Jak AirPods: 7 najlepszych alternatywnych słuchawek dousznych bez gumki

Jak AirPods: 7 najlepszych alternatywnych słuchawek dousznych bez gumki

Jeśli ktoś szuka „słuchawek jak Apple AirPods”, to często ma na myśli: Model o podobnym kształcie – czyli bez zatyczek/wkładek wykonanych z silikonu, które mogą powodować nieprzyjemne uczucie w uchu. Ten projekt jest również znany jako „otwarte” lub „klasyczne wkładki douszne”. Przedstawiamy najlepsze „otwarte” słuchawki douszne Bluetooth, które są łatwe w noszeniu.

Słuchawki Bluetooth bez silikonowych nakładek: prawdziwie bezprzewodowe i z pałąkiem na szyję

Przyjrzyjmy się słuchawkom dousznym bez gumowych nakładek – wybór jest większy, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Nic w uchu

Porównanie słuchawek dousznych: Nothing Ear Stick (po lewej, bez silikonowej nasadki) i Nothing Ear 1 (źródło zdjęcia: GIGA)

Nic Ucho (kij)

Nic Ucho (kij)

Teraz cena może być wyższa. Cena od 03.01.2023 12:20

Częściowo przezroczysta konstrukcja słuchawek i etui jest imponująca. Modelka Nic w uchu (zobacz na Amazonie) pochodzi od producenta równie przezroczystego Telefonu 1 (zobacz test GIGA). Słuchawki dość przewiewne leżą w uchu, zrozumiałość mowy podczas prowadzenia rozmów jest wysoka – idealny kandydat do domowego biura.

Rozpakowaliśmy i wypróbowaliśmy sztyfty Nothing Ear Sticks:

JBL Tune 225TWS

W magazynie Audio Test (numer 07/2020, dostępny w Readly) zasłużyli na swoje miejsce JBL Tune 225TWS (zobacz w MediaMarkt) ocena z testu “dobry”. Wygodne siedzisko i niska cena spotkały się ze szczególnym uznaniem.

JBL Tune 225 TWS w kolorze niebieskim

JBL Tune 225 TWS w kolorze niebieskim

Teraz cena może być wyższa. Cena od 03.01.2023 00:12

Na Amazon wkładki douszne wypadają całkiem dobrze ze średnią oceną klientów 4,2 na 5 gwiazdek. Jeśli chodzi o dźwięk, nic dla fanów głębokiego basu, ale wszyscy pozostali powinni być zadowoleni – pod warunkiem, że obudowa dobrze leży w muszli. JBL ma obecnie w swoim asortymencie sześć wariantów kolorystycznych – Apple powinien wyciągnąć z tego lekcję.

JBL Flex na żywo

Nowością od JBL jest tzw Flex na żywo (spójrz na Cyberport), który w połączeniu z „konstrukcją typu stick-open” w połączeniu z Redukcja szumów (ANC) jest reklamowany. Po włączeniu ANC bateria wystarcza na 6 godzin na jednym ładowaniu. Dzięki Bluetooth 5.3 model jest już gotowy na nowe funkcje Dźwięk Bluetooth LE gotowy – kompatybilność powinna zostać zgłoszona w późniejszym terminie poprzez aktualizację.

Żadnych gumowych zatyczek: Live Flex opiera się na „konstrukcji stick-open” (źródło zdjęcia: JBL) JBL Live Flex teraz od 179,00 € w Alternate

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 01.03.2023 godz. 11:36

Możesz wybierać pomiędzy wariantami kolorystycznymi: czarnym, niebieskim, srebrnym i różowym.

Samsung Galaxy Buds na żywo

Samsung polega na specjalnym kształcie: The Galaxy Buds na żywo (zobacz w MediaMarkt) przypominają fasolę. Profil po włożeniu jest odpowiednio płaski – prawie nic nie wystaje z uszu. Ogólnie rzecz biorąc, udane podejście, ponieważ Galaxy Buds Live mogą również przekonać pod względem dźwięku z bogatym basem i przyjemnymi wysokimi tonami. Problem polega jednak na tym, że nie każdego można uznać za użytkownika. Jeśli płatek ucha jest zbyt mały lub małżowina uszna ma nietypowy kształt, nie będzie działać z idealnym dopasowaniem.

Samsung Galaxy Buds Live leżą płasko w małżowinie usznej (źródło zdjęcia: GIGA) Samsung Galaxy Buds Live już od 68,53 € w Amazon

Teraz cena może być wyższa. Cena od 03.01.2023 03:00

Redukcja szumów (ANC) może tylko częściowo ukryć najniższe częstotliwości, nie osiąga się rzeczywistej redukcji szumów – działa tam bardziej subtelny efekt. Do obudów przymocowane są małe kawałki silikonu, które jednak nie wnikają do kanału słuchowego, lecz przylegają do małżowiny usznej i zapewniają pewne dopasowanie. Więcej informacji w szczegółowym raporcie z testu na GIGA.

Sony Linkbudy

Mogłeś to wymyślić wcześniej, prawda? Japoński producent realizuje nietypową koncepcję projektową, która ma szereg zalet. Kompaktowy i lekki korpus Sony Linkbudy (zobacz w Amazon) są dość płaskie i każdy zaopatrzony w otwór, który znajduje się w środku przetworników w kształcie pierścienia. Podobnie jak Samsung Galaxy Buds (patrz wyżej), wkładki douszne są zaciśnięte w małżowinie usznej – kanał słuchowy, który prowadzi do błony bębenkowej, pozostaje dostępny dla powietrza.

Sony Linkbuds: Otwór w obudowie przepuszcza powietrze do kanału słuchowego i zapewnia lekki komfort noszenia (Źródło zdjęcia: GIGA) Sony Linkbuds teraz od 119,99 € w Amazon

Teraz cena może być wyższa. Cena od 03.01.2023 12:00

W ten sposób użytkownicy zawsze słyszą (ważne) codzienne dźwięki, na przykład w ruchu drogowym. Rozmowy z innymi ludźmi również mogą odbywać się naturalnie – bez zdejmowania ich lub włączania trybu przezroczystości, jak w przypadku wielu słuchawek z redukcją szumów. Ale jasne jest również, że słuchawki Sony Linkbuds są bardziej odpowiednie w domu (home office), bibliotece uniwersyteckiej lub na spacerze w parku. Podczas podróży samolotem lub w pociągu nie chronią przed hałasem otoczenia, a przyjemność słuchania muzyki jest ograniczona. Dźwięk jest zaskakująco dobry: słuchawki Sony Linkbuds odtwarzają muzykę i głosy krystalicznie czysto, a szczególnie przyjemne są występy na żywo (np. Nirvana – MTV Unplugged na Amazon Music Unlimited). Nieco cieńszy bas jest typowy dla otwartej konstrukcji. Jeśli lubisz szczególnie mocne bębny basowe, musisz iść na kompromisy.

Multipoint Bluetooth powinien być możliwy do zainstalowania poprzez aktualizację:

JBL Tune 215BT

JBL Tune 215BT

JBL Tune 215BT

Teraz cena może być wyższa. Cena od 03.01.2023 09:18

The JBL Tune215BT (zobacz w Amazon) nie wyrywa dziury w portfelu i to dobrze. Słuchawki douszne z paskiem na szyję oferuje to, co niezbędne, czyli wystarczająco dobrą jakość dźwięku i długi czas pracy na baterii do 16 godzin na jednym ładowaniu.

Shokz OpenRun Pro

Słyszałeś kiedyś o przetwornikach przewodnictwa kostnego? Z tym transmituje AfterShokz OpenRun Pro (widok na Amazon) dźwięk do ucha – przez kości policzkowe, bez “zatykania” kanału słuchowego. Sarah pokaże Ci, jak to wygląda, gdy zastosujesz to w praktyce:

Shokz OpenRun Pro

Shokz OpenRun Pro

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 3.01.2023 11:56

Dość nietypowa zasada, ale działa, a nawet brzmi całkiem nieźle. W szczególności sportowcy powinni przyjrzeć się OpenRun Pro. Jedno jest pewne: ze słuchawkami nie można mieć bardziej swobodnych uszu – więcej na ten temat w naszym szczegółowym raporcie z testu.

GIGA poleca

Porady dotyczące zakupu słuchawek w GIGA

Słuchawki (słuchawki douszne) lub wkładki douszne: jaka jest różnica?

Istnieje wiele różnych oznaczeń opisanych tutaj konstrukcji słuchawek, które nie są konsekwentnie używane. Powodem tego jest fakt, że producenci nie uzgodnili obowiązującej i oficjalnej nomenklatury – oznaczenia wynikają raczej z codziennego użytkowania. W tym miejscu zapoznamy się z definicją amerykańskiego magazynu Lifewire, w której pomiędzy Słuchawki I Słuchawki douszne wyróżnia się.

1. Słuchawki (z gumką)

Jeśli Słuchawki lub po prostu „douszne” to nazwa nadana słuchawkom dousznym, ponieważ są one obecnie szeroko rozpowszechnione: dwie dość kompaktowe obudowy są wkładane do kanału słuchowego. Uszczelniają się za pomocą adaptera cylindrycznego silikon lub pianka w uchu całkowicie – podobnie jak zatyczka lub zatyczka do uszu chroniąca przed hałasem („Oropax”). Zaletą tego projektu jest wysoki poziom pasywnej izolacji, dzięki czemu przenika do niego niewielka ilość hałasu z otoczenia. Odtwarzanie basów jest zwykle mocniejsze, ponieważ praktycznie żadna energia dźwięku nie jest tracona na zewnątrz.

Samsung Galaxy Buds: Typowy przykład słuchawek z silikonowymi końcówkami, które wkłada się do kanału słuchowego i ma za zadanie go uszczelnić. (Źródło obrazu: GIGA)

Wady: Silne ekranowanie przed otoczeniem stanowi zagrożenie podczas użytkowania w ruchu drogowym. Woskowinę można czasami wepchnąć głębiej do ucha. Ponadto komfort noszenia jest dla niektórych osób niewygodny, uważają słuchawki za penetrujące, a czasem nawet bolesne.

2. Słuchawki douszne (bez gumki)

Dla kontrastu są Słuchawki douszne nie zatykają uszu – brak im adaptera. Zwykle chodzi o twarda plastikowa obudowaktóre są ukształtowane w taki sposób, że można je zawiesić w małżowinie usznej (dokładniej: lejek wejściowy przewodu słuchowego, małżowina cavum). Wtulają się w kształt kanału słuchowego, ale nie uszczelniają go całkowicie – są niejako „przepuszczalne dla powietrza”. Komfort noszenia jest luźniejszy i swobodniejszy niż w przypadku słuchawek, a jako użytkownik słyszysz znacznie więcej hałasu otoczenia.

Apple AirPods (3. generacji) to popularny model słuchawek dousznych. Są zaczepiane do ucha i nie uszczelniają kanału słuchowego tak bardzo jak słuchawki z silikonowymi końcówkami. (Źródło zdjęcia: GIGA) Apple AirPods (3. generacji) teraz od 209,00 € w MediaMarkt

Teraz cena może być wyższa. Cena na dzień 3.01.2023 12:07

Jedną z wad jest dźwięk, który ma tendencję do brzmienia „cieńszego” z mniejszą mocą basu, ale często jest to kompensowane przez specjalne podkreślenie basu. W niektórych uszach jednak wkładki douszne po prostu nie chcą trzymać i bardzo łatwo wypadają – wtedy pomoże tylko rozwiązanie z zaczepami na ucho, których część jest też dostępna opcjonalnie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Android