyśl o Bruce Willis), czy też dlatego, że w tej chwili żadne salony fryzjerskie nie są otwarte (pomyśl o globalnych pandemach).

Maszynka do strzyżenia: czyszczenie grzebienia wodą (źródło obrazu: Philips)

Najważniejszą zasadą w maszynkach do strzyżenia włosów jest to, że musisz do zwróć uwagę na zakup: Regularnie czyść i konserwuj urządzenie. Nasadkę grzebieniową, a w szczególności element tnący z ostrzami do przycinania, należy opłukać po każdym użyciu zgodnie z instrukcjami producenta (patrz np. instrukcja obsługi firmy Philips, str. 27). Zwykle dołączona jest również mała szczoteczka, która pomaga usunąć resztki włosów po użyciu. Zespół tnący należy po każdym użyciu nasmarować odpowiednim olejem do głowicy golącej. Dzięki temu maszynka do strzyżenia włosów jest w dobrym stanie i przez wiele lat może działać z najwyższą wydajnością.

Olejek do golenia do maszynek do strzyżenia włosów 30 ml

Olejek do golenia do maszynek do strzyżenia włosów 30 ml

Cena może być teraz wyższa. Cena od 05.07.2022 03:12

Samodzielne strzyżenie włosów maszyną: Pomyśl o akcesoriach!

Rzadko spotykany w kawalerskich domach, ale niezwykle przydatny: ręczne lusterko, znany również jako lustro kosmetyczne. Dzięki temu możesz kontrolować proces podczas strzyżenia maszynowego i po tym, czy naprawdę masz każdy włos:

Lusterko ręczne dla profesjonalnych fryzjerów

Lusterko ręczne dla profesjonalnych fryzjerów

Cena może być teraz wyższa. Cena od 05.07.2022 03:19

Po strzyżeniu używany jest odkurzacz. Aby w tym czasie złapać najgorsze, polecamy specjalnie wyprofilowany peleryna fryzjerska. Wygląda dziwnie, ale oszczędza dużo pracy przy sprzątaniu:

peleryna fryzjerska

peleryna fryzjerska

Cena może być teraz wyższa. Cena od 06.05.2022 23:59

Jakie masz doświadczenia z elektrycznymi maszynkami do strzyżenia włosów i domowymi fryzurami? Czy to musi być urządzenie z najwyższej półki, czy wystarczy niedrogi model? Napisz swoje wskazówki i ocenę w komentarzach.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech