Świetne smartfony średniej klasy w szczególnie niskich cenach

Świetne smartfony średniej klasy w szczególnie niskich cenach

W ostatnich miesiącach 2022 roku zaprezentowano również liczne smartfony ze średniej półki, w tym urządzenia znanych marek, takich jak Nokia, Huawei czy Xiaomi. Za pomocą porównywarki idealo zawsze znajdziesz najtańszą ofertę na poszukiwany model.

Nokia XR20

Nokia XR20 charakteryzuje się solidnością i na pierwszy rzut oka nie wygląda jak klasyczny smartfon outdoorowy. Takie urządzenia są zwykle budowane w bardzo nieporęcznej obudowie, a ich właściciele muszą pogodzić się z pewnymi kompromisami w zakresie wydajności.

Nokia ma tu inne podejście i przekazała swojemu 6,67-calowemu smartfonowi Snapdragon 480 ośmiordzeniowy procesor, który w połączeniu z 4 GB pamięci RAM zapewnia wystarczającą moc do codziennych zadań. Alternatywnie XR20 jest również dostępny z 6 GB pamięci RAM.

Obraz: ideał

Obraz: ideał

Sugerowana przez producenta cena detaliczna to 499 euro za wersję 4 GB z 64 GB pamięci lub 579 euro za model z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci. Na platformie zakupowo-porównawczej Idealo modele można kupić w cenach od obecnych (stan na połowę grudnia 2022 r.) odpowiednio 389 euro i 517,90 euro.

Huawei Nova 9

Wraz z Nova 9 chińska grupa technologiczna Huawei wprowadziła na rynek elegancko zaprojektowany smartfon klasy średniej z zaawansowaną technologią. Jedną z atrakcji urządzenia – oprócz wydajności – jest zdecydowanie 50-megapikselowy aparat główny. Zapewnia doskonałe zdjęcia zarówno w świetle dziennym, jak i przy słabym oświetleniu. Cała zawartość jest również ostra jak brzytwa i bogata w kontrast na wyświetlaczu OLED 6.67. Minusem jest jednak brak usług Google – zamiast Play Store Nova 9 korzysta ze specjalnie opracowanej Galerii aplikacji.

Obraz: ideał

Obraz: ideał

Huawei ładuje obecnie za ten smartfon 499 euro. Z drugiej strony w idealo ceny zaczynają się obecnie od 399,60 euro.

Xiaomi Poco M4 Pro 5G

Smartfon od Xiaomi, nazwany Poco M4 Pro 5G, zapewnia wystarczającą wydajność do codziennego użytku i jest wyceniony w niższej klasie średniej. Jak widać z nazwy modelu, urządzenie obsługuje 5G i dlatego jest idealnie przystosowane do ultraszybkiego standardu komunikacji mobilnej. Dodatkowo telefon otrzymał 6,6-calowy wyświetlacz z częstotliwością odświeżania 90 Hz. Akumulator o pojemności 5000 mAh, który można w pełni naładować w około 70 za pomocą dołączonego do zestawu zasilacza o mocy 33 W, okazuje się szczególnie wytrzymały.

Obraz: ideał

Obraz: ideał

W zależności od wariantu (4 GB RAM, 64 GB pamięci lub 6 GB, 128 GB pamięci), smartfon Poco M4 Pro 5G można znaleźć w idealo od 262,73 euro.

Artykuł Świetne smartfony średniej klasy w szczególnie niskich cenach po raz pierwszy pojawił się na Androidmag .

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech