Subskrypcja Tesli: koszty i renomowani dostawcy

Subskrypcja Tesli: koszty i renomowani dostawcy

Dla wielu fanów Elona Muska i jego firm Tesla to samochód marzeń. Niestety, nawet najtańszy pojazd producenta samochodów, Model 3, wciąż kosztuje o wiele za dużo, pomimo obniżki ceny i premii środowiskowej. Alternatywą dla kupna i leasingu jest abonament na samochód. Ale ile za to płacisz i którym dostawcom możesz zaufać? Na te pytania odpowiadamy w tym przewodniku.

Subskrypcja Tesli: tyle kosztuje Model 3

Oczywiście to, ile kosztuje subskrypcja Tesli miesięcznie, zależy od samochodu i miesięczna opłata za przejechane kilometry – na przykład Model 3 kosztuje znacznie mniej niż Model Y. Poniższy przykład pokazuje, na co należy zwrócić uwagę, szukając najlepszego usługodawcy: miesięczny przebieg, minimalny okres obowiązywania umowy, koszty dodatkowych kilometrów i warunki ubezpieczenia.

Od marca 2023 r. dla Tesli Model 3 Co najmniej 599 euro miesięcznie dla większości dostawców planować. Przykładową ofertę można znaleźć na platformie smive.de: Stromer został po raz pierwszy zarejestrowany w grudniu 2022 roku i ma 325 KM. Możesz anulować umowę co miesiąc po sześciu miesiącach.

Za prawie 600 euro można go dostać tutaj miesięczny limit 750 kilometrów – jeśli to ci nie wystarczy, możesz zwiększać liczbę w krokach co 500 kilometrów. Cena znacząco wzrasta wraz ze wzrostem limitu: za łącznie 1250 kilometrów płacisz już 96 euro więcej, w kolejnym kroku już 256 euro. Jeśli przekroczysz maksymalny zasięg biegu, każdy dodatkowy kilometr będzie Cię kosztował 36 centów.

Wtedy ważny jest wybór pakietu ubezpieczenia – koniecznie się z nim zapoznaj warunki ubezpieczenia zanim zdecydujesz. W zależności od kwoty udziału własnego w razie wypadku, co miesiąc doliczane jest kolejne 16 euro.

Ostatnim czynnikiem jest wiek kierowców i to, jak długo posiadają prawo jazdy. Jeśli masz mniej niż 21 lat i nie masz prawa jazdy od 2 lat, płacisz 30 euro więcej. Maksymalna kwota, jaką tutaj płacisz, dotyczy modelu Tesla 3 1369 euro miesięcznie – dumna cena.

Dostawcy abonamentów samochodowych: możesz im zaufać

Obecnie jest wielu dostawców. Nie tylko renomowane wypożyczalnie samochodów i producenci tacy jak Sixt, Hertz, Mercedes, Volvo, Volkswagen, Mini, Seat, Audi i Porsche oferują teraz abonamenty na samochody, trend ten również jakieś startupy zrodzony. Nowszymi dostawcami są na przykład Cluno, ViveLaCar, Finn, Nextmove, Like2drive, Carminga, AboDeinAuto, Flexxdrive, Faaren, Conqar czy E-flat. Abonamenty samochodowe oferują teraz również dwa salony samochodowe: Siebrecht i Deisenroth&Söhne. Jeśli nie chcesz przeszukiwać stron internetowych producentów indywidualnie, pomocne będą porównywarki cen, takie jak my-auto-abo.de, abofahren.de i mivodo.com.

Jeśli znajdziesz w Internecie nową firmę, której nie ma na liście, upewnij się, że dołączono odcisk. W końcu obecnie powstaje jeden dostawca po drugim. Jeśli nie masz pewności, czy możesz zaufać stronie internetowej, przeprowadź wyszukiwanie opinie innych użytkowników. Jeśli są one bardzo negatywne lub tylko szczególnie pozytywne, powinieneś raczej rozejrzeć się po wspomnianych dostawcach.

GIGA poleca

Więcej ciekawych artykułów

Nie chcesz przegapić więcej wiadomości o technologii, grach i popkulturze? Brak aktualnych testów i przewodników? Następnie śledź nas na Facebooku lub Twitterze.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Tech